Amerikaanse toeristen brengen nacht stiekem door op Eiffeltoren
PARIJS (ANP) - Twee Amerikaanse toeristen hebben een nacht stiekem doorgebracht op de Eiffeltoren in Parijs. De twee mannen waren gewoon met een ticket de attractie binnengegaan. Later verstopten de Amerikanen, die dronken waren, zich op een plek tussen de tweede en derde verdieping die niet toegankelijk is voor bezoekers.
De volgende ochtend trof beveiligingspersoneel het duo daar slapend aan, kort voordat de Eiffeltoren zou opengaan. Reddingswerkers van de brandweer brachten de toeristen in veiligheid.
Volgens justitie zijn de Amerikanen "ter plekke vast komen te zitten door hun alcoholisme", melden Franse media. Omdat er geen schade is vastgesteld, werd het onderzoek voor het binnendringen in een historische of culturele plaats gestopt zonder vervolging.
De exploitatiemaatschappij van de Eiffeltoren wil de twee wel aanklagen, omdat de bezienswaardigheid pas met een uur vertraging open kon door de reddingsoperatie. Enkele dagen eerder moest de Eiffeltoren twee keer worden ontruimd na bommeldingen die vals bleken te zijn.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
37 minuten geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
40 minuten geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
44 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
4 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
4 uur geleden