Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse vicepresident Pence op afstand van Trump door corona

Amerikaanse vicepresident Pence op afstand van Trump door corona

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Vicepresident Mike Pence houdt afstand van de Amerikaanse president Donald Trump nadat een naaste medewerker met corona besmet blijkt te zijn. Pence heeft besloten een paar dagen uit de buurt te blijven, aldus de woordvoerster van het Witte Huis.

Volgens de zegsvrouw is het ook aan Pence om te besluiten of hij weer dicht bij Trump kan komen. De vicepresident ontbrak op een persconferentie van Trump, hoewel hij maandag weer aan het werk was gegaan in het Witte Huis nadat hij het weekend in thuisisolatie was geweest.

Eerder was al bekend dat medewerkers in de vleugel van het Witte Huis waar het kantoor van de president zich bevindt, voortaan een mondkapje moeten dragen. De maskerplicht geldt niet als mensen achter hun bureau aan het werk zijn. Zij moeten dan wel de richtlijnen voor sociale afstand tot hun collega's in acht nemen. Onlangs was ook een medewerker van Trump positief getest.

Pence leidt het speciale coronateam van het Witte Huis. Volgens Trump is er bij zijn vicepresident geen besmetting vastgesteld. Drie topleden van het coronateam zijn in zelfisolatie na mogelijk contact met geïnfecteerden, onder wie de belangrijkste adviseur over besmettelijke ziekten, Anthony Fauci. Via een videoverbinding waarschuwde hij de Senaat van het parlement voor een te snelle heropening van het land. Fauci vreest anders nieuwe corona-uitbraken, terwijl de huidige al aan zeker 82.000 mensen in de VS het leven heeft gekost.

Meer uit Buitenland

Merz dankbaar dat Trump plan Groenland te annexeren laat varen

BRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "zeer dankbaar" dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn "oorspronkelijke plan om Groenland te annexeren heeft laten varen". Dat zei hij voorafgaand aan een ingelaste EU-top over de Groenland-kwestie. "En ik ben ook dankbaar dat hij heeft afgezien van het opleggen van extra tarieven op 1 februari", zei hij.

21 minuten geleden
VS nu officieel weg uit Wereldgezondheidsorganisatie (WHO)

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn officieel geen lid meer van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). President Donald Trump trok zijn land een jaar geleden op de eerste dag van zijn presidentschap al terug uit die VN-organisatie, maar moest nog een jaar wachten tot de stap formeel werd gezet.

27 minuten geleden
Trump noemt oud-aanklager Jack Smith een 'gestoord beest'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oud-speciaal aanklager Jack Smith een "gestoord beest" genoemd. Smith wordt donderdag onder ede gehoord voor het Amerikaanse Congres, waar hij verklaart over zijn gestaakte onderzoek naar Trumps pogingen de verkiezingsuitslag van 2020 ongedaan te maken.

28 minuten geleden
Frederiksen: eensgezindheid en sterke EU belangrijk

BRUSSEL (ANP) - De afgelopen periode heeft laten zien dat een eensgezind Europa dat voor zichzelf opkomt resultaten oplevert, zei de Deense premier Mette Frederiksen. Ze doelt op de Groenland-crisis waar nu de angel uit is.

30 minuten geleden
NAVO-missie in Noordpoolgebied krijgt mogelijk andere naam

DAVOS/BRUSSEL (ANP) - De versterking van Groenland en het Noordpoolgebied door de NAVO gebeurt mogelijk onder een andere naam. Om de Verenigde Staten gerust te stellen en ervan te weerhouden Groenland in te lijven, opperden NAVO-landen aanvankelijk de missie Noordpoolschildwacht (Arctic Sentry). Nu er na een knallende ruzie een nieuw compromis in de maak is, is het voor een frisse start volgens NAVO-diplomaten beter een andere naam te bedenken.

1 uur geleden
Groenlandse premier weet ook niet wat Rutte en Trump afspraken

NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen zegt niet te weten wat Donald Trump en Mark Rutte woensdag hebben afgesproken over zijn land. Trump meldde een deal over Groenland, maar de details daarvan zijn nog onduidelijk.

2 uur geleden
Zelensky: veiligheidsgaranties klaar om te tekenen

DAVOS (ANP/RTR) - De afspraken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zijn klaar en kunnen worden getekend. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in Davos, waar hij op het World Economic Forum eerder op donderdag de Amerikaanse president Donald Trump sprak.

2 uur geleden