Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse rechters verwerpen sancties tegen Tornado Cash

Amerikaanse rechters verwerpen sancties tegen Tornado Cash

NEW ORLEANS (ANP/BLOOMBERG) - Rechters hebben in hoger beroep een einde gemaakt aan Amerikaanse sancties tegen Tornado Cash, een softwaretool die cryptomunten mixt om te verhullen waar ze vandaan komen. De dienst kan door criminelen worden gebruikt voor witwassen, maar volgens een federaal hof maakt Amerikaanse wetgeving sancties onmogelijk.

Het Amerikaanse ministerie van Financiën houdt Tornado Cash verantwoordelijk voor het witwassen van zeker 7 miljard dollar aan cryptomunten en stelde in 2022 sancties in. Maar dat kan het ministerie helemaal niet doen, oordeelde het 5th US Circuit Court of Appeals in New Orleans. Sancties zijn namelijk alleen mogelijk voor bezittingen van bepaalde bedrijven of personen, en de softwarecode achter de dienst van Tornado Cash geldt niet als bezit van iemand.

Ook in Nederland loopt een zaak rond Tornado Cash. De rechtbank van Oost-Brabant veroordeelde een van de ontwikkelaars van de softwaretool in mei tot een celstraf van ruim vijf jaar, omdat hij zou hebben geholpen bij sluiproutes voor crimineel geld. Alex P., een in Nederland woonachtige Rus, kondigde onlangs aan in beroep te gaan tegen dat vonnis. Hij stelt puur een dienst te hebben ontwikkeld voor mensen die meer privacy willen.

Coinbase

De zaak in de Verenigde Staten werd aangespannen door zes gebruikers van Tornado Cash. Zij kregen hulp van Coinbase, het grootste handelsplatform voor cryptomunten in de Verenigde Staten. De hoogste juridisch adviseur voor dat bedrijf, Paul Grewal, juichte het oordeel van de rechters toe.

"Privacy wint. Niemand wil dat criminelen cryptoprotocollen gebruiken, maar het blokkeren van opensourcetechnologie omdat een klein deel van de gebruikers uit kwaadwillenden bestaat, is niet waar het Congres toestemming voor heeft gegeven", schreef hij op berichtendienst X.

In zijn motivering van het oordeel schreef rechter Don Willett dat de zorgen van de overheid over witwassen via Tornado Cash "onomstotelijk legitiem" zijn. Maar om dergelijke cryptodiensten aan te pakken met sancties moeten volksvertegenwoordigers wetgeving aanpassen, legde hij uit.

Meer uit Financieel

Wall Street verder omhoog door opluchting over Groenland

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag verder omhooggegaan. Amerikaanse beleggers reageerden woensdag al opgelucht op de afnemende geopolitieke spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag in Davos dat hij Groenland niet met geweld zou innemen. Ook zei hij na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is voor een "toekomstige deal" rond Groenland. Trump trok daardoor zijn dreigement van een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer in.

1 uur geleden
Amerikaanse economie sterker gegroeid dan eerder berekend

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder aangenomen, volgens een nieuwe raming van het Bureau of Economic Analysis. Met een plus van 4,4 procent zette de grootste economie ter wereld in de zomermaanden de sterkste kwartaalgroei in twee jaar neer.

1 uur geleden
Aandeel zonnebrillenmaker fors hoger na optreden Macron in Davos

PARIJS (ANP/RTR) - De pilotenbril van de Franse president Emmanuel Macron in Davos zorgde donderdag voor een flinke koersstijging van de Italiaanse brillenfabrikant iVision Tech. De look van Macron tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in het Zwitserse skioord zorgde voor veel memes en opmerkingen over zijn verschijning op sociale media.

2 uur geleden
Trump dreigt terug te slaan als Europa bezittingen VS verkoopt

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Er zullen "grote represailles" volgen als Europese landen Amerikaanse bezittingen, zoals aandelen en obligaties, verkopen. Daarmee dreigde de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met Fox Business.

2 uur geleden
Staking bij Nederlandse fabrieken kunststoffabrikant Envalior

EMMEN (ANP) - Ruim vijfhonderd werknemers van de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior leggen vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur het werk neer voor onbepaalde tijd. Dat doen zij uit onvrede over het eindbod voor loonsverhoging van de werkgever. De werknemers van de fabrieken in Emmen en Geleen voerden deze en vorige week ook al actie voor een beter loonbod.

3 uur geleden
VS blijven vasthouden aan uitvoering handelsdeal met EU

DAVOS (ANP) - De Verenigde Staten blijven zich inzetten voor de uitvoering van de handelsovereenkomst tussen de VS en de Europese Unie. Dat schrijft de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick in een bericht op X, na een ontmoeting met Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) in Davos.

3 uur geleden
Verscherping van kindermarketingcode, waakhond kritisch

DEN HAAG (ANP) - De voedingsmiddelensector heeft de code rondom reclame gericht op kinderen aangescherpt. Daarmee wordt reclame voor ongezond voedsel verboden voor jongeren onder de 16 jaar. Brancheorganisatie FNLI presenteerde de nieuwe reclamecode donderdag aan staatssecretaris Judith Tielen van Jeugd, Preventie en Sport, maar waakhond Foodwatch is kritisch.

3 uur geleden