Amerikaanse senatoren Warren en Booker hebben Covid-19
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse senator Elizabeth Warren zei zondag dat ze positief heeft getest op Covid-19 en milde symptomen ervaart. Later die dag liet ook senator Cory Booker weten een coronabesmetting te hebben opgelopen.
De 72-jarige Warren, een Democraat uit Massachusetts, zei op Twitter dat ze volledig gevaccineerd is en een boosterprik heeft ontvangen, en regelmatig wordt getest. Volgens haar gaat het derhalve om een "doorbraakgeval", ofwel een geval waarbij je ondanks vaccinatie en boosterprik besmet bent geraakt. In april 2020 verloor Warren haar oudste broer Donald Reed Herring aan Covid-19.
Ook de 52-jarige Booker kondigde zijn positieve test op Twitter aan. Booker zei dat hij zaterdag milde symptomen kreeg en zondag positief testte. "Ik ben ontzettend dankbaar dat ik twee vaccinaties heb gehad en meer recent een booster, anders zou ik er nu vast erger aan toe zijn."
Warren was in 2020 een vooraanstaande kandidaat voor de presidentsnominatie van haar partij. Ook Booker stelde zich in dat jaar kandidaat voor het presidentschap.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
36 minuten geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
2 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
2 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
3 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
5 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
6 uur geleden