
Amerikaanse regering onderzoekt importheffing op meubels
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering start een onderzoek naar een heffing op meubels die in de Verenigde Staten worden geïmporteerd. Het onderzoek moet over vijftig dagen zijn afgerond. Meubels die de VS binnenkomen moeten een heffing krijgen waarvan de hoogte nog moet worden bepaald. Dit heeft president Donald Trump op Truth Social gemeld.
De heffing zal de Amerikaanse meubelindustrie "terugbrengen naar North Carolina, South Carolina, Michigan en staten in het hele land", stelde Trump. Hij zei niet hoe het onderzoek wordt uitgevoerd. Een Amerikaanse ambtenaar zei volgens persbureau Bloomberg dat het wordt uitgevoerd door het ministerie van Handel en dat het onderdeel is van het soortgelijke onderzoek naar hout en timmerhout.
Het ministerie heeft eerder ook al onderzoeken geopend naar heffingen op onder meer farmaceutische producten, halfgeleiders, vliegtuigen, kritieke mineralen en bepaalde vrachtwagens. Daarbij is het de vraag of de import de nationale veiligheid van de VS schaadt.
25,5 miljard dollar
De VS importeerden vorig jaar voor ongeveer 25,5 miljard dollar aan meubels, zo'n 21,8 miljard euro. Dat is 7 procent meer dan in 2023. Ruim de helft van de import kwam uit Vietnam en China, heeft vakblad Furniture Today gemeld. Goederen voor woninginrichting zijn voor Amerikaanse consumenten in juli al 0,7 procent duurder geworden door heffingen voor meubelproducerende landen, blijkt uit cijfers van het ministerie van Handel.
Handelsgroep American Home Furnishings Alliance heeft tegenover persbureau Reuters nog niet gereageerd op de aankondiging. Eerder zei de groep over een mogelijke houtheffing dat er juridisch gezien "geen rationeel verband" bestaat tussen de import van houtproducten of meubels en de nationale veiligheid.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse overheid heeft alle werkzaamheden van een megawindmolenpark voor de kust van de staat Rhode Island stilgelegd. De bouw van het park door het Deense windenergiebedrijf Ørsted was al voor 80 procent voltooid. Daarmee heeft president Donald Trump opnieuw een windenergieproject in de Verenigde Staten geblokkeerd.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft nieuwe regels voorgesteld over prijsvorming op onlineplatforms. De conceptregels moeten leiden tot meer transparantie en eerlijkheid, meldt overheidsorganisatie NDRC zaterdag. De nieuwe regels volgen op klachten over oneerlijke of misleidende prijzen door grote platforms.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Intel heeft een overeenkomst bereikt met de regering van de Amerikaanse president Donald Trump voor een belang van ongeveer 10 procent in de chipfabrikant. Dat bevestigen de twee partijen nadat meerdere media daar deze week al over hadden bericht. De Amerikaanse overheid gaat een bedrag van 8,9 miljard dollar investeren in de chipfabrikant.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell hebben vrijdag voor een jubelstemming gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. De baas van de Amerikaanse centrale bank hintte voorzichtig op een renteverlaging in september, waarbij hij wees op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat Intel ermee heeft ingestemd de Amerikaanse regering een belang van 10 procent in de chipfabrikant te geven. "Ze hebben ermee ingestemd en ik denk dat het een geweldige deal voor hen is", zei Trump vrijdag tegen verslaggevers in het Witte Huis.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.
18 uur geleden