Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse topgeneraal zegt dat wapens Oekraïne snel opraken

Amerikaanse topgeneraal zegt dat wapens Oekraïne snel opraken

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse topgeneraal heeft het Congres gewaarschuwd dat Oekraïne zonder Amerikaanse steun op korte termijn geen artilleriegranaten of luchtafweer meer heeft. Daardoor wordt het land kwetsbaar voor een gedeeltelijke of totale nederlaag, aldus generaal Christopher Cavoli.

De commandant van het Europese Commando deed zijn uitlatingen tegenover een commissie die zich bezighoudt met militaire onderwerpen. Rusland zou nu in de oorlog meer artilleriegranaten gebruiken dan Oekraïne. Cavoli waarschuwde dat de verhouding van één op vijf in de komende weken naar één op tien kan dalen.

De Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, weigert een stemming te houden over een wetsvoorstel dat Oekraïne voorziet van nog eens 60 miljard dollar (circa 55,9 miljard euro) aan steun. Het pakket voorziet in de levering van belangrijke wapens en munitie aan Oekraïense militairen aan het front

De regering van Joe Biden probeert Oekraïne op andere manieren te helpen, maar dat is volgens de regering in Kyiv niet genoeg. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zei zondag dat zijn land de oorlog verliest als het Amerikaanse Congres het miljardenpakket niet goedkeurt. Het pakket voorziet in de levering van belangrijke wapens en munitie aan Oekraïense militairen aan het front.

Meer uit Buitenland

Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

22 minuten geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

6 uur geleden
Trump geeft bestuur Kennedy Center op na beslissing rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.

6 uur geleden
Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

9 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

15 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

16 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

17 uur geleden