Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse Senaat keurt wet goed, shutdown voorkomen

Amerikaanse Senaat keurt wet goed, shutdown voorkomen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met de wetgeving waardoor de federale overheid geld kan blijven uitgeven. Het Huis van Afgevaardigden had eerder op donderdag al voor gestemd. Het wetsvoorstel gaat nu naar president Joe Biden die het moet ondertekenen.

"Ik ben blij het Amerikaanse volk te kunnen vertellen dat er vrijdag geen shutdown van de regering zal plaatsvinden", aldus de Democratische leider van de Senaat Chuck Schumer.

Dankzij de wetgeving krijgt het Congres meer tijd om overeenstemming te bereiken over de financiering van het volledige begrotingsjaar. De wet wordt een 'stopgap' genoemd, een noodgreep. Als er niet snel een oplossing gevonden werd, zouden veel federale overheidsdiensten geen geld meer krijgen en zouden onder meer ambtenaren niet meer betaald krijgen.

In de Verenigde Staten kunnen overheidsdiensten gesloten worden als politici het niet eens worden over de staatsbegroting. Zo'n scenario dreigde de afgelopen tijd omdat Republikeinen een meerderheid hebben in het Huis van Afgevaardigden van het parlement en Democraten de Senaat controleren.

Meer uit Buitenland

Denemarken ontstemd over Fins-Noors telefoontje met Poetin

HELSINKI (ANP) - Het onverwachte telefoontje van de Finse president en de Noorse premier met de Russische president Vladimir Poetin is niet bij alle bondgenoten goed gevallen. Denemarken is "zeer sceptisch" over "soloacties" en Zweden waarschuwt dat de Europese eendracht onder druk kan komen.

5 minuten geleden
Dood tientallen gevangenen in Nigeria volgde op 'wrede' detentie

MINNA (ANP/AFP) - De dood van tientallen opgepakte mijnwerkers is vorige maand in Nigeria veroorzaakt door de "wrede en inhumane" manier waarop ze waren opgesloten. Dat concludeerden de onderzoekers die moesten ophelderen hoe de gevangenen de dood vonden in een cel in de stad Minna.

12 minuten geleden
Houthi's melden aanval op grote Saudische raffinaderij

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Het olierijke Saudi-Arabië lag ook dinsdag onder vuur van de Houthi's uit Jemen. Die maakten bekend dat ze een raketaanval hadden uitgevoerd op de olieraffinaderij van Ras Tanura, de grootste in het koninkrijk.

31 minuten geleden
Belgische tandarts met 'keelfetisj' krijgt jarenlange celstraf

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een 72-jarige tandarts met een keelfetisj heeft in Antwerpen zeven jaar cel opgelegd gekregen voor het misbruik van tientallen patiënten. Carl S. uit Wilrijk raakte opgewonden van de kokhalzende geluiden die vrouwen maakten terwijl hij vingers in hun keel stak. De autoriteiten vonden bij huiszoekingen video's waarop te zien was hoe de tandarts daarbij masturbeerde.

34 minuten geleden
Oekraïne: wapenstilstand Olesjky van kracht tot en met 1 november

OLESJKY (ANP/RTR) - De wapenstilstand rond de door Rusland bezette stad Olesjky zal tot en met 1 november duren, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar Davyd Arachamja op Telegram.

1 uur geleden
Franse docenten vinden beloofde hervormingen niet ver genoeg gaan

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse lerarenbond SNES-FSU neemt geen genoegen met hervormingen die de regering heeft beloofd na protesten. "Wat het ministerie heeft gezegd, is slechts het begin van een antwoord", zei secretaris-generaal Sophie Vénétitay. "Het zal niet genoeg zijn om de woede weg te nemen."

1 uur geleden
Brussel wil mandaat Frontex flink versterken, onder meer om Ceuta

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil de EU-grensbewakingsdienst Frontex flink meer slagkracht geven, zo staat in een voorstel dat de Europese Commissie dinsdag presenteert. Naar aanleiding van onder meer de situatie in de Spaanse enclave Ceuta van afgelopen zomer moet Frontex met een kleine delegatie binnen 24 uur beschikbaar zijn voor lidstaten om te worden ingezet aan de grenzen van de EU.

1 uur geleden