Amerikaanse sprinters superieur in WK-finale 100 meter
EUGENE (ANP) - De finale van de 100 meter bij de WK atletiek in Eugene is een groot Amerikaanse succes geworden. Goud, zilver en brons waren voor sprinters uit de Verenigde Staten.
Fred Kerley was de snelste. Hij won het koningsnummer in 9,86. Marvin Bracy spurtte naar het zilver in 9,88. Trayvon Bromell behaalde het brons. Hij klokte eveneens 9,88, maar was 2 duizendsten langzamer dan Bracy.
Kerley onttroonde zijn landgenoot Christian Coleman. De wereldkampioen van 2019 in Doha eindigde nu als vijfde in 10,01. De Italiaanse olympisch kampioen Marcell Jacobs ontbrak in de finale. Hij had zich vlak voor de halve finales eerder op de dag teruggetrokken met een dijbeenblessure.
Kerley gold vooraf als favoriet voor de titel, gezien zijn 9,76 die hij eerder dit jaar liep in Hayward Field in Eugene, dat in de Amerikaanse atletiek een soort van heilige grond is. Het stadje in de staat Oregon is het hart van de sport. Het publiek in het stadion reageerde uitzinnig toen Kerley als eerste over de meet kwam, vlak voor Bracy en Bromell.
De winnende tijd was niet opzienbarend. Het wereldrecord van 9,58 van de Jamaicaanse sprintlegende Usain Bolt bleef ver buiten bereik.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
12 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
22 uur geleden