Amerikaanse vicepresident Pence ingeënt tegen corona
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident Mike Pence heeft zich vrijdag live op televisie laten inenten tegen het coronavirus. De publieke vertoning was opgezet om het nationale vertrouwen in het vaccin te vergroten.
"Het opbouwen van vertrouwen in het vaccin is wat ons hier vanmorgen brengt", zei Pence nadat hij in het Witte Huis was geprikt. "Ik voelde niets."
President Trump zelf zegt nog niet aan de beurt te zijn om gevaccineerd te worden. Hij was al besmet met het virus.
Meer uit Buitenland
BISJKEK (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin bedankt voor het standpunt van Rusland in de Iranoorlog. Hij zei dat Moskou en Teheran samen weerstand kunnen bieden aan het "unilateralisme" van de Verenigde Staten.
15 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse oud-premier Keir Starmer geeft zijn zetel in het Britse Lagerhuis op. Tegen de lokale krant Camden New Journal (CNJ) zegt de oud-premier dat het voor hem tijd was "het stokje door te geven aan een opvolger". Starmer zat in het Lagerhuis als afgevaardigde namens het Londense kiesdistrict Holborn and St Pancras.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Haakon, de nieuwe koning van Noorwegen, heeft de eed afgelegd ten overstaan van het Noorse parlement. De vorst hield daarna een korte toespraak waarin hij verklaarde dat hij en zijn vrouw koningin Mette-Marit zich volledig zullen inzetten voor het land, melden Noorse media.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De zomer van 2026 was de heetste zomer ooit in België, blijkt uit gegevens van weerbureau KMI. Met een gemiddelde temperatuur van 20,3 graden werd het vorige record uit 2018 (19,9 graden) ruimschoots overtroffen.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn dinsdag zeker vier mensen gedood, onder wie drie kinderen, melden gezondheidsfunctionarissen.
2 uur geledenWICKLOW (ANP) - Het belangrijkste probleem voor Oekraïne is het tekort aan luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bij aankomst in het Ierse Wicklow. Oekraïne moet zo snel mogelijk extra onderscheppingsraketten tot zijn beschikking krijgen, zei ze.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn door Russische aanvallen met drones en raketten veel doden en gewonden gevallen. Het voornaamste doelwit was hoofdstad Kyiv en de omliggende regio. Het is de zesde dag op rij waarop Rusland aanvallen op de Oekraïense hoofdstad uitvoert.
6 uur geleden