Amerikaanse voetbalbond gaat over knielen bij volkslied praten
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse voetbalbond gaat dinsdag nog eens goed bekijken of het wel van deze tijd is dat spelers eigenlijk niet mogen knielen tijdens het volkslied. Dat gevoelige onderwerp komt aan bod tijdens een telefonische vergadering van de raad van bestuur.
De Amerikaanse voetbalbond nam drie jaar geleden een maatregel aan dat spelers zich tijdens het volkslied respectvol naar hun land moesten gedragen. Reden voor die beslissing was een actie van voetbalster Megan Rapinoe. De wereldkampioene ging vlak voor een duel met Thailand tijdens de nationale hymne op een knie zitten.
Knielen is het symbool geworden van de strijd tegen racisme en politiegeweld tegen zwarte mensen, in Amerika en inmiddels ook in de rest van de wereld. Colin Kaepernick, een bekende speler in het American Football, ging vier jaar geleden al eens uit protest tijdens het Amerikaanse volkslied op een knie zitten. Dat werd hem lang niet door iedereen in dank afgenomen.
Goodell
Bestuurslid Roger Goodell van de NFL, de American Footballcompetitie in de Verenigde Staten, zei onlangs dat zijn organisatie een fout had gemaakt door vreedzaam protest tegen racisme niet aan te moedigen. Hij kwam tot die conclusie nadat de zwarte Amerikaan George Floyd door politiegeweld om het leven was gekomen.
De uitlatingen van Goodell zouden voor de Amerikaanse voetbalbond aanleiding zijn geweest om ook nog eens over dit onderwerp te praten.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
4 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
4 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
12 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
1 dag geleden