
Amerikaanse tennisser Nakashima wint Next Gen Finals
MILAAN (ANP) - Brandon Nakashima heeft de Next Gen ATP Finals, het toernooi voor de grootste tennistalenten van het jaar, gewonnen. De 21-jarige Amerikaanse nummer 49 van de wereld versloeg zijn Tsjechische leeftijdsgenoot Jiri Lehecka met 4-3 (5) 4-3 (6) 4-2. Lehecka is de mondiale nummer 74.
Nakashima en Lehecka kwamen elkaar in de groepsfase in Milaan ook al tegen. Toen won Nakashima eveneens in drie sets.
Aan de Next Gen Finals mogen de eerste acht tennissers tot en met 21 jaar op de wereldranglijst meedoen. Vorig jaar schreef de Spanjaard Carlos Alcaraz het toernooi op zijn naam. De 19-jarige Alcaraz won dit seizoen de US Open en werd daarmee de nummer 1 van de wereld. Vanwege een buikspierblessure moest de Spanjaard onlangs zijn seizoen beëindigen. Hij zou meedoen aan de ATP Finals, het toernooi voor de acht beste spelers van dit jaar.
Het 'talententoernooi' wordt onder meer gebruikt om dingen uit te proberen, zoals sets die gaan om vier in plaats van zes gewonnen games en een 'schotklok' van slechts 15 seconden tussen de punten door.
Meer uit Sport
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen start zaterdag vanaf de tweede positie in de sprintrace bij de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest in de kwalificatie alleen Oscar Piastri voor zich dulden. De Australiër van McLaren, de huidige leider in het kampioenschap van de Formule 1, was bijna een halve seconde sneller dan Verstappen. Lando Norris, de tweede coureur van McLaren, zette de derde tijd neer. De Brit gaf behoorlijk veel tijd toe op zijn teamgenoot, ruim zes tienden.
11 minuten geledenVANNES (ANP) - Demi Vollering is bij de Tour de France Femmes, die zaterdag begint in het Franse Vannes, uit op revanche. De 28-jarige Nederlandse eindigde vorig jaar als tweede achter de Poolse Katarzyna Niewiadoma. Vollering kwam vier seconden tekort voor het geel. Dat kwam mede door een valpartij in de vijfde etappe. "Ik heb honger naar succes", tekende AFP in Bretagne op uit de mond van de winnares van 2023.
13 minuten geledenLA PLAGNE (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn tweede ritzege in de Tour de France geboekt. De 25-jarige wielrenner van Ineos-Grenadiers kwam na 93,1 kilometer solo aan op La Plagne. De Deen Jonas Vingegaard eindigde vlak achter hem als tweede en geletruidrager Tadej Pogacar werd derde.
15 minuten geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft in de vrije training voor de Grote Prijs van België de tweede tijd gereden in zijn Red Bull. De viervoudig wereldkampioen was op de zachte band in zijn snelste ronde 0,404 seconde langzamer dan kampioenschapsleider Oscar Piastri, die in zijn McLaren de beste tijd noteerde op het circuit van Spa-Francorchamps. Lando Norris klokte de derde tijd in zijn McLaren. De Brit gaf 0,504 seconde toe op zijn Australische teamgenoot.
3 uur geledenALBERTVILLE (ANP/Belga) - De Tourorganisatie en de jury hebben de tijdslimiet voor de ingekorte negentiende etappe van de Ronde van Frankrijk opgehoogd. De limiet is verhoogd naar 21 procent van de tijd van de winnaar, bevestigt de persdienst van de Tour.
3 uur geledenBOXMEER (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman staat maandag aan de start van Daags na de Tour in Boxmeer. Dat meldt de organisator van het criterium vrijdag. De 25-jarige Nederlander van Ineos Grenadiers won zaterdag een zware bergrit in de Tour de France. De Italiaan Jonathan Milan, winnaar van twee etappes, komt ook naar Boxmeer.
6 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Lando Norris heeft twee littekens op zijn neus waar hij blij mee is. Het zijn dierbare herinneringen aan voor hem memorabele overwinningen in de Formule 1. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren voorafgaand aan de Grote Prijs van België op het circuit van Spa-Francorchamps. "Dus als ik aan iets geweldigs wil denken, moet ik in de spiegel naar mijn neus kijken", aldus de huidige nummer 2 in het wereldkampioenschap.
7 uur geleden