Amerikaanse regering onderzoekt importheffing op meubels
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering start een onderzoek naar een heffing op meubels die in de Verenigde Staten worden geïmporteerd. Het onderzoek moet over vijftig dagen zijn afgerond. Meubels die de VS binnenkomen moeten een heffing krijgen waarvan de hoogte nog moet worden bepaald. Dit heeft president Donald Trump op Truth Social gemeld.
De heffing zal de Amerikaanse meubelindustrie "terugbrengen naar North Carolina, South Carolina, Michigan en staten in het hele land", stelde Trump. Hij zei niet hoe het onderzoek wordt uitgevoerd. Een Amerikaanse ambtenaar zei volgens persbureau Bloomberg dat het wordt uitgevoerd door het ministerie van Handel en dat het onderdeel is van het soortgelijke onderzoek naar hout en timmerhout.
Het ministerie heeft eerder ook al onderzoeken geopend naar heffingen op onder meer farmaceutische producten, halfgeleiders, vliegtuigen, kritieke mineralen en bepaalde vrachtwagens. Daarbij is het de vraag of de import de nationale veiligheid van de VS schaadt.
25,5 miljard dollar
De VS importeerden vorig jaar voor ongeveer 25,5 miljard dollar aan meubels, zo'n 21,8 miljard euro. Dat is 7 procent meer dan in 2023. Ruim de helft van de import kwam uit Vietnam en China, heeft vakblad Furniture Today gemeld. Goederen voor woninginrichting zijn voor Amerikaanse consumenten in juli al 0,7 procent duurder geworden door heffingen voor meubelproducerende landen, blijkt uit cijfers van het ministerie van Handel.
Handelsgroep American Home Furnishings Alliance heeft tegenover persbureau Reuters nog niet gereageerd op de aankondiging. Eerder zei de groep over een mogelijke houtheffing dat er juridisch gezien "geen rationeel verband" bestaat tussen de import van houtproducten of meubels en de nationale veiligheid.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
20 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
20 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
21 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
22 uur geleden