Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse Senaat stemt in met Yellen als minister van Financiën

Amerikaanse Senaat stemt in met Yellen als minister van Financiën

WASHINGTON (ANP) - Janet Yellen, de kandidaat van de Amerikaanse president Joe Biden voor de post van minister van Financiën, kan rekenen op steun van een meerderheid in de Senaat. Yellen, tussen 2014 en 2018 al voorzitter van de Federal Reserve, kan nu als eerste vrouw worden benoemd tot minister van Financiën van de Verenigde Staten.

In de Senaatscommissie voor Financiën kreeg Yellen vrijdag al unanieme steun. Zodoende was al bijna zeker dat de Senaat ook in de plenaire zitting zijn fiat zou geven aan Yellens benoeming tot minister. De Republikeinen beloofden met Yellen samen te werken, waarbij zij wel hun zorgen uitten over de hoge staatsuitgaven en de belastingverhogingen die op Bidens agenda staan.

Biden heeft voorgesteld om nog eens 1,9 biljoen dollar (zo'n 1560 miljard euro) in de Amerikaanse economie te pompen als remedie tegen de coronacrisis en wil nog eens 2 biljoen dollar in de verwaarloosde infrastructuur van het land, projecten met groene energie, onderwijs en onderzoek steken. Ook heeft Biden voorgesteld om de belasting voor bedrijven te verhogen van 21 naar 28 procent en belasting te verhogen voor Amerikanen die meer dan 400.000 dollar per jaar verdienen.

Yellens bevestiging in de Senaat ging desondanks relatief snel, zeker volgens recente standaarden. De benoeming van haar Republikeinse voorganger Steve Mnuchin werd pas drie weken na de beëdiging van toenmalig president Donald Trump in 2017 goedgekeurd, waarbij de Democraten tegenstemden.

Yellen werd in 2014 tot Fed-voorzitter benoemd door toenmalig president Barack Obama. Een aantal van diens topfunctionarissen komen binnenkort weer terug in Yellens team, maakte het ministerie van Financiën maandag bekend.

Meer uit Buitenland

Israël keurt 19 nederzettingen goed op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.

15 minuten geleden
Taiwanese politie sluit terrorisme uit na steekpartij in Taipei

TAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.

1 uur geleden
Rusland: geen sprake van eventueel driehoeksoverleg met Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.

1 uur geleden
Nog tienduizenden mensen zonder stroom door storing San Francisco

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - San Francisco is getroffen door een grote stroomstoring. Op het hoogtepunt van de storing kwamen 130.000 inwoners zonder stroom te zitten, meldt het grootste energiebedrijf van de stad. Inmiddels is de stroom voor ongeveer 90.000 mensen weer hersteld. Burgemeester Daniel Lurie riep inwoners op thuis te blijven en indien mogelijk wegen te vermijden.

1 uur geleden
Minuut stilte voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië is een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden. Deze was om 18.47 lokale tijd, het tijdstip waarop de schutters de eerste schoten losten.

2 uur geleden
Bijna miljoen ontheemden door grensconflict Cambodja en Thailand

PHNOM PENH/BANGKOK (ANP/AFP) - Ruim 500.000 inwoners van Cambodja zijn ontheemd geraakt door de grensconflicten met Thailand. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken in Phnom Penh. In Thailand zijn volgens Bangkok ongeveer 400.000 mensen ontheemd.

4 uur geleden
Nationale herdenkingsdag voor slachtoffers Bondi Beach begonnen

SYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.

9 uur geleden