Amerikaanse voetbalsters knielen bij start competitie
SALT LAKE CITY (ANP) - Bij de start van de Amerikaanse voetbalcompetitie voor vrouwen hebben heel wat speelsters tijdens het volkslied geknield. De voetbalsters van alle teams droegen voorafgaand aan de wedstrijden een zwart T-shirt met daarop de tekst 'Black Lives Matter'. Bij het duel North Carolina Courage - Portland Thorns knielden alle speelsters toen het Amerikaanse volkslied werd gespeeld, bij Washington Spirit - Chicago Red Stars bleven ook enkele voetbalsters staan.
Colin Kaepernick, een bekende American footballer uit de NFL, was in 2016 de eerste die als protest tegen racisme en politiegeweld tegen zwarte Amerikanen knielde tijdens het volkslied. Het werd een symbolisch gebaar, dat de afgelopen weken over de hele wereld navolging kreeg na de dood van George Floyd. Hij overleed nadat een agent hem bij z'n aanhouding minutenlang op de grond had geduwd.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Almugera Kabar speelt komend seizoen voor NEC. De club uit Nijmegen huurt de linksbenige verdediger van Borussia Dortmund.
36 minuten geledenWELLINGTON (ANP) - De voetbalbond van Nieuw-Zeeland staat niet meer achter Gianni Infantino en wil een onafhankelijk onderzoek naar het omstreden plan van de voorzitter van de FIFA om een deel van de aandelen van komende WK's te verkopen aan investeerders.
2 uur geledenDUBLIN (ANP) - Trainer Míchel Sánchez van Ajax was na het gelijkspel tegen Shelbourne (2-2) niet tevreden over zijn ploeg. "We kwamen hier om te winnen en dat is niet gelukt", zei hij.
12 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ajax heeft zich met het schaamrood op de kaken geplaatst voor de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi van de Conference League. De club uit Amsterdam kwam in de uitwedstrijd tegen het povere Shelbourne uit Ierland niet verder dan een gelijkspel (2-2), na een zege van vorige week in de Johan Cruijff ArenA (3-1).
12 uur geledenSALZBURG (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ten koste van Aston Villa voor het tweede jaar op rij de Europese Supercup gewonnen. Désiré Doué maakte na een uur het winnende doelpunt in Salzburg: 2-1. Bij Europa League-winnaar Aston Villa speelden de Nederlandse doelman Marco Bizot en verdediger Ian Maatsen de hele wedstrijd mee, Lamare Bogarde viel in.
1 dag geledenZEIST (ANP) - De Spanjaard Xavi is de eerste buitenlandse bondscoach van Oranje sinds de Oostenrijker Ernst Happel in 1978. Tot de jaren 70 had het Nederlands elftal juist geregeld een trainer uit een ander land.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Xavi beschouwt zichzelf als "een beetje een zoon van het Nederlandse voetbal". Dat zegt de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal in een persbericht van de KNVB. "Ik vind het een enorme eer om bondscoach van het Nederlands elftal te worden. Als iemand die zijn opleiding heeft genoten aan de academie van FC Barcelona, met sterke invloeden van onder anderen Johan Cruijff en Rinus Michels, voel ik een bijzondere verbondenheid met het Nederlandse voetbal."
1 dag geleden