Amerikaanse vicepresident Harris woont COP28 bij, Biden niet
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris zal volgens regeringsbronnen de klimaattop COP28 in Dubai bijwonen.
Harris zal zich bij minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken en klimaatgezant John Kerry voegen tijdens de twee weken durende bijeenkomst, die donderdag begint. Verwacht wordt dat zij later deze week de top zal toespreken.
Zondag werd bekend dat president Joe Biden niet aanwezig zal zijn bij de COP28. Hij woonde wel de vorige twee topconferenties bij in Egypte en Schotland. Ook paus Franciscus, die eerder had aangegeven wel te komen, is er niet bij. Hij heeft gezondheidsproblemen.
Op de klimaattop worden leiders uit bijna tweehonderd landen verwacht. China stuurt vicepremier Ding Xuexiang. Van Nederland gaan meerdere kabinetsleden naar de COP, onder wie demissionair premier Mark Rutte.
Meer uit Buitenland
KOEPJANSK (ANP/RTR) - Oekraïne zegt 90 procent van de oostelijke stad Koepjansk in handen te hebben. Rusland claimde die stad in november te hebben ingenomen, maar Kyiv stelt dat de herovering alweer bijna compleet is.
58 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het wereldberoemde Louvre in Parijs blijft gesloten. Het personeel van het museum heeft gestemd om de staking, die maandag begon, voort te zetten. Ze protesteren tegen verslechterende arbeidsomstandigheden en een hoge werkdruk.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De VS overwegen opnieuw sancties in te stellen tegen de Russische energiesector als het Kremlin niet instemt met een staakt-het-vuren in Oekraïne. Dat meldt persbureau Bloomberg, dat zich baseert op ingewijden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk treedt vanaf 2027 weer toe tot het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+. Dat hebben Eurocommissaris (Handel) Maroš Šefčovič en Britse minister Nick Thomas-Symonds woensdag bekendgemaakt. De exacte datum moet nog worden uitonderhandeld.
1 uur geledenSLAVJANSK AAN DE KOEBAN (ANP/RTR) - Oekraïne heeft in de nacht van dinsdag op woensdag met drones een belangrijke olieraffinaderij in het zuiden van Rusland aangevallen. Dat meldt de Oekraïense strijdmacht op Telegram.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU-top van donderdag gaat over het "onder ogen zien van de huidige realiteit", zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in een toespraak in het Europees Parlement. "De realiteit van een wereld die gevaarlijk en op transacties gebaseerd is geworden."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een groep mensen die met de rechts-populistische Nigel Farage op school heeft gezeten, heeft de Britse politicus opgeroepen om zijn excuses aan te bieden voor de racistische en antisemitische opmerkingen die hij in die tijd heeft gemaakt. 26 voormalige schoolgenoten hebben daartoe een open brief aan hem ondertekend, schrijft The Guardian.
2 uur geleden