Amerikaanse recherche doet mee aan onderzoek explosie Beiroet
WASHINGTON/BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse recherche doet mee aan het internationale onderzoek naar de oorzaak van de verwoestende explosie vorige week in de Libanese hoofdstad Beiroet. De FBI treedt toe tot het team van Libanese en internationale onderzoekers, aldus een topdiplomaat van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
De Amerikanen doen mee op verzoek van de Libanese autoriteiten, zei de diplomaat tijdens een bezoek aan Beiroet. De gigantische explosie verwoestte een groot deel van de haven en delen van het centrum, waaronder een vooral door christenen bewoonde wijk. Zo'n tweehonderd mensen kwamen om, duizenden raakten gewond.
Het staat vast dat 2750 ton ammoniumnitraat ontplofte, maar niet waardoor. Het chemische spul lag in de haven opgeslagen nadat het jaren geleden in beslag was genomen.
Meteen na de ramp uitten Libanezen de vrees dat de waarheid over de oorzaak mogelijk nooit boven water komt. Zij wezen op de hopeloze verdeeldheid in het land tussen allerlei geloofsgemeenschappen, die ook de politiek domineert. Alleen al het feit dat het gevaarlijke ammoniumnitraat zo lang in de haven kon liggen, en ondanks waarschuwingen niemand ingreep, zegt veel, aldus de critici.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.
1 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
3 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.
5 uur geleden