Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse senator Mitch McConnell bij Zelenski in Kiev

Amerikaanse senator Mitch McConnell bij Zelenski in Kiev

KIEV (ANP/BLOOMBERG) - De invloedrijke Amerikaanse conservatieve senator Mitch McConnell heeft zaterdag een verrassingsbezoek gebracht aan de Oekraïense president Volodimir Zelenski in Kiev. McConnell, die de Republikeinse fractie in de Senaat leidt, werd vergezeld door zijn collega's uit Maine, Wyoming en Texas.

Op een video die Zelenski verspreidde is te zien hoe McConnell en de anderen door een voetgangersgebied in het centrum van Kiev lopen. Bij een van de presidentiële kantoren worden ze op straat hartelijk begroet door Zelenski, waarna het groepje naar binnen gaat.

Volgens een verklaring waaruit lokale media citeren zei Zelenski tegen de Republikeinse delegatie dat hij erop rekent dat de VS de sancties tegen Rusland verder aanscherpen. Ook wil hij dat Rusland officieel wordt erkend als "staatssponsor van terrorisme".

McConnell is in de Senaat een voorvechter van de Oekraïense zaak. Donderdag steunde hij een militair hulppakket ter waarde van 40 miljard dollar (38 miljard euro). Tot McConnells ergernis vertragen zijn partijgenoten en collega-senatoren Rand Paul (Kentucky) en John Kennedy (Louisiana) echter de uitvoering.

Meer uit Buitenland

Spaanse regering: 5300 migranten Ceuta teruggekeerd naar Marokko

MADRID (ANP/AFP) - Meer dan 5300 migranten die na de toestroom eind juli in de Spaanse exclave Ceuta waren achtergebleven, zijn sinds 10 augustus "vrijwillig" naar Marokko teruggekeerd. Dat meldt de Spaanse minister van Territoriaal Beleid, Ángel Víctor Torres, op X.

14 minuten geleden
Trump: Kyiv moet stoppen met aanvallen op raffinaderijen Rusland

DUBLIN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Oekraïne stopt met de aanvallen op Russische dieselraffinaderijen. Dat zei hij tegen de pers tijdens een bezoek aan Ierland.

45 minuten geleden
President Iran: willen oorlogsbladzijde omslaan in band met VAE

NEW DELHI (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) willen de onderlinge relaties verbeteren, nadat deze ernstig waren verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian na een ontmoeting met sjeik Khaled bin Mohamed bin Zayed Al ‌Nahyan, de kroonprins van Abu Dhabi.

1 uur geleden
WSJ: Canada wil mogelijk bijzonder EU-lidmaatschap

OTTAWA (ANP/RTR) - Canada wil de band met de Europese Unie aanhalen, en heeft daarom volgens de Wall Street Journal voorgesteld een bijzondere vorm van EU-lidmaatschap in te stellen. Premier Mark Carney wil weten of zijn land 'geassocieerd lid' kan worden. De EU zou daarvoor openstaan.

4 uur geleden
Kremlin sluit gesprekken met Oekraïne en VS in oktober niet uit

MOSKOU (ANP/AFP) - Onderhandelingen tussen Rusland, Oekraïne en de VS kunnen mogelijk in oktober plaatsvinden, zegt het Kremlin zondag. Washington wil nieuwe gesprekken van de grond krijgen in een poging een eind te maken aan de oorlog in Oekraïne.

4 uur geleden
Dodental veerbootongeval Indonesië opgelopen

JAKARTA (ANP/DPA) - Het dodental bij het ongeval met de veerboot in Indonesië is verder opgelopen. Zeker zes mensen zijn overleden en meer dan 120 opvarenden worden vermist, melden reddingsdiensten. Meer dan honderd mensen werden tot dusver gered.

4 uur geleden
Macron naar Frans eiland dat Trump inkleurde met Amerikaanse vlag

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat komende week naar de overzeese gemeenschap Saint-Pierre en Miquelon. De Canadese premier Mark Carney sluit ook aan. De leiders willen onder meer aandacht voor de "soevereiniteit van landen", meldt het Élysée, Macrons paleis. Eerder deze week had de Amerikaanse president Donald Trump gesuggereerd dat hij Saint-Pierre en Miquelon samen met Canada en nog veel meer gebieden die bij andere landen horen bij de VS wil trekken.

6 uur geleden