Amerikaanse staten betichten TikTok van schaden kinderen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers uit ruim tien Amerikaanse staten hebben TikTok aangeklaagd. Ze zeggen dat de video-app gebruikers misleidt over veiligheidsfuncties voor kinderen. Ook vinden ze dat het socialemediaplatform bepaalde functies heeft die schadelijk zijn voor minderjarigen.
De klachten zijn ingediend bij rechtbanken in dertien staten en Washington DC. Door automatisch filmpjes te blijven afspelen en eindeloos scrollen mogelijk te maken, zou TikTok verslavend werken. Ook 'likes' en zogenaamde schoonheidsfilters die gebruikers hun gezicht tonen met virtuele cosmetische ingrepen zouden schadelijk zijn, schrijft het Openbaar Ministerie van Californiƫ. Aanklagers beschuldigen TikTok er bovendien van persoonlijke gegevens van kinderen onder de 13 jaar te verwerken, terwijl dit volgens een federale wet verboden is.
Het is niet de enige rechtszaak in de Verenigde Staten tegen TikTok, een dochterbedrijf van het Chinese ByteDance. Marktwaakhond FTC klaagde het techbedrijf afgelopen zomer aan om vermeende inbreuken op de privacy van kinderen. Die volgde op een schikking uit 2019 tussen de toezichthouder en TikTok rond de privacy van minderjarigen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geƫindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
4 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is nog een voorraad koffers achtergebleven na alle problemen met het winterweer van vorige week. Volgens een woordvoerder gaat het naar schatting om honderden koffers, maar een precies aantal heeft hij niet. Luchtvaartmaatschappijen en afhandelaars zijn volgens Schiphol druk bezig met het nabezorgen van de koffers aan de rechtmatige eigenaren.
7 uur geleden