Amerikaanse Senaat akkoord met handelsdeal Mexico en Canada
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft in ruime meerderheid ingestemd met een nieuw handelsverdrag met Canada en Mexico. Daarmee hoeft de opvolger van het NAFTA-verdrag alleen nog door president Donald Trump te worden ondertekend om in werking te treden.
Het akkoord, USMCA geheten, werd vorig jaar december voor de tweede keer ondertekend door de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat deden de drie landen eerder ook al, maar het lukte Trump vervolgens niet de overeenkomst door het Huis van Afgevaardigden te loodsen. Eind vorig jaar was daar wel een meerderheid voor de overeenkomst.
Het USMCA-akkoord is de opvolger van vrijhandelsakkoord NAFTA uit 1994. Dat werd door Trump opgezegd omdat hij meende dat het veel Amerikaanse banen had gekost. Het nieuwe verdrag bevat strengere regels rond arbeid. Daarmee moet het voordeel dat Mexico heeft van lage lonen enigszins worden gecompenseerd. De handelsstromen tussen de VS, Canada en Mexico hebben een jaarlijkse waarde van circa 1,2 biljoen dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het spaargeld van een grote groep Nederlanders kan beter worden benut. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) die constateert dat een op de tien huishoudens voldoende financiële middelen heeft om te beleggen, maar dit niet doet en op de lange termijn mogelijk wel geld tekortkomt.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders merken de eerste gevolgen van de aanhoudende droogte in Nederland. Land- en tuinbouworganisatie LTO maakt zich zorgen omdat bodem en grondwater zich nog niet hebben hersteld van de droogte van vorig jaar. Toch zal het voorlopig nog geen gevolgen hebben voor de prijzen in de supermarkt.
43 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.
3 uur geledenMONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.
4 uur geleden