Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse producent koopt filmrechten van Dolfje Weerwolfje

Amerikaanse producent koopt filmrechten van Dolfje Weerwolfje

AMSTERDAM (ANP) - De Engelstalige filmrechten van de in Nederland populaire kinderboekenserie over Dolfje Weerwolfje van schrijver Paul van Loon, zijn verkocht. Dat maakte uitgeverij Leopold, die de boeken uitgeeft, donderdag bekend. De Amerikaanse filmproducent YellowHouse Entertainment gaat een internationale bioscoopfilm maken over het witte weerwolfje. Wanneer de film in de bioscopen zal verschijnen, is nog niet bekend.

"Dolfje Weerwolfje is een held voor miljoenen Nederlandse kinderen en jongvolwassenen, een held die dapper genoeg is om anders te zijn", zegt producent Jo Henriquez van YellowHouse Entertainment. "Ik verwacht dat Dolfje een held zal worden voor miljoenen kinderen over de hele wereld, omdat iedereen zich op de een of andere manier in zijn verhaal herkent."

Van Loon is heel trots op de nieuwe stap voor zijn geesteskind. "Ik had ruim 25 jaar geleden, toen ik het eerste boek over Dolfje Weerwolfje schreef, nooit kunnen bedenken dat Dolfje zo lang zo populair zou zijn en al helemaal niet dat er aan de andere kant van de oceaan een film over hem zou worden gemaakt."

'Icoon'

Het eerste boek over Dolfje Weerwolfje verscheen in 1996. Sindsdien zagen tientallen boeken en een aantal spin-offs over Dolfje het levenslicht. De serie won vijf keer de Prijs van de Nederlandse Kinderjury en werd als boek al uitgegeven in België, Engeland, Italië, Duitsland, Zweden, Japan, Spanje, China, Korea en Turkije.

Directeur Eveline Aendekerk van boekenkoepel CPNB noemde het wolfje bij zijn 25e verjaardag twee jaar geleden "een icoon voor de Nederlandse jeugdliteratuur". Producent Burny Bos en regisseur Joram Lürsen maakten in 2011 al een Nederlandse film gebaseerd op de boeken van Van Loon.

Meer uit Binnenland

Bovenleiding kapot bij Gouda, geen treinen

WOERDEN (ANP) - Bij station Gouda Goverwelle is een bovenleiding kapot waardoor er geen treinen over het spoor kunnen. Twee treinen vanaf Utrecht richting Den Haag zijn daardoor gestrand, bevestigen zowel spoorbeheerder ProRail als NS. De vervoerder laat weten dat daar in totaal zo'n 350 mensen zitten. Treinen die daarna vanuit Utrecht waren vertrokken richting Den Haag, gaan weer terug.

20 minuten geleden
Blokkade goederenspoor haven Rotterdam door actiegroep

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas hebben dinsdag goederensporen bij de Rotterdamse haven geblokkeerd, waaronder bij Pernis. Daarbij hebben demonstranten zich naar verluidt ook vastgeketend aan het spoor. De politie zou aanwezig zijn. Geef Tegengas heeft al vaker goederensporen naar de Rotterdamse haven geblokkeerd.

38 minuten geleden
OM eist 3,5 jaar cel tegen ex-politieagent voor lekken informatie

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van 3,5 jaar geëist tegen een voormalig politieagent voor het lekken van informatie uit politiesystemen. De Alkmaarder Fouad el A. (36) werkte als hondenbegeleider bij de politie in Amsterdam en zou via zijn broer Anouar el A. (27) ruim anderhalf jaar lang politiegegevens hebben verkocht aan criminelen. Naast de celstraf eiste de officier een beroepsverbod van acht jaar.

50 minuten geleden
Wilders en Orbán lunchen met elkaar in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán dinsdagmiddag ontmoet in Den Haag voor een gezamenlijke lunch. Op beelden van een ANP-fotograaf is te zien dat de twee samen aan tafel zitten in een restaurant.

1 uur geleden
Zo'n honderd betogers Volkeren voor Vrede op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld demonstreren dinsdag meerdere groepen onder de verzamelnaam Volkeren voor Vrede. Op de manifestatie zijn begin van de middag zo'n honderd mensen afgekomen.

1 uur geleden
Valkenburgse Meer na drie maanden weer open voor recreanten

LEIDEN (ANP) - Het Valkenburgse Meer bij Leiden is na bijna drie maanden weer grotendeels toegankelijk voor recreanten. De gemeente Katwijk heeft de noodverordening ingetrokken die op en om het meer gold, nadat op 1 april een deel van de oever in het water was gezakt. Omdat de kade nog wekenlang instabiel bleef, was de omgeving verboden gebied voor onder meer zwemmers, surfers en wandelaars.

1 uur geleden
Politie houdt 'nadrukkelijk' rekening met misdrijf spoorstoring

AMSTERDAM (ANP) - De politie houdt "nadrukkelijk rekening met een misdrijf" rond de brand en grote stroomstoring aan het spoor rond Amsterdam. Ze bekijkt onder meer camerabeelden uit de omgeving van de Oeverlandenweg. Er is niemand aangehouden.

1 uur geleden