Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse tennisbelofte Gauff haalt finale Roland Garros

Amerikaanse tennisbelofte Gauff haalt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Amerikaanse tennisbelofte Coco Gauff heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van een grandslamtoernooi. De 18-jarige Gauff versloeg in de halve finales van Roland Garros de Italiaanse Martina Trevisan in twee sets: 6-3 6-1. Ze speelt zaterdag de finale van het graveltoernooi van Parijs tegen de Poolse topfavoriete Iga Swiatek.

Gauff is de jongste finaliste van Roland Garros in 21 jaar en de jongste finaliste in een grand slam sinds de Russin Maria Sjarapova Wimbledon won in 2004.

Trevisan bood in de eerste set nog goed tegenstand en tot 3-3 kon ze gelijke tred houden met Gauff. Daarna begon de Italiaanse, die voor het eerst was doorgedrongen tot de laatste vier van een grand slam, steeds meer fouten te maken.

Nerveuze start

Haar Amerikaanse tegenstander, de nummer 18 van de plaatsingslijst, begon na een nerveuze start steeds overtuigender te spelen. Toen Gauff in de tweede set 3-1 voorkwam na een game die 14 minuten duurde, nam ze de partij in handen. Na anderhalf uur maakte ze het met een lovegame af.

"Ik ben een beetje in shock geloof ik. Ik weet niet wat ik moet zeggen", zei Gauff na de partij. "Het is natuurlijk fantastisch dat ik in de finale van een grand slam sta, maar er gebeurt op dit moment zo veel in de wereld en vooral in de Verenigde Staten, dat ik het niet waard vind me er heel erg druk om te maken. Ik zal de partij ingaan als elke andere", aldus de tiener.

Meer uit Sport

Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

3 uur geleden
Vier jaar celstraf voor kickbokser Ben Saddik wegens ontvoering

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.

7 uur geleden
Red Bull bevestigt vertrek topadviseur Marko na ruim 20 jaar

MILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.

10 uur geleden
Klamer beëindigt na lang nadenken triatlonloopbaan

BEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.

15 uur geleden
F1-kampioen Norris neemt nummer 1 over van Verstappen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.

1 dag geleden
Handbalsters verslaan titelverdediger Frankrijk op hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.

1 dag geleden
Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

2 dagen geleden