Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse staten doen beroep op de nationale garde

Amerikaanse staten doen beroep op de nationale garde

COLUMBUS (ANP) - Verschillende Amerikaanse staten willen de nationale garde inzetten tegen de protesten en de daarmee gepaard gaande rellen die in het land zijn uitgebroken. CNN meldt dat in zeker acht staten daarvoor toestemming is gegeven of in ieder geval hulp is gevraagd van de reservestrijdkrachten. Het gaat om Minnesota, Ohio, Georgia, Colorado, Wisconsin, Kentucky, Utah en Texas. Ook hoofdstad Washington doet er een beroep op.

De gouverneur van Ohio, Mike DeWine maakte zaterdagmiddag Amerikaanse tijd bekend dat hij toestemming geeft voor de inzet van de nationale garde. In Columbus, de hoofdstad van de staat Ohio, is tevens een avondklok ingesteld om rellen te voorkomen. "Helaas is er een relatief klein aantal gewelddadige personen die een specifieke bedreiging vormt en een reële bedreiging voor onze wetshandhavers en de veiligheid van mensen in Columbus en Franklin County", zei DeWine.

De nationale garde behoort tot de reservestrijdkrachten van de VS. De gouverneur kan besluiten de gardisten in te zetten bij natuurrampen en andere noodsituaties. Eerder besloot de gouverneur van Minnesota al tot "volledige mobilisatie" van de nationale garde.

De rellen braken uit na de dood van de zwarte George Floyd, na een hardhandige arrestatie door de politie. De agent die knielde op de nek van Floyd is inmiddels zelf aangehouden, maar de demonstraties gaan door. Ook in andere delen van land gaan mensen al dagenlang massaal de straat op.

Meer uit Buitenland

Merz wil bondskanselier blijven na historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft in een toespraak tot het land gezegd in zijn functie te willen blijven, ondanks de historisch grote verliezen die zijn CDU op basis van exitpolls lijkt te lijden in de deelstaten Berlijn en Mecklenburg-Voor-Pommeren.

8 minuten geleden
Forse winst AfD bij Duitse verkiezingen, historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

48 minuten geleden
Duizenden demonstreren in Parijs tegen 'geweldswet'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zondag in Parijs gedemonstreerd tegen een wetsvoorstel over het gebruik van geweld door handhavers. Politici, mensenrechtenorganisaties en andere activisten sloten zich aan bij de demonstranten. De wet wordt ook wel een "licence to kill" genoemd.

1 uur geleden
Deense premier zwijgt over Groenland-akkoord VS tot ondertekening

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen geeft geen details over een akkoord met de Verenigde Staten over Groenland totdat dit daadwerkelijk ondertekend is. Tegen de Deense omroep TV 2 zei Frederiksen ook dat zij en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen geen deal zouden ondertekenen "als die niet goed is voor Groenland".

2 uur geleden
Hogere opkomst in Berlijn bij deelstaatverkiezingen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De opkomst bij de regionale verkiezingen in Berlijn lijkt hoger te liggen dan bij de vorige stembusgang, zo blijkt uit cijfers halverwege de dag. Duitsers stemmen deze zondag in twee deelstaatverkiezingen - in Berlijn en Mecklenburg-Voor-Pommeren - die gevolgen kunnen hebben voor de politieke toekomst van bondskanselier Friedrich Merz.

2 uur geleden
Rusland meldt meer dan duizend cyberaanvallen op verkiezingen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland meldt dat er de afgelopen dagen grootschalige cyberaanvallen zijn uitgevoerd, gericht op de parlementsverkiezingen in het land. Verkiezingsinfrastructuur kreeg te maken met meer dan duizend zogenoemde DDoS-aanvalsgolven.

3 uur geleden
Meloni wil aantal buitenlandse scholieren in klas beperken

ROME (ANP/RTR) - Italië wil gezichtsbedekking op scholen verbieden en het aantal buitenlandse scholieren per klas beperken. Dat zei de Italiaanse premier Giorgia Meloni op een bijeenkomst van de jongerentak van haar uiterst conservatieve partij Fratelli d'Italia.

3 uur geleden