Amerikaanse sporters ontzet over aanpak bestorming Capitool
NEW YORK (ANP) - Sporters in de Verenigde Staten hebben ontzet gereageerd op de bestorming van het Capitool door aanhangers van president Donald Trump. Er werden met name vergelijkingen gemaakt met eerdere optredens van veiligheidsfunctionarissen, afgelopen zomer bij demonstranten van de Black Lives Matter-beweging. "Het leger noch de nationale garde heb ik gezien", zei Doc Rivers, coach van de basketballers van Philadelphia 76'ers. "Dat is in veel opzichten een bewijs van bepaalde privileges", meende de coach van de best presterende ploeg in de NBA.
"Kunt u zich voorstellen wat er gebeurd was als het zwarten waren geweest die het Capitool bestormd hadden?", vroeg Rivers zich hardop af. Zijn collega Steve Clifford van Orlando Magic: "Ons land wordt in de hele wereld uitgelachen. Dat begon al met de manier waarop we de pandemie hebben aangepakt, tot nu. Het is een trieste dag."
Onder anderen voetbalster Megan Rapinoe en turnster Simone Biles uitten hun ongenoegen over het verschil in optreden op Twitter. Rapinoe plaatste filmpjes waarop te zien is dat de demonstrerende Trumpaanhangers - terroristen naar haar mening - niets in de weg wordt gelegd door bewakers.
Protestgebaar
Olympisch turnkampioene Biles plaatste de volgende tekst: "Beschaamd maar niet verrast, misselijk maar niet verrast, verdrietig maar niet verrast, boos maar niet verrast, sprakeloos maar niet verrast."
Ondertussen knielden de basketballers van Milwaukee Bucks en Detroit Pistons meteen na de sprongbal waarmee hun wedstrijd was begonnen. Ze herhaalden dat symbolische protestgebaar na de eerste keer van het wisselen van balbezit. In Phoenix vormden de spelers van de Suns en Toronto Raptors voor hun duel een gezamenlijke kring uit onvrede over wat er in Washington gebeurde.
Meer uit Sport
OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
4 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
11 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
16 uur geleden