Amerikaanse recherche doet mee aan onderzoek explosie Beiroet
WASHINGTON/BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse recherche doet mee aan het internationale onderzoek naar de oorzaak van de verwoestende explosie vorige week in de Libanese hoofdstad Beiroet. De FBI treedt toe tot het team van Libanese en internationale onderzoekers, aldus een topdiplomaat van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
De Amerikanen doen mee op verzoek van de Libanese autoriteiten, zei de diplomaat tijdens een bezoek aan Beiroet. De gigantische explosie verwoestte een groot deel van de haven en delen van het centrum, waaronder een vooral door christenen bewoonde wijk. Zo'n tweehonderd mensen kwamen om, duizenden raakten gewond.
Het staat vast dat 2750 ton ammoniumnitraat ontplofte, maar niet waardoor. Het chemische spul lag in de haven opgeslagen nadat het jaren geleden in beslag was genomen.
Meteen na de ramp uitten Libanezen de vrees dat de waarheid over de oorzaak mogelijk nooit boven water komt. Zij wezen op de hopeloze verdeeldheid in het land tussen allerlei geloofsgemeenschappen, die ook de politiek domineert. Alleen al het feit dat het gevaarlijke ammoniumnitraat zo lang in de haven kon liggen, en ondanks waarschuwingen niemand ingreep, zegt veel, aldus de critici.
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
22 minuten geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
5 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
5 uur geleden