Amerikaanse tennisster Brady naar eerste grandslamfinale
MELBOURNE (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jennifer Brady, de nummer 24 van de wereld, heeft zich op de Australian Open voor het eerst in haar loopbaan geplaatst voor de finale van een grandslamtoernooi. De 25-jarige Brady was de Tsjechische Karolina Muchova (24) in drie sets de baas: 6-4 3-6 6-4.
Na bijna twee uur benutte Brady pas haar vijfde wedstrijdpunt. De spannende slotgame duurde lang en daarin liet Muchova drie kansen onbenut om op 5-5 te komen. Ze besloot het duel met een afzwaaier. Ook op de breakpoints gaf ze niet thuis.
Brady was over de hele partij het meest constant. Ze kwam meteen met 2-0 voor en pakte ondanks een snelle break terug de eerste set, door Muchova op 5-4 te breken. Met twee breaks won Muchova de tweede set en ze begon sterker aan de beslissende set. Met een slordige game op 1-1 gaf ze het momentum toch weer uit handen, waarna Brady de voorsprong niet meer weggaf.
Modder
"Ik bewoog moeizaam en het leek alsof ik vaststond in de modder", zei Brady na afloop. "Morgen ga ik lekker trainen en een gymsessie beleggen om me weer goed voor te bereiden op de volgende partij. Ik raak steeds beter gewend aan de grote banen."
Brady reikte vorig jaar al tot de halve finales van de US Open. Daarvoor was ze nooit voorbij de vierde ronde gekomen op de grandslamtoernooien. Tijdens haar laatste twee deelnames in Melbourne verloor ze al in de eerste ronde.
Zaterdag neemt Brady het in de finale op tegen de Japanse Naomi Osaka, die eerder op de dag Serena Williams in twee sets versloeg.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
8 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
11 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
16 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden