Amerikaanse sprinters superieur in WK-finale 100 meter
EUGENE (ANP) - De finale van de 100 meter bij de WK atletiek in Eugene is een groot Amerikaanse succes geworden. Goud, zilver en brons waren voor sprinters uit de Verenigde Staten.
Fred Kerley was de snelste. Hij won het koningsnummer in 9,86. Marvin Bracy spurtte naar het zilver in 9,88. Trayvon Bromell behaalde het brons. Hij klokte eveneens 9,88, maar was 2 duizendsten langzamer dan Bracy.
Kerley onttroonde zijn landgenoot Christian Coleman. De wereldkampioen van 2019 in Doha eindigde nu als vijfde in 10,01. De Italiaanse olympisch kampioen Marcell Jacobs ontbrak in de finale. Hij had zich vlak voor de halve finales eerder op de dag teruggetrokken met een dijbeenblessure.
Kerley gold vooraf als favoriet voor de titel, gezien zijn 9,76 die hij eerder dit jaar liep in Hayward Field in Eugene, dat in de Amerikaanse atletiek een soort van heilige grond is. Het stadje in de staat Oregon is het hart van de sport. Het publiek in het stadion reageerde uitzinnig toen Kerley als eerste over de meet kwam, vlak voor Bracy en Bromell.
De winnende tijd was niet opzienbarend. Het wereldrecord van 9,58 van de Jamaicaanse sprintlegende Usain Bolt bleef ver buiten bereik.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland
30 minuten geledenMILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.
59 minuten geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.
1 uur geledenCOLOMBO (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben het eerste duel op het WK T20 verloren. Oranje was dicht bij een stunt tegen Pakistan, maar gaf de wedstrijd in de slotfase alsnog uit handen in Colombo.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam staat zaterdag na haar training ter voorbereiding op de olympische 1000 meter van maandag in Milaan alsnog journalisten te woord. Dat laat een woordvoerder van NOC*NSF weten.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
12 uur geleden