Amerikaanse senator noemt slavernij 'noodzakelijk kwaad'
WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse senator Tom Cotton was de slavernij in de Verenigde Staten een "noodzakelijk kwaad waar ons land op gebouwd is". De Republikeinse senator uit de staat Arkansas zei dit tegen een lokale krant als reactie op een wet die hij heeft ingediend om een nieuw lesplan over slavernij tegen te gaan.
Cottons wet gaat over het 1619 Project, dat vorig jaar werd gelanceerd door The New York Times. Het project wil dat de geschiedenislessen vanaf het jaar 1619 worden herzien, toen kwamen de eerste schepen met slaven aan boord aan in de toen nog Engelse kolonie. Er moet een veel grotere nadruk komen op de gevolgen van slavernij en de bijdrage van zwarte Amerikanen aan de geschiedenis.
Senator Cotton wil met zijn wet voorkomen dat het lesprogramma voor scholen wordt aangepast, omdat "slavernij nodig was". Volgens Cotton hebben de stichters van de VS altijd de bedoeling gehad om slavernij uiteindelijk af te schaffen. "De boodschap van het 1619 Project is onjuist. Ons land is niet in de wortels racistisch."
Nikole Hannah-Jones, een van de oprichters van het project, verbaast zich op Twitter over Cotton. "Als slavernij gebaseerd op huidskleur, waar het was toegestaan om mensen te verkrachten, martelen en te verkopen voor winst, een noodzakelijk kwaad is, dan is het moeilijk voor te stellen wat daar niet onder valt."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton en zijn vrouw en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton willen dat hun verklaring over hun banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein niet achter gesloten deuren plaatsvindt. Op X schrijft het voormalige staatshoofd (1993-2001) dat een niet-publieke verklaring, zoals nu het plan is, zou neerkomen op een schijnproces en "pure politiek". "Laten we stoppen met deze spelletjes en dit op de juiste manier doen: middels een publieke verklaring."
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Verenigde Staten trekken Amerikaanse medewerkers terug uit NAVO-kenniscentra in Nederland. De twee zogeheten Centres of Excellence (COE's) in Utrecht en Den Haag maken zich op voor een "herijking" van de Amerikaanse aanwezigheid, meldt een van de centra. Hoeveel Amerikanen er precies vertrekken en welke weerslag dat heeft op de centra kunnen ze nog niet inschatten.
48 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw grootschalige aanvallen uitgevoerd op de Oekraïense energie-infrastructuur, meldt minister van Energie Denys Sjmyhal. Daardoor is in veel regio's van het land de stroom uitgeschakeld, schrijft netbeheerder Ukrenergo op Facebook. Ook zijn de geplande stroomonderbrekingen per regio, bedoeld om te kunnen voldoen aan de stroomvraag, tijdelijk onderbroken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.
6 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.
6 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.
6 uur geledenOTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
8 uur geleden