Amerikaanse snowboardcoach beschuldigd van seksueel wangedrag
BEIJING (ANP) - De Amerikaanse ski- en snowboardbond onderzoekt de aantijgingen van een voormalige snowboardster aan het adres van coach Peter Foley, die aanwezig is bij de Olympische Spelen in Beijing. Callan Chythlook-Sifsof heeft Foley op Instagram beschuldigd van seksueel grensoverschrijdend gedrag.
"Peter Foley maakt al meer dan tien jaar naaktfoto's van vrouwelijke atleten", beweert Chythlook-Sifsof. "Ik kan niet naar nog een Olympische Spelen kijken zonder dit publiekelijk te zeggen." De coach zou in 2014 ook seksueel getinte opmerkingen hebben gemaakt naar haar en een teamgenote, toen ze 17 jaar oud was.
De snowboardster beschuldigde ook Hagen Kearney, een Amerikaan die in Beijing aan de snowboardcross meedeed, van racisme. Hij zou haar ook hebben lastiggevallen."Ik zal dit soort dingen niet stil houden. Er was bizar gedrag over de hele linie. De mensen die ik heb genoemd hebben zich openlijk 'giftig' gedragen en de waarheid is dat de cultuur in het team dit gedrag beschermde", postte Chythlook-Sifsof.
De ski- en snowboardbond liet weten op de hoogte te zijn van de aantijgingen. "We nemen deze beschuldigingen zeer serieus en we zullen ze onderzoeken", luidde een verklaring.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.
10 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.
2 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.
2 uur geledenBENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.
3 uur geleden