Amerikaanse president Biden in juni naar Europa
BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden wordt in juni voor het eerst sinds zijn aantreden in Europa verwacht. De NAVO belegt 14 juni een top met de leiders van de dertig lidstaten.
Biden, premier Mark Rutte en hun collega's treffen elkaar die dag op het hoofdkwartier van het bondgenootschap in Brussel, kondigde NAVO-chef Jens Stoltenberg aan. Het is voor het eerst sinds het uitbreken van de coronapandemie dat ze fysiek bijeenkomen.
Biden heeft steeds onderstreept dat hij, anders dan zijn voorganger Donald Trump, de NAVO heel belangrijk vindt en in ere wil houden. Stoltenberg spreekt van "een unieke gelegenheid om de NAVO te versterken".
Het weekend daarvoor is Biden mogelijk bij een top van de G7 in Cornwall. Misschien maakt hij ook van de gelegenheid gebruik de EU-instellingen te bezoeken. Er ligt een uitnodiging van de EU-leiders. Biden belde vorige maand al even in tijdens een van hun onlinevergaderingen.
Meer uit Buitenland
BAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.
27 minuten geledenKADUNA (ANP/RTR) - In Nigeria zijn alle 166 gelovigen vrijgekomen die waren ontvoerd bij aanvallen op kerken in de staat Kaduna. Dat meldt een christelijke organisatie, de Christian Association of Nigeria (CAN).
31 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/DPA/AFP) - Starlink-terminals die in Oekraïne worden gebruikt door Rusland zijn uitgezet. Dat meldde de Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov nadat er contacten waren geweest met SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk en producent van het systeem voor satellietinternet.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Het overleg tussen Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten heeft een nieuwe gevangenenruil tussen de twee landen in oorlog opgeleverd, meldt de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X. Het gaat volgens hem om 314 gevangenen en de eerste ruil in vijf maanden.
1 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - De Italiaanse politie doet onderzoek naar mogelijke sabotage van badkamers in het olympisch dorp in Milaan, schrijft de krant Corriere della Sera. Tussen half december en half januari zijn zeventig douches beschadigd en dus wordt onderzocht of de veiligheid van het dorp wel op orde is.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering gaat samen met Microsoft, academici en experts een systeem ontwikkelen waarmee deepfake-materiaal online kan worden opgespoord. Dit moet uiteindelijk misbruik van AI en schadelijke deepfakes tegengaan.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het tijdverspilling om in te gaan op onbewezen berichten dat Jeffrey Epstein banden zou hebben gehad met de Russische inlichtingendiensten. Polen kondigde deze week aan daar een onderzoek naar in te stellen.
1 uur geleden