Amerikaanse toeristen brengen nacht stiekem door op Eiffeltoren
PARIJS (ANP) - Twee Amerikaanse toeristen hebben een nacht stiekem doorgebracht op de Eiffeltoren in Parijs. De twee mannen waren gewoon met een ticket de attractie binnengegaan. Later verstopten de Amerikanen, die dronken waren, zich op een plek tussen de tweede en derde verdieping die niet toegankelijk is voor bezoekers.
De volgende ochtend trof beveiligingspersoneel het duo daar slapend aan, kort voordat de Eiffeltoren zou opengaan. Reddingswerkers van de brandweer brachten de toeristen in veiligheid.
Volgens justitie zijn de Amerikanen "ter plekke vast komen te zitten door hun alcoholisme", melden Franse media. Omdat er geen schade is vastgesteld, werd het onderzoek voor het binnendringen in een historische of culturele plaats gestopt zonder vervolging.
De exploitatiemaatschappij van de Eiffeltoren wil de twee wel aanklagen, omdat de bezienswaardigheid pas met een uur vertraging open kon door de reddingsoperatie. Enkele dagen eerder moest de Eiffeltoren twee keer worden ontruimd na bommeldingen die vals bleken te zijn.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
8 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
9 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
9 uur geleden