Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse senatoren komen aan in China, hopen op gesprek met Xi

Amerikaanse senatoren komen aan in China, hopen op gesprek met Xi

SHANGHAI (ANP/RTR) - Zes Amerikaanse senatoren zijn zaterdag aangekomen in China, in de hoop de spanningen tussen beide landen iets te laten afnemen. Ze komen om te praten over onder meer economische belangen en de veiligheidssituatie. De groep hoopt deze dagen ook nog een ontmoeting te hebben met de Chinese president Xi Jinping.

De delegatie bestaat uit Republikeinen en Democraten uit de Senaat. De groep staat onder leiding van Chuck Schumer, de fractievoorzitter van de Democraten. Ze hebben afspraken met afgevaardigden van de regering en bedrijven. Ze reizen ook naar Japan en Zuid-Korea als onderdeel van de reis naar Oost-Azië.

Afgelopen jaar nam het Amerikaanse parlement wetten aan om minder technologie naar China te laten gaan, zoals halfgeleiders voor chips. Daar was Beijing niet blij mee. Schumer zei voor de reis dat de focus ligt op een "gelijk speelveld" voor Amerikaanse bedrijven die zaken willen doen in China, en op het behouden van de technologische voorsprong van de Verenigde Staten. Naast de economische concurrentie liggen de twee grootmachten vaak overhoop over mensenrechtenschendingen in de provincie Xinjiang en de status van Taiwan, wat China als een afvallige provincie beschouwt.

Beijing verwelkomt het bezoek van de delegatie en hoopt dat het bij zal dragen aan meer begrip voor China in de Amerikaanse Senaat.

Meer uit Buitenland

VN: Gaza heeft 71,4 miljard dollar nodig voor herstel

GAZA (ANP) - De wederopbouw van Gaza zal de komende tien jaar 71,4 miljard dollar (circa 60,6 miljard euro) kosten. Dat is de conclusie van een definitieve "schade- en behoeftenanalyse" die de Verenigde Naties maandag publiceerden in samenwerking met de Europese Unie. Voor de eerste achttien maanden is al 26,3 miljard dollar nodig om essentiële diensten te herstellen, kritieke infrastructuur te heropbouwen en de economie op gang te brengen.

1 uur geleden
Amerikaanse arbeidsminister stapt op na beschuldigingen wangedrag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.

3 uur geleden
Iran: geen onderhandelingen met VS onder druk

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.

4 uur geleden
Erdogan belooft strengere vuurwapenregels na schietpartijen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.

6 uur geleden
Starmer ontkent misleiden parlement na suggestie Downing Street

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.

8 uur geleden
Magyar nodigt Netanyahu uit, maar wil hem wel laten arresteren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.

10 uur geleden
Starmer misleidde Brits parlement 'per ongeluk' over Mandelson

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.

10 uur geleden