Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse senator Mitch McConnell bij Zelenski in Kiev

Amerikaanse senator Mitch McConnell bij Zelenski in Kiev

KIEV (ANP/BLOOMBERG) - De invloedrijke Amerikaanse conservatieve senator Mitch McConnell heeft zaterdag een verrassingsbezoek gebracht aan de Oekraïense president Volodimir Zelenski in Kiev. McConnell, die de Republikeinse fractie in de Senaat leidt, werd vergezeld door zijn collega's uit Maine, Wyoming en Texas.

Op een video die Zelenski verspreidde is te zien hoe McConnell en de anderen door een voetgangersgebied in het centrum van Kiev lopen. Bij een van de presidentiële kantoren worden ze op straat hartelijk begroet door Zelenski, waarna het groepje naar binnen gaat.

Volgens een verklaring waaruit lokale media citeren zei Zelenski tegen de Republikeinse delegatie dat hij erop rekent dat de VS de sancties tegen Rusland verder aanscherpen. Ook wil hij dat Rusland officieel wordt erkend als "staatssponsor van terrorisme".

McConnell is in de Senaat een voorvechter van de Oekraïense zaak. Donderdag steunde hij een militair hulppakket ter waarde van 40 miljard dollar (38 miljard euro). Tot McConnells ergernis vertragen zijn partijgenoten en collega-senatoren Rand Paul (Kentucky) en John Kennedy (Louisiana) echter de uitvoering.

Meer uit Buitenland

Frankrijk zet 13.000 agenten in op nieuwe protestdag

PARIJS (ANP/RTR/DPA) - De Franse regering zet dinsdag 13.000 agenten in vanwege de protestdag die wordt gehouden tegen de pensioenplannen. Dat is het grootste aantal sinds het uitbreken van de demonstraties, aldus binnenlandminister Gérald Darmanin. Ongeveer 5500 agenten zijn actief in Parijs.

55 minuten geleden
Onderzoekers tonen aan: minder huismussen in tuin met pesticiden

BRIGHTON (ANP) - Huismussen zijn minder te vinden in tuinen waarin pesticiden worden gebruikt. Over het algemeen ging het om zo'n 12 procent minder huismussen in tuinen met pesticiden, zien onderzoekers van de University of Sussex in het Verenigd Koninkrijk.

2 uur geleden
Amnesty: Westen heeft dubbele standaard voor mensenrechten

LONDEN (ANP/DPA) - Westerse landen houden er twee standaarden op na als het gaat om de schending van mensenrechten in de wereld, vindt Amnesty International. "De krachtige westerse reactie op de Russische invasie in Oekraïne staat in schril contrast met het gebrek aan actie als het gaat om schendingen door bondgenoten in landen als Israël, Saudi-Arabië en Egypte", schrijft de mensenrechtenorganisatie in haar jaarverslag.

4 uur geleden
Kapot ruimteschip keert zonder bemanning terug van ISS naar aarde

BAJKONOER (ANP) - Een ruimtevaartuig dat vorig jaar beschadigd raakte door de inslag van wat ruimtegruis, keert dinsdag terug van het internationale ruimtestation ISS naar de aarde. Aan boord zitten geen bemanningsleden. De ruimtevaarders die met het vaartuig hadden moeten terugkeren, blijven een halfjaar langer in het ISS en gaan dan met vervangend vervoer terug.

6 uur geleden
Doden en tientallen vermisten na aardverschuiving in Ecuador

QUITO (ANP/AFP/RTR) - Zeker zeven mensen zijn om het leven gekomen na een aardverschuiving in het dorp Alausi, in het midden van Ecuador. Volgens de laatste berichten van de autoriteiten zijn 23 mensen gewond geraakt en worden nog zo'n vijftig anderen vermist. Op beelden is te zien hoe hulpverleners in het Zuid-Amerikaanse land met hun handen in de modder naar overlevenden zoeken.

8 uur geleden
Dader (28) had uitgewerkt plan voor fatale schietpartij Nashville

NASHVILLE (ANP/AFP/RTR) - De 28-jarige Audrey Hale, die op een basisschool in Nashville drie kinderen en drie volwassenen doodschoot, had een gedetailleerd plan van aanpak. De politie heeft dat plan, een plattegrond van de school en een manifest in de woning van de schutter gevonden. De dader zat vroeger op de school. Volgens de politie is het motief mogelijk "rancune", zonder dat verder toe te lichten.

9 uur geleden
VN stelt geen onafhankelijk onderzoek in naar opblazen Nord Stream

NEW YORK (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties zal geen onafhankelijk onderzoek laten uitvoeren naar de sabotage in september van de Nord Stream-gaspijpleidingen, die via de Oostzee gas van Rusland naar Duitsland kunnen vervoeren. Rusland had de raad om een dergelijk onderzoek verzocht, maar alleen Brazilië, China en Rusland zelf stemden voor de resolutie. De overige twaalf landen in de raad onthielden zich van stemming. Een resolutie heeft negen stemmen nodig om te passeren. Geen van de vijf landen met vetorecht sprak hun veto uit.

13 uur geleden