Amerikaanse sporters ontzet over aanpak bestorming Capitool
NEW YORK (ANP) - Sporters in de Verenigde Staten hebben ontzet gereageerd op de bestorming van het Capitool door aanhangers van president Donald Trump. Er werden met name vergelijkingen gemaakt met eerdere optredens van veiligheidsfunctionarissen, afgelopen zomer bij demonstranten van de Black Lives Matter-beweging. "Het leger noch de nationale garde heb ik gezien", zei Doc Rivers, coach van de basketballers van Philadelphia 76'ers. "Dat is in veel opzichten een bewijs van bepaalde privileges", meende de coach van de best presterende ploeg in de NBA.
"Kunt u zich voorstellen wat er gebeurd was als het zwarten waren geweest die het Capitool bestormd hadden?", vroeg Rivers zich hardop af. Zijn collega Steve Clifford van Orlando Magic: "Ons land wordt in de hele wereld uitgelachen. Dat begon al met de manier waarop we de pandemie hebben aangepakt, tot nu. Het is een trieste dag."
Onder anderen voetbalster Megan Rapinoe en turnster Simone Biles uitten hun ongenoegen over het verschil in optreden op Twitter. Rapinoe plaatste filmpjes waarop te zien is dat de demonstrerende Trumpaanhangers - terroristen naar haar mening - niets in de weg wordt gelegd door bewakers.
Protestgebaar
Olympisch turnkampioene Biles plaatste de volgende tekst: "Beschaamd maar niet verrast, misselijk maar niet verrast, verdrietig maar niet verrast, boos maar niet verrast, sprakeloos maar niet verrast."
Ondertussen knielden de basketballers van Milwaukee Bucks en Detroit Pistons meteen na de sprongbal waarmee hun wedstrijd was begonnen. Ze herhaalden dat symbolische protestgebaar na de eerste keer van het wisselen van balbezit. In Phoenix vormden de spelers van de Suns en Toronto Raptors voor hun duel een gezamenlijke kring uit onvrede over wat er in Washington gebeurde.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
56 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
7 uur geleden