Amerikaanse vicepresident Pence op afstand van Trump door corona
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Vicepresident Mike Pence houdt afstand van de Amerikaanse president Donald Trump nadat een naaste medewerker met corona besmet blijkt te zijn. Pence heeft besloten een paar dagen uit de buurt te blijven, aldus de woordvoerster van het Witte Huis.
Volgens de zegsvrouw is het ook aan Pence om te besluiten of hij weer dicht bij Trump kan komen. De vicepresident ontbrak op een persconferentie van Trump, hoewel hij maandag weer aan het werk was gegaan in het Witte Huis nadat hij het weekend in thuisisolatie was geweest.
Eerder was al bekend dat medewerkers in de vleugel van het Witte Huis waar het kantoor van de president zich bevindt, voortaan een mondkapje moeten dragen. De maskerplicht geldt niet als mensen achter hun bureau aan het werk zijn. Zij moeten dan wel de richtlijnen voor sociale afstand tot hun collega's in acht nemen. Onlangs was ook een medewerker van Trump positief getest.
Pence leidt het speciale coronateam van het Witte Huis. Volgens Trump is er bij zijn vicepresident geen besmetting vastgesteld. Drie topleden van het coronateam zijn in zelfisolatie na mogelijk contact met geïnfecteerden, onder wie de belangrijkste adviseur over besmettelijke ziekten, Anthony Fauci. Via een videoverbinding waarschuwde hij de Senaat van het parlement voor een te snelle heropening van het land. Fauci vreest anders nieuwe corona-uitbraken, terwijl de huidige al aan zeker 82.000 mensen in de VS het leven heeft gekost.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - In de Iraanse hoofdstad Teheran en grote delen van het land is volgens waarnemers van de groep NetBlocks het internet uitgevallen. In het land zijn massale protesten tegen de hyperinflatie en de jarenlange schaarste aan essentiële goederen.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De machtige voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Jesús Rodríguez, heeft gezegd dat er veel gevangenen worden vrijgelaten, Venezolaanse en buitenlandse gedetineerden, als een gebaar van goede wil.
2 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/AFP/RTR) - Israëlische strijdkrachten hebben met verschillende aanvallen op Gaza donderdag zeker zeven Palestijnen gedood. Onder de slachtoffers zijn vier kinderen, zegt het burgerbeschermingsagentschap tegen persbureau AFP.
4 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft zijn veto uitgesproken over een wet waarmee het congres de celstraf van 27 jaar voor Lula's voorganger, Jair Bolsonaro, aanzienlijk wil verlagen. Het parlement heeft het voorstel in meerderheid aangenomen, maar Lula dwarsboomt het voorlopig met zijn veto. Het congres kan het veto ongedaan maken.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.
7 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Franse eigenaren van de bar in Zwitserland, die in de nieuwjaarsnacht afbrandde, worden vrijdag ondervraagd, melden bronnen dicht bij het onderzoek. Het echtpaar wordt verdacht van nalatigheid. Dinsdag maakte burgemeester Nicolas Féraud bekend dat de bar al sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.
8 uur geleden