Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse Senaat blokkeert sancties tegen Strafhof Den Haag

Amerikaanse Senaat blokkeert sancties tegen Strafhof Den Haag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Senaat van het Amerikaanse parlement blokkeert sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag die zijn bedoeld als protest tegen het arrestatiebevel voor de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en diens voormalige defensieminister. Het voorstel voor strafmaatregelen kreeg 54 voorstanders, maar er waren zestig ja-stemmen nodig van de honderd senatoren.

Bijna iedere Democraat en onafhankelijke senator stemde tegen. De Republikeinen van president Donald Trump steunden het wetsvoorstel. Het was de bedoeling elke buitenlander te straffen die Amerikaanse burgers of burgers van een bondgenoot zoals Israël, onderzoekt, arresteert, vasthoudt of vervolgt.

Democraten in de Senaat zeiden dat ze het eens waren met een groot deel van de wet. Zij wezen echter op het risico dat de VS belangrijke bondgenoten van zich vervreemdt. Ook zouden werknemers op lager niveau bij het hof in Nederland de dupe kunnen worden. De wet zou ook Amerikanen kunnen treffen zoals bedrijven waarvan producten het ICC beschermen tegen hackers.

Het ICC verdenkt Netanyahu en diens ex-minister onder meer van oorlogsmisdaden tegen Palestijnen.

Meer uit Buitenland

VS bestempelen Colombiaans kartel als terroristische organisatie

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.

18 minuten geleden
EU-landen aan Russische grens willen meer Europese hulp

HELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.

1 uur geleden
Brit krijgt 21,5 jaar celstraf voor inrijden op menigte Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.

2 uur geleden
Axios: Musk geeft weer financiële steun aan Republikeinen

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.

3 uur geleden
Voedselonzekerheid dreigt voor 17 miljoen mensen in Afghanistan

KABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.

3 uur geleden
Toeristen moeten gaan betalen voor Trevifontein

ROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.

3 uur geleden
Omgekomen schutter Bondi Beach kwam uit India

HAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.

4 uur geleden