Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse uitleveringszaak tegen Assange uitgesteld

Amerikaanse uitleveringszaak tegen Assange uitgesteld

LONDEN (ANP/RTR) - Het tweede deel van de Amerikaanse uitleveringszaak tegen WikiLeaks-oprichter Julian Assange zal volgende maand niet doorgaan zoals gepland, besloot een Britse rechter maandag. Door de coronavirusmaatregelen kan de hoorzitting niet plaatsvinden, zei de rechter.

Het juridische team van Assange had aangevoerd dat ze niet in staat waren om met hun cliënt te praten vanwege de strikte maatregelen die zijn genomen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De advocaten die in de zaak voor de Verenigde Staten optreden, zeiden het ermee te zijn dat het onveilig zou zijn om door te gaan.

Rechter Vanessa Baraitser besloot dat de hoorzittingen niet kunnen plaatsvinden als advocaten niet persoonlijk in de rechtszaal kunnen verschijnen en verdaagde de zaak tot 4 mei om een nieuwe datum vast te stellen.

De Amerikaanse autoriteiten willen Assange onder meer vervolgen voor de publicatie van geheim materiaal over de oorlogen in Afghanistan en Irak.

Meer uit Buitenland

China dringt aan op staakt-het-vuren in Midden-Oosten

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.

33 minuten geleden
Turkije en Iran sluiten grens voor dagjesmensen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.

40 minuten geleden
Von der Leyen spreekt steun uit voor Cyprus na aanval

BRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.

1 uur geleden
Legerleider Israël: strijd tegen Hezbollah kan dagen duren

TEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.

1 uur geleden
Tientallen doden bij Israëlische aanval op Libanon

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.

1 uur geleden
Iran zet vergeldingsaanvallen voort op Golfregio en Israël

DUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.

1 uur geleden
Iran wijst onderhandelingen met VS van de hand

TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.

3 uur geleden