
Amerikaanse turnbond wil mening sporters over doorgaan Spelen
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse gymnastiekbond USA Gymnastics gaat een enquête houden onder de betrokken sporters om hun mening te peilen over het al dan niet afgelasten van de Olympische Spelen vanwege de coronacrisis. "We weten en respecteren dat ze er verschillend instaan, daarom vragen we onze sporters hun gedachten erover met ons te delen. We willen dat ook hun stem doorklinkt bij deze belangrijke beslissing", meldde Li Li Leung, voorzitter van USA Gymnastics.
De kandidaat-olympiërs mogen hun ideeën geven in een anonieme enquête. Met name bij de vrouwen heeft de Amerikaanse turnbond met Simone Biles een van de topfavorieten. De 19-voudig wereldkampioene veroverde op de Spelen van Rio vier gouden medailles. In Nederland sprak Sanne Wevers, winnares van het goud op de balk in Rio, zich kritisch uit over de houding van het Internationaal Olympisch Comité. "De uitspraak 'Het gaat gewoon door' is wel in groot contrast met wat er op dit moment gaande is", zei Wevers bij de NOS. "Ik denk dat heel veel atleten nu hopen dat het uitgesteld wordt. Ook mijn eigen gevoel zegt, dat, als dit nog lang gaande is, het voor niemand prettig is als de Spelen doorgaan."
Meer uit Sport
WATERLOO (ANP) - Lidl-Trek heeft wielrenster Loes Adegeest voor de komende twee seizoenen vastgelegd. Adegeest komt over van FDJ-Suez, waar ze sinds 2023 voor rijdt.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen kijkt ernaar uit om langs de zee van Oranjefans te racen in de Dutch Grand Prix. De regerend wereldkampioen kondigt aan dat hij zijn helm met oranje leeuw komend weekend zal dragen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft de tweede ronde bereikt van de US Open. De als derde geplaatste Duitser was in drie sets te sterk voor de Chileen Alejandro Tabilo: 6-2 7-6 (4) 6-4.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Voormalig winnares Coco Gauff heeft met de nodige moeite de tweede ronde bereikt van de US Open. De als derde geplaatste Amerikaanse rekende na bijna drie uur in drie sets af met de Australische Ajla Tomljanovic: 6-4 6-7 (2) 7-5.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.
17 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).
18 uur geleden