Amerikaanse skiester O'Brien breekt been op reuzenslalom
YANGQING (ANP) - De Amerikaanse skiester Nina O'Brien heeft haar linkerbeen gebroken door haar crash op maandag in de reuzenslalom bij de Olympische Spelen in Beijing. De 24-jarige O'Brien is inmiddels geopereerd en zal terugvliegen naar de Verenigde Staten, meldde de Amerikaanse skibond.
O'Brien ging in de tweede run hard onderuit bij het laatste poortje, gleed nog een stuk door en bleef liggen. Na behandeling ter plekke werd ze afgevoerd naar een ziekenhuis. Daar constateerden de artsen een open breuk in haar scheenbeen en een breuk in haar kuitbeen.
"Die val blijft maar in mijn hoofd spelen, wensend dat ik die laatste paar poorten anders had geskied", schreef O'Brien op Instagram. "Helaas lig ik nu hier in het ziekenhuis, maar ik ben in goede handen. Ik ben er een beetje kapot van, maar voel ook zoveel liefde."
De onfortuinlijke skiester had in de eerste run de zesde tijd neergezet. De Zweedse Sara Hector veroverde het goud.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
38 minuten geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
5 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden