Amerikaanse vliegmaatschappijen schrappen vluchten voor oudjaar
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse vliegmaatschappijen hebben vlak voor oudjaar meer dan duizend vluchten geschrapt. De luchtvaart heeft nog altijd last van stijgende besmettingen met het coronavirus en de snelle verspreiding van de omikronvariant. Die zorgen voor veel zieken en dus personeelstekorten. Intussen kan winters weer aankomend nieuwjaarsweekend ook voor problemen zorgen.
JetBlue Airways schrapte 175 vluchten, goed voor bijna een vijfde van zijn totale aantal, aldus trackingwebsite FlightAware. United Airlines schrapte bijna 200 vluchten en dat is bijna 10 procent van zijn vluchtschema. Aan het einde van donderdagochtend kwam het totaal aantal geannuleerde vluchten uit op 1086, meer dan het totale aantal geschrapte vluchten een dag eerder. Voor de komende dagen wordt in delen van de Verenigde Staten zware regenval en sneeuw verwacht. Voor vrijdag zijn al meer dan 500 vluchten geannuleerd en meer dan 100 voor zaterdag.
Met kerst werden om soortgelijke redenen al bijna 6000 vluchten geannuleerd. Ook liepen duizenden vluchten vertraging op. De verkorte quarantaineperiode in de Verenigde Staten levert volgens de vliegmaatschappijen hopelijk verlichting op voor het personeel. Mensen die geen klachten hebben mogen in plaats van tien dagen al na vijf dagen uit quarantaine, meldde de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC maandag.
Inkomsten
Kenners denken niet dat de geannuleerde vluchten veel gevolgen zullen hebben voor de inkomsten van de vliegmaatschappijen. De meeste vluchten zullen worden omgeboekt en vliegmaatschappijen zullen misschien grotere vliegtuigen inzetten om meer vluchten te kunnen uitvoeren.
Ook grote Europese vliegmaatschappijen schrapten al vluchten vanwege de snelle verspreiding van de omikronvariant. Zo schrapte het Duitse Lufthansa al 10 procent van de winterdienstregeling en kondigde het Ierse Ryanair aan het aantal vluchten in januari met een derde te verminderen. Bij Lufthansa zijn veel piloten ziek. De buffer die de vliegmaatschappij naar eigen zeggen had opgebouwd was door quarantainegevallen sterk verminderd. Daarnaast willen veel mensen familie bezoeken met de feestdagen, wat tot een piek in vluchten leidt sinds begin december.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP) - Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern Amazon heeft in het tweede kwartaal opnieuw sterke groei gezien bij zijn clouddivisie Amazon Web Services (AWS) door de grote vraag naar rekenkracht voor kunstmatige intelligentie. Volgens Amazon steeg de omzet bij dat onderdeel met 37 procent tot 42,2 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder. Dat is volgens Amazon de sterkste groei in achttien kwartalen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke winsten gesloten, waarmee herstel werd getoond van de stevige minnen een dag eerder. Microsoft was een uitblinker op Wall Street dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers. De resultaten van Facebook-moeder Meta Platforms vielen juist tegen en het aandeel ging fors omlaag.
4 uur geledenOBERNDORF (ANP/DPA) - De Duitse fabrikant van vuurwapens Heckler & Koch doet goede zaken door de sterk gestegen defensie-uitgaven in Europa. Volgens het bedrijf steeg de omzet in de eerste helft van dit jaar met bijna 47 procent tot 264 miljoen euro. Heckler & Koch maakt handvuurwapens, aanvalsgeweren, machinepistolen en -geweren en granaatwerpers. Het bedrijf is een van de grootste leveranciers van vuurwapens aan de NAVO en EU-landen.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG), met wereldberoemde popsterren als Taylor Swift, Rihanna, Ariana Grande en Harry Styles, heeft in het tweede kwartaal meer omzet geboekt, geholpen door de overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown. Volgens het in Hilversum gevestigde UMG steeg de omzet met meer dan 10 procent tot 3,3 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een nieuw slotrecord de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten een grote hoeveelheid resultaten van onder meer ING, Shell, Air France-KLM, Magnum, BAM, ArcelorMittal en dsm-firmenich. Ook elders in Europa werden veel cijfers gepubliceerd. Verder lieten de chipfondsen op het Damrak wat herstel zien van de recente uitverkoop.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Microsoft behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het tech- en softwareconcern deed afgelopen kwartaal opnieuw goede zaken met zijn clouddiensten door de grote vraag naar AI-diensten en zag de omzet en winst stijgen. Ook verwacht het bedrijf dat de omzet van zijn cloudplatform Azure dit jaar voor het eerst de grens van 100 miljard dollar zal overschrijden. Het aandeel steeg ruim 12 procent.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal van dit jaar iets minder hard gegroeid dan in de eerste drie maanden. Volgens voorlopige cijfers van de Amerikaanse overheid bedroeg de groei 0,4 procent op kwartaalbasis. Dat was 0,5 procent in het eerste kwartaal.
11 uur geleden