Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse sprinters superieur in WK-finale 100 meter

Amerikaanse sprinters superieur in WK-finale 100 meter

EUGENE (ANP) - De finale van de 100 meter bij de WK atletiek in Eugene is een groot Amerikaanse succes geworden. Goud, zilver en brons waren voor sprinters uit de Verenigde Staten.

Fred Kerley was de snelste. Hij won het koningsnummer in 9,86. Marvin Bracy spurtte naar het zilver in 9,88. Trayvon Bromell behaalde het brons. Hij klokte eveneens 9,88, maar was 2 duizendsten langzamer dan Bracy.

Kerley onttroonde zijn landgenoot Christian Coleman. De wereldkampioen van 2019 in Doha eindigde nu als vijfde in 10,01. De Italiaanse olympisch kampioen Marcell Jacobs ontbrak in de finale. Hij had zich vlak voor de halve finales eerder op de dag teruggetrokken met een dijbeenblessure.

Kerley gold vooraf als favoriet voor de titel, gezien zijn 9,76 die hij eerder dit jaar liep in Hayward Field in Eugene, dat in de Amerikaanse atletiek een soort van heilige grond is. Het stadje in de staat Oregon is het hart van de sport. Het publiek in het stadion reageerde uitzinnig toen Kerley als eerste over de meet kwam, vlak voor Bracy en Bromell.

De winnende tijd was niet opzienbarend. Het wereldrecord van 9,58 van de Jamaicaanse sprintlegende Usain Bolt bleef ver buiten bereik.

Meer uit Sport

Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

35 minuten geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

3 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

4 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

4 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

4 uur geleden
Verstappen zesde bij sprintrace Miami, zege voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.

4 uur geleden
Estafetteploegen 4x400 meter naar finale World Relays, WK zeker

GABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.

6 uur geleden