Amerikaanse uitleveringszaak tegen Assange uitgesteld
LONDEN (ANP/RTR) - Het tweede deel van de Amerikaanse uitleveringszaak tegen WikiLeaks-oprichter Julian Assange zal volgende maand niet doorgaan zoals gepland, besloot een Britse rechter maandag. Door de coronavirusmaatregelen kan de hoorzitting niet plaatsvinden, zei de rechter.
Het juridische team van Assange had aangevoerd dat ze niet in staat waren om met hun cliënt te praten vanwege de strikte maatregelen die zijn genomen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De advocaten die in de zaak voor de Verenigde Staten optreden, zeiden het ermee te zijn dat het onveilig zou zijn om door te gaan.
Rechter Vanessa Baraitser besloot dat de hoorzittingen niet kunnen plaatsvinden als advocaten niet persoonlijk in de rechtszaal kunnen verschijnen en verdaagde de zaak tot 4 mei om een nieuwe datum vast te stellen.
De Amerikaanse autoriteiten willen Assange onder meer vervolgen voor de publicatie van geheim materiaal over de oorlogen in Afghanistan en Irak.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
32 minuten geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
51 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft de afgelopen tijd de grootste terreinwinst geboekt sinds de inval twee jaar geleden in de Russische provincie Koersk, becijfert een gezaghebbende denktank. De Oekraïense krijgsmacht heeft volgens het Institute for the Study of War (ISW) op meerdere plaatsen aan het front de laatste weken het initiatief. De toch al hoge verliezen aan Russische kant zouden verder oplopen.
3 uur geleden