Amerikaanse voetbalbond keurt racistische bejegening af
ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse voetbalbond heeft de racistische bejegening richting spelers na de nederlaag tegen Panama op de Copa América hard veroordeeld. Na het verrassende 2-1 verlies van het gastland in de poulefase kregen meerdere spelers via sociale media racistische opmerkingen te verduren. Vooral Tim Weah, de aanvaller met Liberiaanse roots, was een mikpunt.
"Er is in het voetbal absoluut geen plaats voor dergelijk hatelijk en discriminerend gedrag", meldde US Soccer in een verklaring op X. "Deze acties zijn niet alleen onaanvaardbaar, maar ook in strijd met de waarden van respect en inclusiviteit die wij als organisatie hooghouden."
Een van de zwarte Amerikaanse spelers die doelwit waren van racisme was Weah. De aanvaller - zoon van de voormalige Liberiaanse voetballer George Weah - kreeg in de achttiende minuut een directe rode kaart voor het slaan van een tegenstander op zijn achterhoofd.
3 punten
De Verenigde Staten kwamen in de tweede groepswedstrijd nog wel op voorsprong tegen Panama. Vier minuten later was het alweer gelijk, waarna Panama in de slotfase de 2-1 maakte. Weah zei na de wedstrijd dat hij zijn team en zijn land in de steek had gelaten.
Na twee duels staan de VS en Panama in de poule op 3 punten. Uruguay staat bovenaan met twee overwinningen, Bolivia is na twee duels nog puntloos.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
14 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
19 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geleden