Amerikaanse senatoren Warren en Booker hebben Covid-19
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse senator Elizabeth Warren zei zondag dat ze positief heeft getest op Covid-19 en milde symptomen ervaart. Later die dag liet ook senator Cory Booker weten een coronabesmetting te hebben opgelopen.
De 72-jarige Warren, een Democraat uit Massachusetts, zei op Twitter dat ze volledig gevaccineerd is en een boosterprik heeft ontvangen, en regelmatig wordt getest. Volgens haar gaat het derhalve om een "doorbraakgeval", ofwel een geval waarbij je ondanks vaccinatie en boosterprik besmet bent geraakt. In april 2020 verloor Warren haar oudste broer Donald Reed Herring aan Covid-19.
Ook de 52-jarige Booker kondigde zijn positieve test op Twitter aan. Booker zei dat hij zaterdag milde symptomen kreeg en zondag positief testte. "Ik ben ontzettend dankbaar dat ik twee vaccinaties heb gehad en meer recent een booster, anders zou ik er nu vast erger aan toe zijn."
Warren was in 2020 een vooraanstaande kandidaat voor de presidentsnominatie van haar partij. Ook Booker stelde zich in dat jaar kandidaat voor het presidentschap.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - Een Chinese oud-minister van Justitie is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het aannemen van steekpenningen tussen 2006 en 2022. Een rechtbank acht bewezen dat Tang Yijun jarenlang verschillende topfuncties hiervoor misbruikte, melden Chinese staatsmedia als CCTV en China Daily.
14 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.
36 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.
53 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit moet uitleg geven over haar contact met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, volgens premier Jonas Gahr Støre. Dat zei hij maandag tegen het Noorse dagblad VG.
56 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
3 uur geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
3 uur geleden