Amerikaanse staten doen beroep op de nationale garde
COLUMBUS (ANP) - Verschillende Amerikaanse staten willen de nationale garde inzetten tegen de protesten en de daarmee gepaard gaande rellen die in het land zijn uitgebroken. CNN meldt dat in zeker acht staten daarvoor toestemming is gegeven of in ieder geval hulp is gevraagd van de reservestrijdkrachten. Het gaat om Minnesota, Ohio, Georgia, Colorado, Wisconsin, Kentucky, Utah en Texas. Ook hoofdstad Washington doet er een beroep op.
De gouverneur van Ohio, Mike DeWine maakte zaterdagmiddag Amerikaanse tijd bekend dat hij toestemming geeft voor de inzet van de nationale garde. In Columbus, de hoofdstad van de staat Ohio, is tevens een avondklok ingesteld om rellen te voorkomen. "Helaas is er een relatief klein aantal gewelddadige personen die een specifieke bedreiging vormt en een reële bedreiging voor onze wetshandhavers en de veiligheid van mensen in Columbus en Franklin County", zei DeWine.
De nationale garde behoort tot de reservestrijdkrachten van de VS. De gouverneur kan besluiten de gardisten in te zetten bij natuurrampen en andere noodsituaties. Eerder besloot de gouverneur van Minnesota al tot "volledige mobilisatie" van de nationale garde.
De rellen braken uit na de dood van de zwarte George Floyd, na een hardhandige arrestatie door de politie. De agent die knielde op de nek van Floyd is inmiddels zelf aangehouden, maar de demonstraties gaan door. Ook in andere delen van land gaan mensen al dagenlang massaal de straat op.
Meer uit Buitenland
CULIACÁN (ANP) - De gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa stapt toch weer op. Rubén Rocha Moya, die in de Verenigde Staten wordt verdacht van banden met een drugskartel, maakte dat zaterdag bekend. Een dag eerder was hij onverwacht teruggekeerd als gouverneur.
7 minuten geledenTOKIO (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 5.9 heeft in de nacht van zaterdag op zondag het oosten van Japan getroffen, meldt persbureau Kyodo. De beving was sterk te voelen in de hoofdstad Tokio. Meerdere mensen raakten gewond, melden lokale hulpdiensten. Er is geen gevaar voor een tsunami.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in juni meer dan duizend transacties met aandelen en andere beleggingen gedaan. De transacties hadden samen een waarde van maximaal 263 miljoen dollar (circa 224 miljoen euro), blijkt uit een zaterdag gepubliceerde financiële verklaring.
54 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïne heeft met luchtaanvallen op economische doelen in Rusland een doos van Pandora geopend, volgens president Vladimir Poetin. Rusland beantwoordt dat volgens hem met doelgerichte aanvallen op Oekraïne. "Het regime in Kyiv wil onze economie beschadigen, maar heeft een doos van Pandora geopend. Verwacht een antwoord waarmee de meest gevoelige sectoren van de economie doelwit zijn", aldus Poetin.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie stuurt blushelikopters en brandweerlieden naar Servië om te helpen bij het bestrijden van een grote natuurbrand. Eerder deze week vroeg de kandidaat-lidstaat nog hulp aan Rusland, wat niet werd gewaardeerd door de Europese Commissie.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne krijgt na een nieuwe nacht met dodelijke Russische luchtaanvallen meer luchtafweer van Frankrijk. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Franse evenknie Emmanuel Macron en die zegde hem toe meer raketten te leveren, meldden beiden op X.
11 uur geledenFAGERSTA (ANP/AFP) - Het omgekomen slachtoffer door de aanval op een Zweedse middelbare school vrijdag ten noordwesten van Stockholm was een 17-jarig meisje. De politie heeft dit bekendgemaakt. Eerder werd duidelijk dat een persoon de aanval door een ex-scholier met een zwaard niet had overleefd. Er zijn drie gewonden gevallen.
12 uur geleden