Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse senator noemt slavernij 'noodzakelijk kwaad'

Amerikaanse senator noemt slavernij 'noodzakelijk kwaad'

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse senator Tom Cotton was de slavernij in de Verenigde Staten een "noodzakelijk kwaad waar ons land op gebouwd is". De Republikeinse senator uit de staat Arkansas zei dit tegen een lokale krant als reactie op een wet die hij heeft ingediend om een nieuw lesplan over slavernij tegen te gaan.

Cottons wet gaat over het 1619 Project, dat vorig jaar werd gelanceerd door The New York Times. Het project wil dat de geschiedenislessen vanaf het jaar 1619 worden herzien, toen kwamen de eerste schepen met slaven aan boord aan in de toen nog Engelse kolonie. Er moet een veel grotere nadruk komen op de gevolgen van slavernij en de bijdrage van zwarte Amerikanen aan de geschiedenis.

Senator Cotton wil met zijn wet voorkomen dat het lesprogramma voor scholen wordt aangepast, omdat "slavernij nodig was". Volgens Cotton hebben de stichters van de VS altijd de bedoeling gehad om slavernij uiteindelijk af te schaffen. "De boodschap van het 1619 Project is onjuist. Ons land is niet in de wortels racistisch."

Nikole Hannah-Jones, een van de oprichters van het project, verbaast zich op Twitter over Cotton. "Als slavernij gebaseerd op huidskleur, waar het was toegestaan om mensen te verkrachten, martelen en te verkopen voor winst, een noodzakelijk kwaad is, dan is het moeilijk voor te stellen wat daar niet onder valt."

Meer uit Buitenland

Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

1 uur geleden
Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

4 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

9 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

10 uur geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

13 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

14 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

14 uur geleden