Amerikaanse voetbalbond keurt racistische bejegening af
ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse voetbalbond heeft de racistische bejegening richting spelers na de nederlaag tegen Panama op de Copa América hard veroordeeld. Na het verrassende 2-1 verlies van het gastland in de poulefase kregen meerdere spelers via sociale media racistische opmerkingen te verduren. Vooral Tim Weah, de aanvaller met Liberiaanse roots, was een mikpunt.
"Er is in het voetbal absoluut geen plaats voor dergelijk hatelijk en discriminerend gedrag", meldde US Soccer in een verklaring op X. "Deze acties zijn niet alleen onaanvaardbaar, maar ook in strijd met de waarden van respect en inclusiviteit die wij als organisatie hooghouden."
Een van de zwarte Amerikaanse spelers die doelwit waren van racisme was Weah. De aanvaller - zoon van de voormalige Liberiaanse voetballer George Weah - kreeg in de achttiende minuut een directe rode kaart voor het slaan van een tegenstander op zijn achterhoofd.
3 punten
De Verenigde Staten kwamen in de tweede groepswedstrijd nog wel op voorsprong tegen Panama. Vier minuten later was het alweer gelijk, waarna Panama in de slotfase de 2-1 maakte. Weah zei na de wedstrijd dat hij zijn team en zijn land in de steek had gelaten.
Na twee duels staan de VS en Panama in de poule op 3 punten. Uruguay staat bovenaan met twee overwinningen, Bolivia is na twee duels nog puntloos.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
9 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
9 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
10 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
13 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
14 uur geleden