Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse sprinters superieur in WK-finale 100 meter

Amerikaanse sprinters superieur in WK-finale 100 meter

EUGENE (ANP) - De finale van de 100 meter bij de WK atletiek in Eugene is een groot Amerikaanse succes geworden. Goud, zilver en brons waren voor sprinters uit de Verenigde Staten.

Fred Kerley was de snelste. Hij won het koningsnummer in 9,86. Marvin Bracy spurtte naar het zilver in 9,88. Trayvon Bromell behaalde het brons. Hij klokte eveneens 9,88, maar was 2 duizendsten langzamer dan Bracy.

Kerley onttroonde zijn landgenoot Christian Coleman. De wereldkampioen van 2019 in Doha eindigde nu als vijfde in 10,01. De Italiaanse olympisch kampioen Marcell Jacobs ontbrak in de finale. Hij had zich vlak voor de halve finales eerder op de dag teruggetrokken met een dijbeenblessure.

Kerley gold vooraf als favoriet voor de titel, gezien zijn 9,76 die hij eerder dit jaar liep in Hayward Field in Eugene, dat in de Amerikaanse atletiek een soort van heilige grond is. Het stadje in de staat Oregon is het hart van de sport. Het publiek in het stadion reageerde uitzinnig toen Kerley als eerste over de meet kwam, vlak voor Bracy en Bromell.

De winnende tijd was niet opzienbarend. Het wereldrecord van 9,58 van de Jamaicaanse sprintlegende Usain Bolt bleef ver buiten bereik.

Meer uit Sport

Turnster Thorsdottir mist door blessures WK in eigen land

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Eythora Thorsdottir (28) kan door slepende blessures niet deelnemen aan de WK in Rotterdam. Dat vertelde ze tijdens een persmoment waarbij ze werd aangekondigd als ambassadeur van het wereldtiteltoernooi.

1 uur geleden
Tweevoudig olympiër Deurloo (35) definitief gestopt met turnen

ROTTERDAM (ANP) - Bart Deurloo (35) is definitief gestopt met turnen. Dat maakte de Ridderkerker bekend tijdens een persmoment in aanloop naar de WK turnen in Rotterdam. Tijdens het titeltoernooi is hij samen met Eythora Thorsdottir actief als WK-ambassadeur.

1 uur geleden
Leclerc snelste in vrije training Monza, Verstappen slaat over

MONZA (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft vrijdag de snelste tijd neergezet bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Italië. De Monagask van Ferrari reed op het circuit van Monza een snelste ronde van 1.23,008. Zijn Britse ploeggenoot Lewis Hamilton was 0,173 seconde langzamer. Hamiltons landgenoot George Russell (Mercedes) reed de derde tijd, 0,304 seconde achter Leclerc.

2 uur geleden
Formule 1: Gasly toch nog gestraft voor GP Monaco, Hadjar derde

MONACO (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is alsnog teruggezet in de uitslag van de Grote Prijs van Monaco van 7 juni. Dat heeft autosportbond FIA vrijdag bekendgemaakt. Door tijdstraffen wordt Gasly (Alpine) teruggezet naar de zevende plaats. Zijn landgenoot Isack Hadjar (Red Bull) klimt weer naar de derde plaats.

2 uur geleden
Tennisser Kyrgios accepteert maand schorsing na cocaïnegebruik

LONDEN (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios heeft een schorsing van een maand geaccepteerd. Dat heeft de International Tennis Integrity Agency (ITIA) bekendgemaakt. Omdat de voorlopige schorsing van Kyrgios op 4 augustus was ingegaan, mag hij per direct weer tennissen.

5 uur geleden
Zverev wint opnieuw na vijfsetter op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev had opnieuw vijf sets nodig om zijn tegenstander te verslaan op de US Open. In de nacht van donderdag op vrijdag versloeg de als eerste geplaatste Duitser de Fransman Quentin Halys in de tweede ronde: 6-4 4-6 7-6 (3) 6-7 (3) 6-3.

7 uur geleden
Tennisser De Jong strandt op US Open in tweede ronde tegen Bergs

NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de derde ronde van de US Open te bereiken. De 26-jarige Nederlander moest in New York zijn meerdere erkennen in de Belg Zizou Bergs. Het werd 5-7 6-1 2-6 6-7 (2).

11 uur geleden