Amerikaanse rente blijft nog lang op laag niveau
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De rente in de Verenigde Staten blijft waarschijnlijk nog lang op een laag niveau. De Federal Reserve gaat er vanuit zijn tarief tot op zijn minst 2022 dichtbij bij de nul te houden om de economie te helpen herstellen. Ook wordt voorlopig doorgegaan met het op grote schaal opkopen van obligaties, heeft de koepel van centrale banken laten weten bij zijn rentebesluit.
De grootste economie ter wereld gaat flink gebukt onder de coronacrisis. Volgens de Fed krimpt de Amerikaanse economie dit jaar waarschijnlijk met 6,5 procent. De recent flink opgelopen werkloosheid duikt naar verwachting in 2020 niet meer onder de 9 procent. Voor volgend jaar wordt weer 5 procent economische groei voorzien.
Het is voor het eerst sinds de uitbraak van het nieuwe coronavirus dat de organisatie met concrete prognoses is gekomen. De Fed had eerder al wel enorme steunpakketten aangekondigd en de rente flink verlaagd. Woensdag werd niet nog eens aan de rente gesleuteld. De beleidsmakers van de Fed waren het daar unaniem over eens geworden. Het belangrijkste rentetarief blijft zo tussen de 0 en 0,25 procent liggen.
Fed-voorzitter Jerome Powell benadrukte in een toelichting dat de situatie momenteel nog erg onzeker is. Recente cijfers over de arbeidsmarkt leken mee te vallen, maar er is volgens het centralebankhoofd nog een lange weg te gaan. Powell stelde ook dat de coronacrisis niet zomaar vergeleken kan worden met de Grote Depressie uit de jaren dertig van de vorige eeuw. Volgens hem zijn er veel verschillen in de omstandigheden van toen en nu.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
7 uur geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
11 uur geleden