Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse turnster Biles mogelijk toch door tot Spelen 2024

Amerikaanse turnster Biles mogelijk toch door tot Spelen 2024

COLORADO SPRINGS (ANP) - De Amerikaanse topturnster Simone Biles gaat mogelijk toch door tot en met de Olympische Spelen van 2024 in Parijs. De 24-jarige Biles, die bij Rio 2016 vier gouden medailles veroverde, had eerder gezegd dat de Spelen van Tokio haar laatste zouden zijn. De turnster vertelde op een digitale mediadag van 'Team USA' echter dat haar Franse coaches Laurent en Cecile Landi haar hebben gevraagd om over drie jaar ook naar Parijs te gaan.

"Op dit moment ligt mijn focus volledig op de Spelen van Tokio", zei Biles, met 25 medailles (waarvan negentien gouden) de meest succesvolle turnster ooit op de WK. "Na de Spelen gaan we met alle meiden een tour door de Verenigde Staten maken. Daar heb ik enorm veel zin in. Wat ik daarna ga doen? Dat moeten we zien. Cecile en Laurent komen uit Parijs en ze hebben me min of meer verplicht om in ieder geval als toestelspecialist terug te komen."

Twee jaar geleden zei Biles dat Tokio "absoluut" haar laatste Zomerspelen zouden worden, vanwege de blessuregevoeligheid van haar sport. "Ik ben over het algemeen nooit pijnvrij. Je raakt een beetje gewend aan kleine blessures. Mijn lijf heeft al veel moeten doorstaan. Ik heb soms het gevoel dat ik een beetje uit elkaar val." De Amerikaanse was met vier gouden medailles de grote ster op de Spelen van Rio. Alleen op de balk, waarop Sanne Wevers het goud pakte, moest ze genoegen nemen met een andere kleur (brons).

Een andere Amerikaanse sportgrootheid, Allyson Felix, benadrukte op de mediadag dat 'Tokio' wel zeker haar laatste Spelen worden. De 35-jarige atlete gaat mogelijk daarna nog wel even door, maar Parijs 2024 is voor haar te ver weg. "Ik zie mezelf niet nog een Spelen doen", zei Felix, die komende zomer voor de vijfde keer naar de Spelen wil gaan. De specialiste op de 200 en 400 meter heeft zes olympische titels op zak en daarnaast drie zilveren medailles.

Meer uit Sport

Bilić volgt Dalić op als bondscoach van Kroatië

ZAGREB (ANP) - De Kroatische voetbalbond heeft Slaven Bilić aangesteld als de nieuwe bondscoach. Hij is de opvolger van Zlatko Dalić, die opstapte na de uitschakeling op het WK in de zestiende finales door Portugal. Voor Bilić is het een terugkeer, want hij was al eens bondscoach van Kroatië van 2006 tot en met 2012. De 57-jarige Bilić is tevens oud-international.

9 uur geleden
Shorttracker Roes na vermissing gezond terug in Nederland

DEN HAAG (ANP) - De vermiste shorttracker Sven Roes is sinds afgelopen zondag weer terug in Nederland en is in goede gezondheid met zijn familie herenigd. Dat meldt de schaatsbond KNSB mede namens Roes en zijn familie.

11 uur geleden
Arbiter van rode kaart voor beledigen fluit Frankrijk-Spanje

ARLINGTON (ANP) - Ivan Bartón uit El Salvador is aangesteld als scheidsrechter voor de halve finale van het WK voetbal tussen Frankrijk en Spanje, komende dinsdag in Dallas Stadium. Bartón was op dit WK de eerste arbiter die een speler een rode kaart gaf omdat hij zijn mond bedekte bij het aanspreken van een tegenstander.

11 uur geleden
Quick-Step stopt na 24 jaar als naamsponsor in het wielrennen

WEVELGEM (ANP) - Quick-Step stopt na 24 jaar als naamsponsor in het wielrennen. De wielerploeg die nu nog Soudal Quick-Step heet, gaat vanaf 2027 verder als Soudal Safety Jogger. Dat heeft de Belgische formatie maandag bekendgemaakt. Het vloerenbedrijf blijft wel nog zichtbaar op het nieuwe shirt.

12 uur geleden
Wimbledon-sensatie Fery stijgt 78 plaatsen op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - De Britse tennisser Arthur Fery heeft een reuzensprong gemaakt op de wereldranglijst na zijn sensationele optreden op Wimbledon. Fery, die furore maakte door als wildcardspeler de halve finales te bereiken van het grandslamtoernooi in Londen, steeg 78 posities op de ATP-ranking. Hij staat nu 36e en haalde in één klap de drie beste Nederlandse tennissers in.

13 uur geleden
Sinner ziet Zverev ooit Wimbledon winnen

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner overlaadde tegenstander Alexander Zverev met complimenten na zijn zege op de Duitser in de finale van Wimbledon. "Als jij zo blijft spelen, dan ga je hier ook een keer winnen", zei de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst.

1 dag geleden
Zverev: Sinner heeft laten zien dat hij de beste van de wereld is

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner heeft met zijn titelprolongatie op Wimbledon laten zien dat hij "de beste tennisser ter wereld is". Dat zei de Duitser Alexander Zverev na zijn verloren finale tegen de Italiaanse nummer 1 van de wereld. "Ik ben nu 29 jaar en ik heb voor het eerst van mijn leven het gevoel gehad dat ik hier kon winnen. Dus daar wil ik mijn team voor bedanken", zei Zverev in het interview op de baan.

1 dag geleden