Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse rechters verwerpen sancties tegen Tornado Cash

Amerikaanse rechters verwerpen sancties tegen Tornado Cash

NEW ORLEANS (ANP/BLOOMBERG) - Rechters hebben in hoger beroep een einde gemaakt aan Amerikaanse sancties tegen Tornado Cash, een softwaretool die cryptomunten mixt om te verhullen waar ze vandaan komen. De dienst kan door criminelen worden gebruikt voor witwassen, maar volgens een federaal hof maakt Amerikaanse wetgeving sancties onmogelijk.

Het Amerikaanse ministerie van Financiën houdt Tornado Cash verantwoordelijk voor het witwassen van zeker 7 miljard dollar aan cryptomunten en stelde in 2022 sancties in. Maar dat kan het ministerie helemaal niet doen, oordeelde het 5th US Circuit Court of Appeals in New Orleans. Sancties zijn namelijk alleen mogelijk voor bezittingen van bepaalde bedrijven of personen, en de softwarecode achter de dienst van Tornado Cash geldt niet als bezit van iemand.

Ook in Nederland loopt een zaak rond Tornado Cash. De rechtbank van Oost-Brabant veroordeelde een van de ontwikkelaars van de softwaretool in mei tot een celstraf van ruim vijf jaar, omdat hij zou hebben geholpen bij sluiproutes voor crimineel geld. Alex P., een in Nederland woonachtige Rus, kondigde onlangs aan in beroep te gaan tegen dat vonnis. Hij stelt puur een dienst te hebben ontwikkeld voor mensen die meer privacy willen.

Coinbase

De zaak in de Verenigde Staten werd aangespannen door zes gebruikers van Tornado Cash. Zij kregen hulp van Coinbase, het grootste handelsplatform voor cryptomunten in de Verenigde Staten. De hoogste juridisch adviseur voor dat bedrijf, Paul Grewal, juichte het oordeel van de rechters toe.

"Privacy wint. Niemand wil dat criminelen cryptoprotocollen gebruiken, maar het blokkeren van opensourcetechnologie omdat een klein deel van de gebruikers uit kwaadwillenden bestaat, is niet waar het Congres toestemming voor heeft gegeven", schreef hij op berichtendienst X.

In zijn motivering van het oordeel schreef rechter Don Willett dat de zorgen van de overheid over witwassen via Tornado Cash "onomstotelijk legitiem" zijn. Maar om dergelijke cryptodiensten aan te pakken met sancties moeten volksvertegenwoordigers wetgeving aanpassen, legde hij uit.

Meer uit Financieel

Greenpeace pleit voor nieuwe taks op 'luxetickets'

AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace pleit voor een nieuwe taks op businessclasstickets en eersteklastickets in de luchtvaartsector. Argument hiervoor is dat de stoelen van deze tickets veel meer ruimte innemen en dus vervuilender zijn.

4 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na zwakke Amerikaanse banencijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag gemengd gesloten. Beleggers reageerden op de publicatie van zwakke Amerikaanse banencijfers over november en oktober. Daaruit kwam naar voren dat er in november 64.000 banen bijkwamen in de Verenigde Staten, na een krimp van 105.000 arbeidsplaatsen in oktober. De werkloosheid steeg van 4,4 procent in september naar 4,6 procent in november, het hoogste niveau sinds 2021.

7 uur geleden
VS dreigen met tegenmaatregelen tegen EU om boetes voor bedrijven

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben gedreigd tegenmaatregelen te nemen tegen de EU en lidstaten vanwege rechtszaken, belastingen, boetes en richtlijnen tegen Amerikaanse dienstverleners. Die zijn volgens het Amerikaanse handelsagentschap USTR "discriminerend en intimiderend".

8 uur geleden
EU-parlementariërs benieuwd naar gevolgen nu benzineauto blijft

STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs moeten nog bezien wat de gevolgen zijn van het afzwakken van het verbod op verbrandingsmotoren voor auto's. Oorspronkelijk moesten autofabrikanten per 2035 auto's produceren die geen CO2 uitstoten. De Europese Commissie heeft voorgesteld dat terug te brengen naar 90 procent minder uitstoot, waarmee productie van hybride auto's mogelijk blijft. CDA'er Tom Berendsen ziet "plussen en minnen" in dat plan van de Commissie.

11 uur geleden
Rechter schrapt 2 miljoen euro boete PostNL om te late bezorging

DEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft de boete van 2 miljoen euro geschrapt die PostNL in 2021 kreeg. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) legde PostNL de boete op. Het bedrijf stelde echter dat er sprake was van overmacht, omdat na de overname van concurrent Sandd problemen ontstonden op het netwerk van dat bedrijf.

11 uur geleden
Volkswagen opgelucht over versoepeling verbod verbrandingsmotoren

WOLFSBURG (ANP/AFP) - Volkswagen, Europa's grootste autofabrikant, is verheugd dat er geen volledig verbod meer komt op nieuw geproduceerde auto's met een verbrandingsmotor in de EU per 2035. Het concern bestempelde de stap van de Europese Unie als "pragmatisch" en "economisch verantwoord".

11 uur geleden
Beurzen lager door zorgen over economie VS, Magnum onderaan AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag omlaag, vooral door zorgen over de Amerikaanse economie. Die zorgen werden vooral aangewakkerd door zwakke banencijfers in de Verenigde Staten.

12 uur geleden