Amerikaanse staten betichten TikTok van schaden kinderen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers uit ruim tien Amerikaanse staten hebben TikTok aangeklaagd. Ze zeggen dat de video-app gebruikers misleidt over veiligheidsfuncties voor kinderen. Ook vinden ze dat het socialemediaplatform bepaalde functies heeft die schadelijk zijn voor minderjarigen.
De klachten zijn ingediend bij rechtbanken in dertien staten en Washington DC. Door automatisch filmpjes te blijven afspelen en eindeloos scrollen mogelijk te maken, zou TikTok verslavend werken. Ook 'likes' en zogenaamde schoonheidsfilters die gebruikers hun gezicht tonen met virtuele cosmetische ingrepen zouden schadelijk zijn, schrijft het Openbaar Ministerie van Californië. Aanklagers beschuldigen TikTok er bovendien van persoonlijke gegevens van kinderen onder de 13 jaar te verwerken, terwijl dit volgens een federale wet verboden is.
Het is niet de enige rechtszaak in de Verenigde Staten tegen TikTok, een dochterbedrijf van het Chinese ByteDance. Marktwaakhond FTC klaagde het techbedrijf afgelopen zomer aan om vermeende inbreuken op de privacy van kinderen. Die volgde op een schikking uit 2019 tussen de toezichthouder en TikTok rond de privacy van minderjarigen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
7 uur geleden