Amerikaanse skiester O'Brien breekt been op reuzenslalom
YANGQING (ANP) - De Amerikaanse skiester Nina O'Brien heeft haar linkerbeen gebroken door haar crash op maandag in de reuzenslalom bij de Olympische Spelen in Beijing. De 24-jarige O'Brien is inmiddels geopereerd en zal terugvliegen naar de Verenigde Staten, meldde de Amerikaanse skibond.
O'Brien ging in de tweede run hard onderuit bij het laatste poortje, gleed nog een stuk door en bleef liggen. Na behandeling ter plekke werd ze afgevoerd naar een ziekenhuis. Daar constateerden de artsen een open breuk in haar scheenbeen en een breuk in haar kuitbeen.
"Die val blijft maar in mijn hoofd spelen, wensend dat ik die laatste paar poorten anders had geskied", schreef O'Brien op Instagram. "Helaas lig ik nu hier in het ziekenhuis, maar ik ben in goede handen. Ik ben er een beetje kapot van, maar voel ook zoveel liefde."
De onfortuinlijke skiester had in de eerste run de zesde tijd neergezet. De Zweedse Sara Hector veroverde het goud.
Meer uit Sport
BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
10 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
18 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geleden