Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse senator Mitch McConnell bij Zelenski in Kiev

Amerikaanse senator Mitch McConnell bij Zelenski in Kiev

KIEV (ANP/BLOOMBERG) - De invloedrijke Amerikaanse conservatieve senator Mitch McConnell heeft zaterdag een verrassingsbezoek gebracht aan de Oekraïense president Volodimir Zelenski in Kiev. McConnell, die de Republikeinse fractie in de Senaat leidt, werd vergezeld door zijn collega's uit Maine, Wyoming en Texas.

Op een video die Zelenski verspreidde is te zien hoe McConnell en de anderen door een voetgangersgebied in het centrum van Kiev lopen. Bij een van de presidentiële kantoren worden ze op straat hartelijk begroet door Zelenski, waarna het groepje naar binnen gaat.

Volgens een verklaring waaruit lokale media citeren zei Zelenski tegen de Republikeinse delegatie dat hij erop rekent dat de VS de sancties tegen Rusland verder aanscherpen. Ook wil hij dat Rusland officieel wordt erkend als "staatssponsor van terrorisme".

McConnell is in de Senaat een voorvechter van de Oekraïense zaak. Donderdag steunde hij een militair hulppakket ter waarde van 40 miljard dollar (38 miljard euro). Tot McConnells ergernis vertragen zijn partijgenoten en collega-senatoren Rand Paul (Kentucky) en John Kennedy (Louisiana) echter de uitvoering.

Meer uit Buitenland

Omstreden organisatie stopt hulpverlening in Gazastrook

GAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.

1 uur geleden
Kremlin: tegenvoorstel over Oekraïne werkt niet voor Rusland

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.

3 uur geleden
Tusk: overeenkomst mag veiligheid Polen en Europa niet aantasten

LUANDA (ANP) - Een eventuele overeenkomst over de toekomst van Oekraïne mag niet ten koste gaan van de veiligheid van Polen en Europa, benadrukt de Poolse premier Donald Tusk. Hij reageert daarmee op het Amerikaanse vredesplan, waarin grote concessies van Oekraïne worden gevraagd.

3 uur geleden
Brussel werkt door aan voorstel lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.

5 uur geleden
Reggaezanger Jimmy Cliff op 81-jarige leeftijd overleden

KINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse reggaezanger Jimmy Cliff is op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie op Instagram bekendgemaakt. Hij overleed aan de gevolgen van een longontsteking.

5 uur geleden
Polen pakt Oekraïense verdachte op na spoorsabotage

WARSCHAU (ANP/RTR) - Poolse aanklagers zeggen een Oekraïense man te hebben opgepakt op verdenking van spoorsabotage in samenwerking met Rusland. Eerder werden twee andere Oekraïners geïdentificeerd als verdachten.

5 uur geleden
EU streeft naar consensus in standpunt over vrede in Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie streeft naar consensus in een EU-standpunt over een vredesplan voor Oekraïne, aldus een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. "Zo staan ​​we sterker, zo staan we eensgezind tegenover een onderwerp dat zo belangrijk is als de vrede in Oekraïne en zo belangrijk als de veiligheid van Europa", zei ze. Maar dat lukt niet altijd en eventuele onenigheid tussen de lidstaten over een vredesplan mag geen "belemmering vormen voor de voortgang van zo'n cruciaal onderwerp".

6 uur geleden