
Amerikaanse staten doen beroep op de nationale garde
COLUMBUS (ANP) - Verschillende Amerikaanse staten willen de nationale garde inzetten tegen de protesten en de daarmee gepaard gaande rellen die in het land zijn uitgebroken. CNN meldt dat in zeker acht staten daarvoor toestemming is gegeven of in ieder geval hulp is gevraagd van de reservestrijdkrachten. Het gaat om Minnesota, Ohio, Georgia, Colorado, Wisconsin, Kentucky, Utah en Texas. Ook hoofdstad Washington doet er een beroep op.
De gouverneur van Ohio, Mike DeWine maakte zaterdagmiddag Amerikaanse tijd bekend dat hij toestemming geeft voor de inzet van de nationale garde. In Columbus, de hoofdstad van de staat Ohio, is tevens een avondklok ingesteld om rellen te voorkomen. "Helaas is er een relatief klein aantal gewelddadige personen die een specifieke bedreiging vormt en een reële bedreiging voor onze wetshandhavers en de veiligheid van mensen in Columbus en Franklin County", zei DeWine.
De nationale garde behoort tot de reservestrijdkrachten van de VS. De gouverneur kan besluiten de gardisten in te zetten bij natuurrampen en andere noodsituaties. Eerder besloot de gouverneur van Minnesota al tot "volledige mobilisatie" van de nationale garde.
De rellen braken uit na de dood van de zwarte George Floyd, na een hardhandige arrestatie door de politie. De agent die knielde op de nek van Floyd is inmiddels zelf aangehouden, maar de demonstraties gaan door. Ook in andere delen van land gaan mensen al dagenlang massaal de straat op.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - In alle vijftig Amerikaanse staten gaan naar verwachting miljoenen mensen de straat op om hun woede te uiten over het beleid van president Donald Trump in zogeheten No Kings-protesten, die door de Republikeinen worden bespot als Hate America-bijeenkomsten.
40 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De militaire tak van Hamas heeft aangekondigd dat de Palestijnse beweging zaterdagavond de stoffelijke resten van twee Israëlische gijzelaars in de Gazastrook overdraagt. De Ezzedine al-Qassam Brigades verklaarden op hun Telegram-kanaal "de lichamen van twee Israëlische gevangenen, wier stoffelijke overschotten vandaag in de Gazastrook zijn gevonden", om 21.00 uur Nederlandse tijd over te dragen.
1 uur geledenDHAKA (ANP/RTR/DPA) - De Hazrat Shahjalal-luchthaven in de Bengaalse hoofdstad Dhaka is weer operationeel. Vluchten waren er zes uur lang gestaakt door een grote brand in een vrachthal. Volgens lokale autoriteiten waren 36 blusteams ter plaatse om het vuur, dat tot in de wijde omtrek te zien was, te bedwingen. Volgens een woordvoerder van de luchthaven was geen van de toestellen in gevaar. Wel werden enkele naderende vluchten omgeleid.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De grensovergang tussen Egypte en de Gazastrook bij Rafah blijft "tot nader order" dicht. Dat zegt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
2 uur geledenCAÏRO (ANP) - Egypte krijgt de leiding over een eventuele internationale stabilisatiemacht in de Gazastrook mocht de VN-Veiligheidsraad daartoe besluiten. Dat meldt de Britse krant The Guardian op basis van diplomatieke bronnen. Momenteel zou een door Europa en de Verenigde Staten gesteunde motie in de VN-Veiligheidsraad worden voorbereid om een stabilisatiemacht robuuste bevoegdheden te geven om het staakt-het-vuren in Gaza te waarborgen.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De grensovergang met Egypte bij de Gazaanse stad Rafah opent maandag. Dat zegt de Palestijnse ambassade in Caïro in een bericht op Facebook. Het instituut voegt eraan toe dat Palestijnen in Egypte vanaf dat moment kunnen terugkeren naar de Gazastrook en vraagt gegadigden contact op te nemen. Volgens de ambassade is het besluit in overleg met de Egyptische autoriteiten tot stand gekomen.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israëlische troepen hebben elf leden van een Palestijnse familie in Gaza gedood, meldt de zender Al Jazeera op basis van een verklaring van de burgerbescherming van de kuststrook.
4 uur geleden