Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse regering onderzoekt importheffing op meubels

Amerikaanse regering onderzoekt importheffing op meubels

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering start een onderzoek naar een heffing op meubels die in de Verenigde Staten worden geïmporteerd. Het onderzoek moet over vijftig dagen zijn afgerond. Meubels die de VS binnenkomen moeten een heffing krijgen waarvan de hoogte nog moet worden bepaald. Dit heeft president Donald Trump op Truth Social gemeld.

De heffing zal de Amerikaanse meubelindustrie "terugbrengen naar North Carolina, South Carolina, Michigan en staten in het hele land", stelde Trump. Hij zei niet hoe het onderzoek wordt uitgevoerd. Een Amerikaanse ambtenaar zei volgens persbureau Bloomberg dat het wordt uitgevoerd door het ministerie van Handel en dat het onderdeel is van het soortgelijke onderzoek naar hout en timmerhout.

Het ministerie heeft eerder ook al onderzoeken geopend naar heffingen op onder meer farmaceutische producten, halfgeleiders, vliegtuigen, kritieke mineralen en bepaalde vrachtwagens. Daarbij is het de vraag of de import de nationale veiligheid van de VS schaadt.

25,5 miljard dollar

De VS importeerden vorig jaar voor ongeveer 25,5 miljard dollar aan meubels, zo'n 21,8 miljard euro. Dat is 7 procent meer dan in 2023. Ruim de helft van de import kwam uit Vietnam en China, heeft vakblad Furniture Today gemeld. Goederen voor woninginrichting zijn voor Amerikaanse consumenten in juli al 0,7 procent duurder geworden door heffingen voor meubelproducerende landen, blijkt uit cijfers van het ministerie van Handel.

Handelsgroep American Home Furnishings Alliance heeft tegenover persbureau Reuters nog niet gereageerd op de aankondiging. Eerder zei de groep over een mogelijke houtheffing dat er juridisch gezien "geen rationeel verband" bestaat tussen de import van houtproducten of meubels en de nationale veiligheid.

Meer uit Financieel

20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

1 uur geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

2 uur geleden
PostNL wil rechtszaak beginnen om afwijzing subsidie door kabinet

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.

2 uur geleden
Heineken beboet voor 1,5 miljoen om blikjes zonder statiegeld

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.

3 uur geleden
Sportmerk Nike hard onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nike ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar zag de verkopen in China voor het zesde kwartaal op rij dalen. Het bedrijf ondervindt ook de gevolgen van de hogere handelstarieven van president Donald Trump, die de marges negatief beïnvloeden. De winst viel daardoor een derde terug ten opzichte van een jaar eerder.

4 uur geleden
Shein moet leeftijd checken voor verkoop sekspoppen, anders boete

PARIJS (ANP/RTR) - Shein krijgt in Frankrijk een boete van 10.000 euro voor iedere keer dat de Chinese webwinkel nog een sekspop verkoopt zonder een leeftijdscheck te hebben gedaan. Dat is de uitkomst van een rechtszaak in Parijs. De Franse regering had zo'n leeftijdsverificatie geëist voordat externe verkopers hun producten weer mochten aanbieden via het platform in het land.

4 uur geleden
ACM: energietarieven gedaald door flink lagere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - De energietarieven voor huishoudens zijn dit jaar gedaald door de flink lagere energieprijzen. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in zijn Energiemonitor. Volgens de toezichthouder komt dat voor huishoudens met een gemiddeld gebruik neer op een kostendaling van ongeveer 130 euro per jaar.

5 uur geleden