Amerikaanse topsprinter Gatlin stopt op 40e verjaardag
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse sprinter Justin Gatlin heeft op zijn 40e verjaardag afscheid genomen van de sport. Gatlin, de olympisch kampioen van Athene 2004 op de 100 meter, schreef op Instagram een soort ode aan de atletiekbaan. "Gedurende alle ups en downs, overwinningen en nederlagen, heb ik van je gehouden. De vlam is nu gedoofd, maar de liefde verdwijnt nooit", aldus Gatlin, die tijdens zijn carrière ook een lange dopingschorsing moest uitzitten.
De Amerikaan veroverde in 2004 de olympische titel op het koningsnummer in 9,85 seconden en nam daarnaast zilver (4x100 meter) en brons (200 meter) mee uit Athene. Gatlin pakte een jaar later de wereldtitels op de 100 en 200 meter.
De sprinter werd in zijn lange carrière twee keer geschorst vanwege doping. Tussen 2006 en 2010 stond Gatlin aan de kant nadat hij positief was bevonden op testosteron. De Amerikaan hervond na zijn lange schorsing de aansluiting met de wereldtop. Gatlin pakte op de Spelen van Londen 2012 en Rio 2016 respectievelijk brons en zilver op de 100 meter. Hij scherpte zijn persoonlijk record op die afstand aan tot 9,74 seconden.
Bij de WK van 2017 in Londen versloeg Gatlin de afzwaaiende olympisch kampioen Usain Bolt op de 100 meter. Hij werd vanwege zijn dopingverleden uitgefloten door de 60.000 toeschouwers in het Olympisch Stadion. Gatlin wist zich vorig jaar niet te kwalificeren voor de Olympische Spelen van Tokio en besloot op zijn 40e verjaardag om te stoppen.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de slotetappe van de Eneco Tour gewonnen. De 33-jarige wielrenner was na 149 kilometer in Arnhem overtuigend de snelste in de massasprint, voor Dylan Groenewegen en de Italiaan Davide Donati. De eindzege ging naar de Belg Victor Campenaerts van Visma - Lease a Bike.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mikky Keetels beleefde een emotionele marathon van Amsterdam. Dat zei de 27-jarige stewardess uit Schijndel, die als eerste Nederlandse vrouw finishte in een persoonlijk record van 2.30.36.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft haar eindzege in de Eneco Tour veiliggesteld. De Belgische Marthe Truyen won de slotrit van 70 kilometer in Arnhem, maar van grote tijdverschillen was geen sprake. Nederlands kampioene Nooijen eindigde met een voorsprong van 32 seconden in het klassement op landgenote Femke Markus.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP) - Golfer Joost Luiten is als gedeeld vijfde geëindigd bij het DP World India Championship, zijn beste resultaat van dit seizoen. De 40-jarige Nederlander nam na de derde ronde nog de gedeeld tweede plaats in, maar hij leverde op de Delhi Golf Club op de slotdag na een ronde van 73 (het baangemiddelde) drie plekken in. De Spanjaard Eugenio Chacarra won met een totaal van 267 slagen (21 onder par), acht minder dan Luiten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Noah Schutte noemde de regen en de wind zijn grootste tegenstanders in de marathon van Amsterdam. Hij mikte vooraf op een tijd van 2.08 en lag ook lang op schema, maar pijnlijke kuiten verstoorden in de slotfase zijn tempo. Hij finishte desondanks in het Olympisch Stadion als eerste Nederlander in 2.09.35, iets boven zijn persoonlijk record van 2.09.28.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners hebben zich bij de WK in Rotterdam met een totaal van 242,995 punten als zevende geplaatst voor de teamfinale. Olympisch teamkampioen Japan plaatste zich met 254,529 punten als eerste voor de finale waarin de beste acht landenteams in actie komen.
6 uur geledenPORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft de onlinehaat tegen zijn teamgenoot Chris Lulham veroordeeld na de GT World Challenge-race in Portimão. De Britse coureur kreeg zaterdag tijdens zijn optreden een straf, waardoor het team ver werd teruggeworpen. Verstappen reed daarna tijdens zijn afsluitende beurt nog van de 24e naar de 9e plaats.
8 uur geleden