Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse Senaat stemt in met recordbegroting Defensie

Amerikaanse Senaat stemt in met recordbegroting Defensie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat is akkoord gegaan met een recordbudget voor het leger. De begroting is controversieel, omdat het Huis van Afgevaardigden er eerder voorwaarden aan stelde op het gebied van onder meer abortusrechten en transgenderzorg voor Amerikaanse militairen.

Het gaat om een begroting van 886 miljard dollar (807 miljard euro) voor Defensie, die onder meer voorziet in een salarisverhoging van 5,2 procent, de aankoop van militair materieel en steun voor Oekraïne.

De leden van het Huis van Afgevaardigden, waarin Republikeinen een meerderheid hebben, hebben amendementen aan hun steun voor het budget verbonden. Zo willen zij af van een vergoeding die militairen ontvangen als ze naar een andere staat moeten reizen om een abortus te laten plegen en willen ze snijden in de door het Pentagon vergoede gezondheidszorg voor transgender personeelsleden van het leger.

Het wetsvoorstel waarin het legerbudget wordt vastgesteld, de NDAA, kan in de regel rekenen op steun van beide partijen, maar lijkt dit jaar af te stevenen op een impasse. Democraten hebben al aangegeven niet akkoord te zullen gaan met de amendementen. Het zou voor het eerst sinds 1961 zijn dat de NDAA niet wordt aangenomen.

Meer uit Buitenland

Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

25 minuten geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

1 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

2 uur geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

2 uur geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

3 uur geleden
Palestijnse groep Hamas vraagt Iran geen Golfstaten te bestoken

TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.

5 uur geleden
'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

7 uur geleden