Amerikaanse toeristen brengen nacht stiekem door op Eiffeltoren
PARIJS (ANP) - Twee Amerikaanse toeristen hebben een nacht stiekem doorgebracht op de Eiffeltoren in Parijs. De twee mannen waren gewoon met een ticket de attractie binnengegaan. Later verstopten de Amerikanen, die dronken waren, zich op een plek tussen de tweede en derde verdieping die niet toegankelijk is voor bezoekers.
De volgende ochtend trof beveiligingspersoneel het duo daar slapend aan, kort voordat de Eiffeltoren zou opengaan. Reddingswerkers van de brandweer brachten de toeristen in veiligheid.
Volgens justitie zijn de Amerikanen "ter plekke vast komen te zitten door hun alcoholisme", melden Franse media. Omdat er geen schade is vastgesteld, werd het onderzoek voor het binnendringen in een historische of culturele plaats gestopt zonder vervolging.
De exploitatiemaatschappij van de Eiffeltoren wil de twee wel aanklagen, omdat de bezienswaardigheid pas met een uur vertraging open kon door de reddingsoperatie. Enkele dagen eerder moest de Eiffeltoren twee keer worden ontruimd na bommeldingen die vals bleken te zijn.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Europese leiders hebben in een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky herhaald dat Europa Oekraïne voortdurend steunt op de weg naar een duurzame en rechtvaardige vrede.
28 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog niets officieels ontvangen van de Verenigde Staten over een 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne. Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zei dat de twee landen nog niet in detail over de voorstellen praten, maar dat Moskou openstaat voor onderhandelingen.
57 minuten geledenJOHANNESBURG (ANP) - Onderhandelen over vrede in Oekraïne kan niet zonder betrokkenheid van Oekraïne, benadrukten voorzitter van de EU-leiders António Costa en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag op een persconferentie in Zuid-Afrika. "We zullen de situatie bespreken met zowel de Europese leiders als met de leiders hier in de marge van de G20", zei Von der Leyen. Ze gaat ook contact opnemen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
57 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt vrijdag Europese bondgenoten over het nieuwe Amerikaanse vredesplan, melden verschillende bronnen. Het telefoongesprek wordt gevoerd met de Franse president Emmanuel Macron, de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Britse premier Keir Starmer.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR/AFP) - Een Japanse gouverneur steunt het weer in gebruik nemen van de Kashiwazaki-Kariwa-kerncentrale. Zijn goedkeuring geldt als een belangrijke stap naar de herstart van 's werelds grootste kerncentrale, die na de grote kernramp in Fukushima uit voorzorg werd gesloten.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Sinds het ingaan van de wapenstilstand in Gaza zijn volgens VN-kinderorganisatie UNICEF zeker 67 kinderen gedood bij conflictgerelateerde incidenten. "Dat is een gemiddelde van bijna twee kinderen die elke dag worden gedood sinds het staakt-het-vuren van kracht werd", aldus een woordvoerder. Ook zijn er tientallen kinderen gewond geraakt.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne bestudeert de nieuwe Amerikaanse vredesplannen "zorgvuldig" en vraagt die zorgvuldigheid ook terug, zegt een kopstuk van de regering in Kyiv. Hij spreekt tegen dat Kyiv zou hebben ingestemd met sommige voorstellen. Maar anders dan sommige Europese bondgenoten reageert Kyiv tot dusver niet regelrecht afwijzend op de plannen, die grote offers van Oekraïne zouden vragen.
3 uur geleden