Amerikaanse toeristen stuwen verkoop Brits modemerk Burberry
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van het Britse modemerk Burberry, bekend van zijn trenchcoats, kleding en handtassen met ruitjespatroon, is in de eerste helft van zijn gebroken boekjaar gestegen. Het merk profiteerde van goede verkopen aan Amerikaanse toeristen in Europa. Door de sterke dollar konden Amerikanen in Europa meer uitgeven aan luxeproducten.
De vergelijkbare omzet, waarbij bijvoorbeeld winkelopeningen en wisselkoersen buiten beschouwing worden gelaten, ging op jaarbasis met 11 procent omhoog tot ruim 1,3 miljard pond, omgerekend bijna 1,5 miljard euro. De nettowinst bedroeg 193 miljoen pond, tegen 145 miljoen pond een jaar eerder.
Burberry had nog wel last van de coronalockdowns in China, een belangrijke markt voor het merk. Daar daalde de verkoop dan ook. In Europa was een dubbelcijferige groei te zien.
Het bedrijf mikt nu voor de middellange termijn op een jaarlijkse omzet van 4 miljard pond. Op de langere termijn moet de omzet uitkomen op 5 miljard pond, aldus Burberry.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse centralebankgouverneur Andrew Bailey verwelkomt de voordracht van Kevin Warsh door president Donald Trump om de nieuwe voorzitter te worden van de Federal Reserve. Dat zei Bailey in een toelichting op het besluit van de Bank of England (BoE) om de rente in het Verenigd Koninkrijk onveranderd te laten, na vier verlagingen op rij.
22 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Vakbonden hebben met onbegrip gereageerd op het besluit van H&M om het klantenservicecentrum in Maastricht te sluiten. Het Zweedse kledingconcern sluit de locatie op 1 juni van dit jaar, waardoor 250 banen op de tocht staan.
1 uur geledenWHITLEY (ANP) - Autofabrikant Jaguar Land Rover is in het afgelopen kwartaal diep in de rode cijfers beland. Het bedrijf legde dit najaar veel fabrieken stil na een cyberaanval, waardoor het ook veel minder auto's kon verkopen. Daarnaast had de Britse automaker last van een kwakkelende markt voor luxeauto's in China en hogere importheffingen in de Verenigde Staten.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft daarmee na de eerste rentevergadering van dit jaar op 2 procent. Het is de vijfde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt. Ook de Britse centrale bank hield donderdag de rente ongewijzigd op 3,75 procent, na vier verlagingen op rij.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, is donderdag tot onder de 70.000 dollar gezakt. Dat is het laagste niveau in ongeveer vijftien maanden. De cryptomunt is inmiddels meer dan 44 procent gedaald ten opzichte van de piek in oktober vorig jaar.
1 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Klimaatactivisten van Greenpeace hebben donderdag geprotesteerd tegen de sponsoring van de Olympische Spelen door het grote Italiaanse olie- en gasbedrijf Eni. De demonstranten beschuldigen Eni ervan met zijn uitstoot bij te dragen aan klimaatverandering, wat leidt tot het smelten van sneeuw en ijs.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil meer aanpassingen in de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Het voorstel van de Europese Commissie van vorig jaar juli kon meteen al geen genade vinden. Maar ook een eerste tegenvoorstel van de toekomstige onderhandelaars namens het Europees Parlement is te mager, werd duidelijk in het eerste inhoudelijke debat over de meerjarenbegroting (MFK).
2 uur geleden