Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse rechter blokkeert Trumps transgenderverbod voor leger

Amerikaanse rechter blokkeert Trumps transgenderverbod voor leger

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft tijdelijk de uitvoering geblokkeerd van een decreet van president Donald Trump dat transgenders uitsluit van militaire dienst. Een door twintig huidige en toekomstige militairen aangespannen rechtszaak waarin de grondwettelijkheid van het decreet wordt betwist, loopt nog.

Rechter Ana Reyes oordeelde dat Trumps bevel van 27 januari "waarschijnlijk" in strijd is met het verbod op seksediscriminatie in de Amerikaanse grondwet. "De wrede ironie is dat duizenden transgender militairen offers hebben gebracht, soms met gevaar voor eigen leven, om anderen de gelijke beschermingsrechten te garanderen die het militaire verbod hen wil ontzeggen", zei Reyes, die door Trumps voorganger Joe Biden is benoemd.

Het leger kondigde op 11 februari aan dat het transgenders niet langer zou toestaan​ zich bij het leger aan te sluiten en zou stoppen met het uitvoeren of faciliteren van procedures voor militairen die verband houden met gendertransitie. Later die maand zei het leger dat het transgenderleden zou gaan uitzetten. Daarmee moet het leger nu tot nader order ophouden.

Het leger heeft ongeveer 1,3 miljoen actieve militairen, blijkt uit gegevens van het ministerie van Defensie. Voorvechters van transgenderrechten zeggen dat er ongeveer 15.000 transgender dienstplichtigen zijn. Ambtenaren zeggen dat het om slechts enkele duizenden gaat.

Meer uit Buitenland

Stroomuitval in delen Oekraïne na grootschalige Russische aanval

KYIV (ANP/AFP) - Verschillende Oekraïense regio's kampen met stroomuitval nadat Rusland een grootschalige aanval had uitgevoerd met drones en raketten, meldden Oekraïense autoriteiten.

3 minuten geleden
Uitzending 60 Minutes na omstreden intrekking toch online te zien

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een fragment uit het Amerikaanse nieuwsprogramma 60 Minutes dat afgelopen weekend op het laatste moment niet werd uitgezonden, is toch online te zien, schrijft CNN. Het item gaat over de gevangenis in El Salvador waar de regering van president Donald Trump Venezolaanse migranten naartoe heeft gestuurd.

1 uur geleden
Opnieuw dodelijke aanval door leger VS op vermeende drugsboot

MIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.

2 uur geleden
Rechter: groep uitgezette Venezolanen moet terugkeren naar VS

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.

4 uur geleden
Regering-Trump stelt onderzoek in naar Brown na schietpartij

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.

5 uur geleden
Trump wil ingenomen olie voor kust Venezuela verkopen of houden

PALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.

7 uur geleden
Trump kondigt productie van nieuwe slagschepen aan

MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.

8 uur geleden