Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse uitleveringszaak tegen Assange uitgesteld

Amerikaanse uitleveringszaak tegen Assange uitgesteld

LONDEN (ANP/RTR) - Het tweede deel van de Amerikaanse uitleveringszaak tegen WikiLeaks-oprichter Julian Assange zal volgende maand niet doorgaan zoals gepland, besloot een Britse rechter maandag. Door de coronavirusmaatregelen kan de hoorzitting niet plaatsvinden, zei de rechter.

Het juridische team van Assange had aangevoerd dat ze niet in staat waren om met hun cliënt te praten vanwege de strikte maatregelen die zijn genomen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De advocaten die in de zaak voor de Verenigde Staten optreden, zeiden het ermee te zijn dat het onveilig zou zijn om door te gaan.

Rechter Vanessa Baraitser besloot dat de hoorzittingen niet kunnen plaatsvinden als advocaten niet persoonlijk in de rechtszaal kunnen verschijnen en verdaagde de zaak tot 4 mei om een nieuwe datum vast te stellen.

De Amerikaanse autoriteiten willen Assange onder meer vervolgen voor de publicatie van geheim materiaal over de oorlogen in Afghanistan en Irak.

Meer uit Buitenland

Demonstranten bezetten het Colosseum in Rome

ROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.

34 minuten geleden
Politie meldt 110.000 deelnemers bij mars Parijs, situatie kalm

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.

2 uur geleden
Bardella met 99 procent herkozen als voorzitter van Rassemblement

ORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.

2 uur geleden
Franse politie grijpt in meerdere steden in bij protesten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft in meerdere steden ingegrepen bij protesten. Onder meer in Lyon, Lille, Toulouse, Nantes en Nice is traangas ingezet. In die laatste twee steden gebruikte de politie volgens Le Parisien ook een waterkanon.

3 uur geleden
Confrontaties Brusselse politie en jongeren, waterkanon ingezet

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel is het bij grote jongerenprotesten uitgelopen op confrontaties tussen de politie en de betogers. Volgens persbureau Belga wordt de sfeer steeds grimmiger. De politie heeft inmiddels een waterkanon en traangas ingezet.

3 uur geleden
Merz roept op tot eenheid en zweert AfD opnieuw af

MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept op tot eenheid binnen zusterpartijen CDU en CSU en zweert nog steeds elke vorm van samenwerking met de rechtsradicale Alternative für Deutschland (AfD) af. Ook waarschuwt hij voor de "continue dreiging vanuit Rusland".

4 uur geleden
Franse politie verricht arrestaties en neemt wapens in beslag

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft zaterdag tijdens een landelijke protestdag 135 mensen opgepakt en verschillende wapens in beslag genomen, meldt Laurent Nuñez. Er heeft zich volgens de minister van Binnenlandse Zaken vooralsnog "geen groot incident" voorgedaan.

4 uur geleden