Amerikaanse sporters ontzet over aanpak bestorming Capitool
NEW YORK (ANP) - Sporters in de Verenigde Staten hebben ontzet gereageerd op de bestorming van het Capitool door aanhangers van president Donald Trump. Er werden met name vergelijkingen gemaakt met eerdere optredens van veiligheidsfunctionarissen, afgelopen zomer bij demonstranten van de Black Lives Matter-beweging. "Het leger noch de nationale garde heb ik gezien", zei Doc Rivers, coach van de basketballers van Philadelphia 76'ers. "Dat is in veel opzichten een bewijs van bepaalde privileges", meende de coach van de best presterende ploeg in de NBA.
"Kunt u zich voorstellen wat er gebeurd was als het zwarten waren geweest die het Capitool bestormd hadden?", vroeg Rivers zich hardop af. Zijn collega Steve Clifford van Orlando Magic: "Ons land wordt in de hele wereld uitgelachen. Dat begon al met de manier waarop we de pandemie hebben aangepakt, tot nu. Het is een trieste dag."
Onder anderen voetbalster Megan Rapinoe en turnster Simone Biles uitten hun ongenoegen over het verschil in optreden op Twitter. Rapinoe plaatste filmpjes waarop te zien is dat de demonstrerende Trumpaanhangers - terroristen naar haar mening - niets in de weg wordt gelegd door bewakers.
Protestgebaar
Olympisch turnkampioene Biles plaatste de volgende tekst: "Beschaamd maar niet verrast, misselijk maar niet verrast, verdrietig maar niet verrast, boos maar niet verrast, sprakeloos maar niet verrast."
Ondertussen knielden de basketballers van Milwaukee Bucks en Detroit Pistons meteen na de sprongbal waarmee hun wedstrijd was begonnen. Ze herhaalden dat symbolische protestgebaar na de eerste keer van het wisselen van balbezit. In Phoenix vormden de spelers van de Suns en Toronto Raptors voor hun duel een gezamenlijke kring uit onvrede over wat er in Washington gebeurde.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.
5 uur geleden