Amerikaanse Senaat blokkeert sancties tegen Strafhof Den Haag
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Senaat van het Amerikaanse parlement blokkeert sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag die zijn bedoeld als protest tegen het arrestatiebevel voor de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en diens voormalige defensieminister. Het voorstel voor strafmaatregelen kreeg 54 voorstanders, maar er waren zestig ja-stemmen nodig van de honderd senatoren.
Bijna iedere Democraat en onafhankelijke senator stemde tegen. De Republikeinen van president Donald Trump steunden het wetsvoorstel. Het was de bedoeling elke buitenlander te straffen die Amerikaanse burgers of burgers van een bondgenoot zoals Israël, onderzoekt, arresteert, vasthoudt of vervolgt.
Democraten in de Senaat zeiden dat ze het eens waren met een groot deel van de wet. Zij wezen echter op het risico dat de VS belangrijke bondgenoten van zich vervreemdt. Ook zouden werknemers op lager niveau bij het hof in Nederland de dupe kunnen worden. De wet zou ook Amerikanen kunnen treffen zoals bedrijven waarvan producten het ICC beschermen tegen hackers.
Het ICC verdenkt Netanyahu en diens ex-minister onder meer van oorlogsmisdaden tegen Palestijnen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil de banden met Europa en de Europese Unie weer verder aanhalen. Later dit jaar komt er een top die de samenwerking moet versterken, zei premier Keir Starmer. Het gaat hem vooral om economische samenwerking, maar ook om onder meer defensie, veiligheid en energie.
31 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse antiterrorisme-aanklager heeft een onderzoek geopend naar "terroristische samenzwering" rond een vermeende poging tot een aanslag in Parijs. Daar werd afgelopen weekend een explosief geplaatst bij een filiaal van de Bank of America.
1 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa zegt dat hij niet nadrukkelijk heeft gezegd dat 80 procent van de Syriërs die in Duitsland wonen in de komende drie jaar moet terugkeren naar Syrië. De Duitse bondskanselier Merz deed die uitspraak na een ontmoeting met Al-Sharaa op maandag. Toen Merz kritiek kreeg op de uitspraak, zei hij dat die gebaseerd was op het gesprek met de Syrische president.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt er sterk over om de Verenigde Staten uit de NAVO terug te trekken, zegt hij tegen The Telegraph. De andere NAVO-landen hebben de VS te weinig geholpen bij de oorlog tegen Iran, stelt de president in de Britse krant.
1 uur geledenORLANDO (ANP/AFP) - De verwachte lancering van de Artemis II-maanmissie trekt al veel bekijks in Florida. Daar moet vanaf het Kennedy Space Center de SLS-raket met het Orion-ruimtevaartuig vertrekken, de eerste bemande maanmissie in decennia. Het doel: in tien dagen een rondje om de maan vliegen, om daarna terug te keren naar de aarde. Op het nabijgelegen Cocoa Beach zijn al veel dagjesmensen die van plan zijn te gaan kijken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.
6 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.
7 uur geleden