Amerikaanse president Biden in juni naar Europa
BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden wordt in juni voor het eerst sinds zijn aantreden in Europa verwacht. De NAVO belegt 14 juni een top met de leiders van de dertig lidstaten.
Biden, premier Mark Rutte en hun collega's treffen elkaar die dag op het hoofdkwartier van het bondgenootschap in Brussel, kondigde NAVO-chef Jens Stoltenberg aan. Het is voor het eerst sinds het uitbreken van de coronapandemie dat ze fysiek bijeenkomen.
Biden heeft steeds onderstreept dat hij, anders dan zijn voorganger Donald Trump, de NAVO heel belangrijk vindt en in ere wil houden. Stoltenberg spreekt van "een unieke gelegenheid om de NAVO te versterken".
Het weekend daarvoor is Biden mogelijk bij een top van de G7 in Cornwall. Misschien maakt hij ook van de gelegenheid gebruik de EU-instellingen te bezoeken. Er ligt een uitnodiging van de EU-leiders. Biden belde vorige maand al even in tijdens een van hun onlinevergaderingen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft landen in het Midden-Oosten waar Amerikaanse troepen zijn gestationeerd gedreigd met meer aanvallen. Wanneer landen hun grondgebied laten gebruiken voor aanvallen op Iran, kunnen zij een "passende reactie" verwachten.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - Venezuela heeft 346 miljoen dollar (ruim 300 miljoen euro) aan eigen middelen bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) aangesproken voor herstelwerkzaamheden na de twee aardbevingen eind juni. Dat maakte interim-president Delcy Rodriguez vrijdag bekend.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op Iran. Volgens het Iraanse persbureau IRNA werden daarbij de steden Ahvaz in het zuidwesten, Lar en Darab in het zuiden en Yazd in het midden van het land getroffen. Ook Bandar Abbas en het eiland Qeshm aan de Straat van Hormuz werden aangevallen.
3 uur geledenKROKSTADELVA (ANP) - Bij een grote brand in de Noorse stad Krokstadelva zijn tientallen huizen verloren gegaan. De brandweer krijgt de brand volgens de Noorse krant Aftenposten moeilijk onder controle door een combinatie van een hellend terrein, droge begroeiing, dichte bebouwing en een harde, van richting veranderende wind.
5 uur geledenCARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 5000 mensen zijn omgekomen bij de aardbevingen die Venezuela eind juni troffen. Dat heeft parlementsvoorzitter Jorge RodrÃguez vrijdag bekendgemaakt.
8 uur geledenCLACTON (ANP/AFP) - De Britse politicus Nigel Farage moet het tijdens de tussentijdse parlementsverkiezingen in Clacton volgende maand opnemen tegen 33 tegenstanders. Dat is volgens de lokale gemeenteraad, die de verkiezingen organiseert, waarschijnlijk een record. Farage trad expres af als parlementslid om zich opnieuw verkiesbaar te kunnen stellen, na groeiende kritiek rond zijn financiën.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is boos vanwege de grote bosbranden die op dit moment woeden in Canada. De rook hiervan is naar het noordoosten van de Verenigde Staten toe gewaaid, "waardoor de Verenigde Staten onnodig worden blootgesteld aan smerige, vervuilde en ongezonde lucht, waarvan de kwaliteit gevaarlijk en totaal onacceptabel is", aldus Trump.
10 uur geleden