
Amerikaanse prijs oud-Kamerlid Leerdam voor strijd tegen racisme
WASHINGTON (ANP) - Oud-Tweede Kamerlid John Leerdam heeft in Washington een Amerikaanse prijs ontvangen voor zijn strijd tegen racisme. De prijs werd uitgereikt door Antony Blinken, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken. De 63-jarige Leerdam kreeg de prijs omdat hij zich al meer dan veertig jaar inzet voor raciale gelijkheid, schrijft de jury.
Blinken roemde in een toespraak het theater- en politieke werk van Leerdam. Ook benoemde hij Leerdams betrokkenheid bij de komst van het nieuwe Nationaal Slavernijmuseum in Amsterdam, "om ervoor te zorgen dat deze essentiële verhalen worden verteld en dat er lessen uit de geschiedenis worden getrokken".
Leerdam werkte vanaf 1996 bij het Cosmic Theater in Amsterdam, tussen 1999 en 2003 was hij er directeur en artistiek leider. Tussen 2003 en 2010 zat Leerdam in de Tweede Kamer voor de PvdA, in 2012 keerde hij daar even terug. Ook was de PvdA-politicus mede-initiatiefnemer van de Black Achievement Month.
Naast Leerdam kregen ook vijf anderen de onderscheiding.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Potjes met ansjovisfilets van het merk Fish Tales bevatten mogelijk glasdeeltjes. De fabrikant roept de potjes met filets in olijfolie daarom terug.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het landelijke meldpunt Discriminatie.nl heeft inmiddels ruim 9000 meldingen gekregen over een post van PVV-leider Geert Wilders van eerder deze week, zegt een woordvoerster. Dat is het hoogste aantal meldingen over één incident sinds de lancering van het landelijke meldpunt begin 2024.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee mannen zijn aangehouden omdat ze schrijfster en columnist Lale Gül zouden hebben bedreigd. "Ik ben verheugd dat deze mensen - die op dagelijkse basis mijn vrijheid beperken en mijn leven heel ingewikkeld maken en verzuren - hun verdiende loon krijgen. Politie, bedankt", schrijft Gül op X.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Organisatoren van introductieweken voor studenten nemen maatregelen bij hoge temperaturen. Komende week kan het op veel plekken tropisch warm worden, voorspelt Weeronline. Onder meer in Utrecht en Leiden beginnen maandag de introductieweken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken noemt het "een verkeerde stap" dat Israël Gaza-Stad wil bezetten. In een interview met het Nederlands Dagblad zegt de NSC-minister dat hij geen nieuwe sancties wil instellen na het besluit van de regering van premier Benjamin Netanyahu.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Follow the Money, Omroep Gelderland en NRC stappen naar de rechter om demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw) te dwingen uitstootgegevens van landbouwbedrijven te openbaren. Ze spannen een kort geding aan tegen de minister, omdat die geen gehoor geeft aan een eerdere uitspraak van de rechtbank in Zwolle om de gegevens te openbaren. Volgens de betrokken media is Wiersma, tegen het advies van haar ambtenaren in, in beroep gegaan tegen die uitspraak.
4 uur geledenPIETERBUREN (ANP) - De veiling van tegeltjes uit de bassins in de voormalige zeehondenopvang in Pieterburen heeft ruim 10.000 euro opgebracht. Het geld is bestemd voor het zeehondenziekenhuis in de nieuwe opvang in Lauwersoog.
4 uur geleden