Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse voetbalsters knielen bij start competitie

Amerikaanse voetbalsters knielen bij start competitie

SALT LAKE CITY (ANP) - Bij de start van de Amerikaanse voetbalcompetitie voor vrouwen hebben heel wat speelsters tijdens het volkslied geknield. De voetbalsters van alle teams droegen voorafgaand aan de wedstrijden een zwart T-shirt met daarop de tekst 'Black Lives Matter'. Bij het duel North Carolina Courage - Portland Thorns knielden alle speelsters toen het Amerikaanse volkslied werd gespeeld, bij Washington Spirit - Chicago Red Stars bleven ook enkele voetbalsters staan.

Colin Kaepernick, een bekende American footballer uit de NFL, was in 2016 de eerste die als protest tegen racisme en politiegeweld tegen zwarte Amerikanen knielde tijdens het volkslied. Het werd een symbolisch gebaar, dat de afgelopen weken over de hele wereld navolging kreeg na de dood van George Floyd. Hij overleed nadat een agent hem bij z'n aanhouding minutenlang op de grond had geduwd.

Meer uit Voetbal

Ajax begint met ongewijzigde ploeg tegen FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Ajax begint om 12.15 uur met dezelfde opstelling als tegen Chelsea aan de uitwedstrijd tegen FC Twente. Trainer John Heitinga heeft vertrouwen in de spelers die woensdag aan de aftrap verschenen voor het verloren duel in Londen (5-1). Ajax begon best aardig tegen Chelsea, maar speelde een verloren wedstrijd na een rode kaart voor Kenneth Taylor.

17 minuten geleden
Slot ziet veel verbeterpunten bij nieuwe nederlaag Liverpool

BRENTFORD (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt gezien te hebben wat er nodig is om met zijn ploeg uit een negatieve spiraal te komen. De landskampioen verloor zaterdag bij Brentford (3-2). Het was de vierde competitienederlaag op rij.

10 uur geleden
Liverpool lijdt bij Brentford vierde competitienederlaag op rij

LONDEN (ANP) - Liverpool is het behoorlijk kwijt in de Premier League. De ploeg van coach Arne Slot leed bij Brentford de vierde competitienederlaag op rij. De club uit Londen won met 3-2 van de titelverdediger.

13 uur geleden
PEC Zwolle en NEC spelen gelijk: 2-2

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen NEC. Het aantrekkelijke duel eindigde in 2-2. PEC schoot weinig op met het punt, want de ploeg van coach Henry van der Vegt blijft in de onderste regionen hangen. NEC mag zich op de zevende plaats subtopper noemen.

13 uur geleden
Heracles-trainer Sibum woedend op aanvaller Engels na rode kaart

VOLENDAM (ANP) - Heracles-trainer Bas Sibum is woedend op zijn aanvaller Mario Engels, die in de belangrijke uitwedstrijd tegen FC Volendam met twee gele kaarten (rood) voortijdig naar de kant moest. Volendam leidde op dat moment met 2-0, binnen de kortste keren stond het 3-0 en was het duel beslist.

13 uur geleden
FC Volendam vergroot met 3-0-zege zorgen Heracles Almelo

VOLENDAM (ANP) - Heracles Almelo is nog dieper in de problemen geraakt. De ploeg van trainer Bas Sibum verloor het duel met FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie met 3-0. Volendam, dat de tweede zege van het seizoen boekte, klom naar de dertiende plaats en heeft nu 7 punten meer dan hekkensluiter Heracles.

14 uur geleden
Sparta zet opmars voort met zege op Telstar

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege van dit seizoen in de Eredivisie geboekt en is naar voorlopig de zesde plek gestegen. De ploeg van trainer Maurice Steijn won op Het Kasteel met 1-0 van Telstar. Tobias Lauritsen maakte de enige goal, zijn zesde in de competitie.

15 uur geleden