Amerikaanse sporters ontzet over aanpak bestorming Capitool
NEW YORK (ANP) - Sporters in de Verenigde Staten hebben ontzet gereageerd op de bestorming van het Capitool door aanhangers van president Donald Trump. Er werden met name vergelijkingen gemaakt met eerdere optredens van veiligheidsfunctionarissen, afgelopen zomer bij demonstranten van de Black Lives Matter-beweging. "Het leger noch de nationale garde heb ik gezien", zei Doc Rivers, coach van de basketballers van Philadelphia 76'ers. "Dat is in veel opzichten een bewijs van bepaalde privileges", meende de coach van de best presterende ploeg in de NBA.
"Kunt u zich voorstellen wat er gebeurd was als het zwarten waren geweest die het Capitool bestormd hadden?", vroeg Rivers zich hardop af. Zijn collega Steve Clifford van Orlando Magic: "Ons land wordt in de hele wereld uitgelachen. Dat begon al met de manier waarop we de pandemie hebben aangepakt, tot nu. Het is een trieste dag."
Onder anderen voetbalster Megan Rapinoe en turnster Simone Biles uitten hun ongenoegen over het verschil in optreden op Twitter. Rapinoe plaatste filmpjes waarop te zien is dat de demonstrerende Trumpaanhangers - terroristen naar haar mening - niets in de weg wordt gelegd door bewakers.
Protestgebaar
Olympisch turnkampioene Biles plaatste de volgende tekst: "Beschaamd maar niet verrast, misselijk maar niet verrast, verdrietig maar niet verrast, boos maar niet verrast, sprakeloos maar niet verrast."
Ondertussen knielden de basketballers van Milwaukee Bucks en Detroit Pistons meteen na de sprongbal waarmee hun wedstrijd was begonnen. Ze herhaalden dat symbolische protestgebaar na de eerste keer van het wisselen van balbezit. In Phoenix vormden de spelers van de Suns en Toronto Raptors voor hun duel een gezamenlijke kring uit onvrede over wat er in Washington gebeurde.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
11 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
13 uur geleden