
Amerikaanse producent koopt filmrechten van Dolfje Weerwolfje
AMSTERDAM (ANP) - De Engelstalige filmrechten van de in Nederland populaire kinderboekenserie over Dolfje Weerwolfje van schrijver Paul van Loon, zijn verkocht. Dat maakte uitgeverij Leopold, die de boeken uitgeeft, donderdag bekend. De Amerikaanse filmproducent YellowHouse Entertainment gaat een internationale bioscoopfilm maken over het witte weerwolfje. Wanneer de film in de bioscopen zal verschijnen, is nog niet bekend.
"Dolfje Weerwolfje is een held voor miljoenen Nederlandse kinderen en jongvolwassenen, een held die dapper genoeg is om anders te zijn", zegt producent Jo Henriquez van YellowHouse Entertainment. "Ik verwacht dat Dolfje een held zal worden voor miljoenen kinderen over de hele wereld, omdat iedereen zich op de een of andere manier in zijn verhaal herkent."
Van Loon is heel trots op de nieuwe stap voor zijn geesteskind. "Ik had ruim 25 jaar geleden, toen ik het eerste boek over Dolfje Weerwolfje schreef, nooit kunnen bedenken dat Dolfje zo lang zo populair zou zijn en al helemaal niet dat er aan de andere kant van de oceaan een film over hem zou worden gemaakt."
'Icoon'
Het eerste boek over Dolfje Weerwolfje verscheen in 1996. Sindsdien zagen tientallen boeken en een aantal spin-offs over Dolfje het levenslicht. De serie won vijf keer de Prijs van de Nederlandse Kinderjury en werd als boek al uitgegeven in België, Engeland, Italië, Duitsland, Zweden, Japan, Spanje, China, Korea en Turkije.
Directeur Eveline Aendekerk van boekenkoepel CPNB noemde het wolfje bij zijn 25e verjaardag twee jaar geleden "een icoon voor de Nederlandse jeugdliteratuur". Producent Burny Bos en regisseur Joram Lürsen maakten in 2011 al een Nederlandse film gebaseerd op de boeken van Van Loon.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Bij een schietincident aan de Paul Krugerstraat in het stadsdeel Feijenoord in Rotterdam zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Volgens de politie zijn de slachtoffers bij bewustzijn naar het ziekenhuis gebracht. Er zijn nog geen verdachten aangehouden.
4 uur geledenLOCHEM (ANP) - Een nieuwe brug bij het Gelderse Lochem ligt na een dag op zijn "definitieve plaats", meldt bouwbedrijf BAM, dat vrijdagavond aan de klus begon. Het gaat om de bijna 140 meter lange en 25 meter hoge Nettelhorsterbrug die over het Twentekanaal is geplaatst.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sinds de persconferentie van de Amsterdamse driehoek van vrijdagavond, kan de politie nog geen update geven over ontwikkelingen in de zaak-Lisa. Dat komt vooral doordat de verdachte, een 22-jarige asielzoeker, in volledige beperkingen zit, legt een woordvoerster uit. Dat houdt in dat de man alleen contact mag hebben met zijn advocaat.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de kades in Amsterdam komt de stroom bezoekers op gang voor de vierde dag van SAIL. Bij sommige schepen staat alweer een flinke rij. De organisatie houdt er rekening mee dat zaterdag de drukste dag wordt. "Een echte familiedag", zegt de woordvoerder.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen 19 uur is er 20.000 euro ingezameld om langs Nederlandse snelwegen de boodschap 'Wij eisen de nacht op, laat vrouwen veilig thuiskomen' te tonen. Initiatiefneemster Danique de Jong wil die tekst "zo snel mogelijk overal in Nederland" op snelwegmasten zien.
22 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de Turkse stad Istanbul zijn twee Nederlandse broers van 15 en 17 jaar overleden in hun hotel. Dat bevestigt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na berichtgeving in het AD en Turkse media. De vader van de jongens ligt in het ziekenhuis.
22 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Zandvoort rekent komende week op duizenden extra bezoekers vergeleken met eerdere edities van het Formule 1-weekend. Met een uitgebreider programma wil de stichting Zandvoort Beyond ervoor zorgen dat rond de raceactiviteiten op het circuit meer mensen in het centrum van de Noord-Hollandse kustplaats zullen zijn. "Overdag liep er andere jaren alleen een verdwaalde toerist in het dorp, ik ben ervan overtuigd dat het nu veel drukker wordt", zegt directeur Rob Langenberg van Zandvoort Beyond.
1 dag geleden