Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse Senaat stemt in met Yellen als minister van Financiën

Amerikaanse Senaat stemt in met Yellen als minister van Financiën

WASHINGTON (ANP) - Janet Yellen, de kandidaat van de Amerikaanse president Joe Biden voor de post van minister van Financiën, kan rekenen op steun van een meerderheid in de Senaat. Yellen, tussen 2014 en 2018 al voorzitter van de Federal Reserve, kan nu als eerste vrouw worden benoemd tot minister van Financiën van de Verenigde Staten.

In de Senaatscommissie voor Financiën kreeg Yellen vrijdag al unanieme steun. Zodoende was al bijna zeker dat de Senaat ook in de plenaire zitting zijn fiat zou geven aan Yellens benoeming tot minister. De Republikeinen beloofden met Yellen samen te werken, waarbij zij wel hun zorgen uitten over de hoge staatsuitgaven en de belastingverhogingen die op Bidens agenda staan.

Biden heeft voorgesteld om nog eens 1,9 biljoen dollar (zo'n 1560 miljard euro) in de Amerikaanse economie te pompen als remedie tegen de coronacrisis en wil nog eens 2 biljoen dollar in de verwaarloosde infrastructuur van het land, projecten met groene energie, onderwijs en onderzoek steken. Ook heeft Biden voorgesteld om de belasting voor bedrijven te verhogen van 21 naar 28 procent en belasting te verhogen voor Amerikanen die meer dan 400.000 dollar per jaar verdienen.

Yellens bevestiging in de Senaat ging desondanks relatief snel, zeker volgens recente standaarden. De benoeming van haar Republikeinse voorganger Steve Mnuchin werd pas drie weken na de beëdiging van toenmalig president Donald Trump in 2017 goedgekeurd, waarbij de Democraten tegenstemden.

Yellen werd in 2014 tot Fed-voorzitter benoemd door toenmalig president Barack Obama. Een aantal van diens topfunctionarissen komen binnenkort weer terug in Yellens team, maakte het ministerie van Financiën maandag bekend.

Meer uit Buitenland

Parlementsvoorzitter Iran beschuldigt VS van plannen grondaanval

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media. Hij wordt gezien als een potentiële gesprekspartner voor de Amerikanen, nu veel andere regimekopstukken gedood zijn.

30 minuten geleden
Auto rijdt in op voetgangers in Britse stad Derby

DERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.

1 uur geleden
Weer brand in belangrijke Russische haven na aanval

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.

1 uur geleden
Syrië meldt nieuwe drone-aanval vanuit Irak

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.

2 uur geleden
Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

7 uur geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

12 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

12 uur geleden