Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse senatoren komen aan in China, hopen op gesprek met Xi

Amerikaanse senatoren komen aan in China, hopen op gesprek met Xi

SHANGHAI (ANP/RTR) - Zes Amerikaanse senatoren zijn zaterdag aangekomen in China, in de hoop de spanningen tussen beide landen iets te laten afnemen. Ze komen om te praten over onder meer economische belangen en de veiligheidssituatie. De groep hoopt deze dagen ook nog een ontmoeting te hebben met de Chinese president Xi Jinping.

De delegatie bestaat uit Republikeinen en Democraten uit de Senaat. De groep staat onder leiding van Chuck Schumer, de fractievoorzitter van de Democraten. Ze hebben afspraken met afgevaardigden van de regering en bedrijven. Ze reizen ook naar Japan en Zuid-Korea als onderdeel van de reis naar Oost-Azië.

Afgelopen jaar nam het Amerikaanse parlement wetten aan om minder technologie naar China te laten gaan, zoals halfgeleiders voor chips. Daar was Beijing niet blij mee. Schumer zei voor de reis dat de focus ligt op een "gelijk speelveld" voor Amerikaanse bedrijven die zaken willen doen in China, en op het behouden van de technologische voorsprong van de Verenigde Staten. Naast de economische concurrentie liggen de twee grootmachten vaak overhoop over mensenrechtenschendingen in de provincie Xinjiang en de status van Taiwan, wat China als een afvallige provincie beschouwt.

Beijing verwelkomt het bezoek van de delegatie en hoopt dat het bij zal dragen aan meer begrip voor China in de Amerikaanse Senaat.

Meer uit Buitenland

Rechterhand Oekraïense president stapt op na corruptieschandaal

KYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).

5 uur geleden
Israël doodt militanten bij ontmantelingspoging tunnels Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.

7 uur geleden
Reddingswerkzaamheden in volle gang na zware overstromingen Azië

JAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.

7 uur geleden
Meer arrestaties na dodelijke brand in Hongkong

HONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.

7 uur geleden
Orbán zegt dat Rusland belangrijke energieleverancier blijft

MOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.

8 uur geleden
Veroordeelde verkrachter Pelicot is op zoek naar uitgever

PARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.

9 uur geleden
ICC wijst vrijlatingsverzoek Duterte opnieuw af

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.

9 uur geleden