Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse Senaat blokkeert sancties tegen Strafhof Den Haag

Amerikaanse Senaat blokkeert sancties tegen Strafhof Den Haag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Senaat van het Amerikaanse parlement blokkeert sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag die zijn bedoeld als protest tegen het arrestatiebevel voor de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en diens voormalige defensieminister. Het voorstel voor strafmaatregelen kreeg 54 voorstanders, maar er waren zestig ja-stemmen nodig van de honderd senatoren.

Bijna iedere Democraat en onafhankelijke senator stemde tegen. De Republikeinen van president Donald Trump steunden het wetsvoorstel. Het was de bedoeling elke buitenlander te straffen die Amerikaanse burgers of burgers van een bondgenoot zoals Israël, onderzoekt, arresteert, vasthoudt of vervolgt.

Democraten in de Senaat zeiden dat ze het eens waren met een groot deel van de wet. Zij wezen echter op het risico dat de VS belangrijke bondgenoten van zich vervreemdt. Ook zouden werknemers op lager niveau bij het hof in Nederland de dupe kunnen worden. De wet zou ook Amerikanen kunnen treffen zoals bedrijven waarvan producten het ICC beschermen tegen hackers.

Het ICC verdenkt Netanyahu en diens ex-minister onder meer van oorlogsmisdaden tegen Palestijnen.

Meer uit Buitenland

Trump bespot Macron tijdens besloten lunch

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.

33 minuten geleden
Iran: geen gesprekken over gevechtspauze, eisen VS 'irrationeel'

TEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.

1 uur geleden
Trump: VS treffen Iran nog twee tot drie weken 'extreem hard'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.

1 uur geleden
NAVO-chef Rutte bezoekt Trump volgende week

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.

4 uur geleden
Astronauten begonnen aan eerste reis naar maan sinds 1972

CAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.

4 uur geleden
VS halen Venezolaanse interim-president van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.

7 uur geleden
Republikeinen kondigen plan aan voor einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.

7 uur geleden