Amerikaanse senatoren komen aan in China, hopen op gesprek met Xi
SHANGHAI (ANP/RTR) - Zes Amerikaanse senatoren zijn zaterdag aangekomen in China, in de hoop de spanningen tussen beide landen iets te laten afnemen. Ze komen om te praten over onder meer economische belangen en de veiligheidssituatie. De groep hoopt deze dagen ook nog een ontmoeting te hebben met de Chinese president Xi Jinping.
De delegatie bestaat uit Republikeinen en Democraten uit de Senaat. De groep staat onder leiding van Chuck Schumer, de fractievoorzitter van de Democraten. Ze hebben afspraken met afgevaardigden van de regering en bedrijven. Ze reizen ook naar Japan en Zuid-Korea als onderdeel van de reis naar Oost-Azië.
Afgelopen jaar nam het Amerikaanse parlement wetten aan om minder technologie naar China te laten gaan, zoals halfgeleiders voor chips. Daar was Beijing niet blij mee. Schumer zei voor de reis dat de focus ligt op een "gelijk speelveld" voor Amerikaanse bedrijven die zaken willen doen in China, en op het behouden van de technologische voorsprong van de Verenigde Staten. Naast de economische concurrentie liggen de twee grootmachten vaak overhoop over mensenrechtenschendingen in de provincie Xinjiang en de status van Taiwan, wat China als een afvallige provincie beschouwt.
Beijing verwelkomt het bezoek van de delegatie en hoopt dat het bij zal dragen aan meer begrip voor China in de Amerikaanse Senaat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.
3 uur geledenBRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.
5 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.
5 uur geledenUVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.
6 uur geleden