Amerikaanse senatoren Warren en Booker hebben Covid-19
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse senator Elizabeth Warren zei zondag dat ze positief heeft getest op Covid-19 en milde symptomen ervaart. Later die dag liet ook senator Cory Booker weten een coronabesmetting te hebben opgelopen.
De 72-jarige Warren, een Democraat uit Massachusetts, zei op Twitter dat ze volledig gevaccineerd is en een boosterprik heeft ontvangen, en regelmatig wordt getest. Volgens haar gaat het derhalve om een "doorbraakgeval", ofwel een geval waarbij je ondanks vaccinatie en boosterprik besmet bent geraakt. In april 2020 verloor Warren haar oudste broer Donald Reed Herring aan Covid-19.
Ook de 52-jarige Booker kondigde zijn positieve test op Twitter aan. Booker zei dat hij zaterdag milde symptomen kreeg en zondag positief testte. "Ik ben ontzettend dankbaar dat ik twee vaccinaties heb gehad en meer recent een booster, anders zou ik er nu vast erger aan toe zijn."
Warren was in 2020 een vooraanstaande kandidaat voor de presidentsnominatie van haar partij. Ook Booker stelde zich in dat jaar kandidaat voor het presidentschap.
Meer uit Buitenland
EL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.
27 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.
55 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is niet van plan op korte termijn een referendum aan te kondigen en voorbereidingen te treffen voor presidentsverkiezingen. Dat meldt de Kyiv Independent op basis van een anonieme bron dicht bij Zelensky. Ook mensen die Reuters sprak op basis van anonimiteit zijn sceptisch over dat tijdpad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft officieel goedkeuring gegeven aan de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen. Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) wordt woensdag in gang gezet. De eerste militaire oefeningen worden de komende weken al voorbereid. Ook de Verenigde Staten hebben met Arctic Sentry ingestemd.
2 uur geledenKIEL (ANP) - De Europese militaire steun aan Oekraïne was in 2025 zo'n 67 procent hoger dan het gemiddelde van de drie oorlogsjaren ervoor. Dat meldt het Duitse Kiel Instituut, dat daarover cijfers bijhoudt. Doordat de VS hun handen af hebben getrokken van het leveren van die steun, ligt de totale militaire steun 13 procent lager dan in die jaren.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid ingestemd met een EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne voor 2026 en 2027. In een spoedprocedure stemden 458 Europarlementariërs voor en 140 tegen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Raad van Europa heft de immuniteit van Noorse oud-secretaris-generaal Thorbjørn Jagland op vanwege documenten die zijn vrijgegeven in de Epstein-zaak. De voormalige premier van Noorwegen was vanaf 2009 tien jaar secretaris-generaal van de Raad van Europa. Daarmee genoot hij ook diplomatieke immuniteit.
3 uur geleden