Amerikaanse tennisster van de luwte in de spotlight
MELBOURNE (ANP) - Tijdens de eerste week van de Australian Open ging veel aandacht uit naar legende Serena Williams en de pas 15 jaar oude Coco Gauff. Maar terwijl die twee Amerikaanse tennissters allang zijn uitgeschakeld, plaatste hun 21-jarige landgenote Sofia Kenin zich voor het eerst voor de finale van een grand slam.
"Ik weet dat mensen niet veel aandacht aan me besteed hebben in het verleden", zei Kenin, toch de nummer 15 van de wereld. "Ik moest mezelf laten zien en dat heb ik gedaan. Natuurlijk krijg ik nu de aandacht, wat ik leuk vind. Daar ga ik niet over liegen."
Kenin was vrijdag verantwoordelijk voor de uitschakeling van de nummer 1 van de wereld, de Australische Ashleigh Barty, die luid werd aangemoedigd. "Ik vond het geweldig om in die sfeer te spelen", aldus Kenin. "Ik hou van Australië en het land heeft een speciaal plekje in mijn hart."
Zaterdag neemt Kenin, winnares van drie titels, het op tegen Garbiñe Muguruza. "Ik heb het zo vaak voor me gezien dat ik in de finale zou staan, met alle emoties", aldus de geboren Russische. "Het voelt alsof alles zich nu uitbetaalt."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
4 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok is het WK sprint in Heerenveen begonnen met een zege op de 500 meter. De olympisch kampioene was in Thialf met een baanrecord van 36,67 ruim sneller dan landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews (35) is donderdag bij een training ten val gekomen en heeft breuken opgelopen in zijn beide polsen. Dat meldt zijn ploeg Jayco AlUla op sociale media. De Australiër is daardoor niet inzetbaar in "alle aankomende wedstrijden", aldus zijn ploeg.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Chef de mission Esther Vergeer heeft gemengde gevoelens bij de prominente aanwezigheid van Russische sporters op de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Ze lopen hier rond in het dorp met best opvallende rood met gouden kleding. Dan vraag je je af: is dat provocatie, propaganda of zouden ze dit in elke omstandigheid hebben gedragen? Daar denk ik dan over na, maar dat vind ik lastig om in te schatten", zegt Vergeer vanuit het Italiaanse Cortina.
14 uur geleden