Amerikaanse Space Force-logo lijkt op dat van Star Trek
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het logo gepresenteerd van de onlangs opgerichte ruimtemacht Space Force. Veel mensen op Twitter vinden dat het embleem veel weg heeft van een logo uit de populaire sciencefictionserie Star Trek.
"Na overleg met onze grote militaire leiders, ontwerpers, en anderen, ben ik verheugd om het nieuwe logo te presenteren van de Amerikaanse Space Force, de zesde tak van onze prachtige krijgsmacht!", schrijft Trump op Twitter. Hij plaatste daarbij een foto van het logo dat bestaat uit een witte pijl met op de achtergrond een blauwe wereldbol.
Ook het Starfleet Command-embleem uit Star Trek bestaat uit beide elementen. Acteur George Takei die het personage Hikaru Sulu uit Star Trek vertolkte, zegt op Twitter dan ook royalty's te verwachten.
De Space Force is het eerste nieuwe legeronderdeel in ruim zeventig jaar in Amerika. Die krijgt zo'n 16.000 medewerkers en moet zich gaan bezighouden met oorlogsvoering in de ruimte. Dat is volgens Trump "het nieuwste strijdtoneel".
Meer uit Buitenland
NOVOROSSISK (ANP) - Oekraïne heeft toegezegd om geen niet-Russische olietankers op de Zwarte Zee aan te vallen die gebruikmaken van Russische havens, als die schepen geen Russische goederen vervoeren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een Amerikaanse functionaris. Het is vooral goed nieuws voor Kazachstan, dat sterk afhankelijk is van de haven in het Russische Novorossisk voor de export van olie.
22 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De huidige omstandigheden bieden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de beste omstandigheden om te komen tot een overeenkomst met de VS. Hij meent dat er nu in zijn land "samenhang, kracht en eenheid is" en dat Iran in de huidige oorlog tot dusver "zegevierend en machtig is".
1 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - De drone die zaterdag in Bulgarije is ontploft, was volgens het Bulgaarse ministerie van Defensie van een type dat veel wordt gebruikt door Oekraïne. "Op dit moment zijn er geen aanwijzingen dat het om een opzettelijk incident gaat", aldus het ministerie.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft voor het eerst als staatshoofd een bezoek aan Servië gebracht. Hij heeft zijn Servische ambtgenoot Aleksandar Vučić gesproken over meer samenwerking, onder meer op het gebied van landbouw en voorziening van levensmiddelen. Zelensky dankte zijn gastheer voor de humanitaire hulp uit Servië.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft volgens het Duitse persbureau DPA een speciale radar op het vliegveld van Leipzig en Halle geplaatst. Het gaat volgens mediaberichten om een EchoShield-systeem dat drones van grotere afstand kan zien aankomen.
4 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Het dodental van de schietpartij vrijdag in een Thaise school is van acht naar negen gestegen. Een meisje van 12 is zaterdag als gevolg van de schietpartij overleden, volgens de politie.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regeringspartij Tisza heeft András Baka voorgedragen als de nieuwe president. Baka was in het verleden parlementariër, maar is vooral een bekende jurist. Hij gaf onder meer leiding aan het Hongaarse hooggerechtshof. Naar verwachting stemt het parlement dinsdag in met zijn benoeming.
5 uur geleden