Amerikaanse VN-ambassadeur verwacht elk moment Russische inval
NEW YORK (ANP/RTR) - De VS hebben hun inschatting dat Rusland Oekraïne elk moment kan binnenvallen nog eens herhaald. De Amerikaanse VN-ambassadeur Linda Thomas-Greenfield zei voorafgaand aan overleg van de VN-veiligheidsraad over Oekraïne dat er bewijs lijkt te zijn dat een invasie aanstaande is. Minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken spreekt het machtige orgaan toe en heeft daarvoor zijn reisplannen gewijzigd.
Blinken houdt een toespraak op verzoek van president Joe Biden. Die zei dat de dreiging van een Russische invasie heel groot is. Volgens hem zijn er veel aanwijzingen dat de Russen voorbereid zijn om Oekraïne binnen te vallen. Hij zei geen plannen te hebben om zijn ambtgenoot Vladimir Poetin te bellen.
De Amerikaanse regering zegt al een tijd dat de Russen klaar zijn voor een inval. Ze zouden recent weer nieuwe troepen hebben aangevoerd. Moskou ontkent en zegt juist troepen weg te halen bij de grens met Oekraïne.
Minsk-akkoorden
De Veiligheidsraad komt bijeen voor het jaarlijkse overleg over de uitvoering van de zogeheten Minsk-akkoorden. Die zorgden in 2015 voor een bestand tussen de regering in Kiev en de pro-Russische separatisten in het oosten van het land. Dat bestand wordt vrijwel dagelijks geschonden.
Donderdag beschuldigden beide partijen elkaar weer van beschietingen. Het Oekraïense leger zegt dat de rebellen onder meer een kleuterschool hebben beschoten. De Oekraïense president Volodimir Zelenski sprak van een "grote provocatie". Washington en andere westerse landen sluiten niet uit dat Moskou een excuus zoekt om een aanval te rechtvaardigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.
8 uur geleden