Amerikaanse rechter sluit civiele 'verkrachtingszaak' Ronaldo
LAS VEGAS (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de civiele zaak tegen Cristiano Ronaldo vanwege een vermeende verkrachting in 2009 gesloten. De openbaar aanklager uit Las Vegas had drie jaar geleden al besloten vanwege gebrek aan bewijs geen strafzaak te starten tegen de Portugese topvoetballer.
Ronaldo zou in 2009 in het Amerikaans gokparadijs een vrouw hebben verkracht en haar daarna 375.000 dollar zwijggeld hebben betaald. Ze had zich in 2018 bij de politie in Las Vegas gemeld met het verzoek om het onderzoek te heropenen. De aanklager in Las Vegas zag daar in 2019 van af. Daarnaast was ze een civiele zaak gestart in september 2018 in Nevada. Ronaldo heeft altijd volgehouden dat er geen sprake was geweest van verkrachting.
De kantonrechter verwees de zaak, die had kunnen leiden tot een miljoenenclaim, naar de prullenbak vanwege de wijze waarop documenten waren gebruikt. De rechter besloot ook dat de zaak niet meer heropend kan worden, omdat Ronaldo beschadigd is door het optreden van de advocaat van de vrouw.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
14 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
15 uur geleden