Amerikaanse president Biden in juni naar Europa
BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden wordt in juni voor het eerst sinds zijn aantreden in Europa verwacht. De NAVO belegt 14 juni een top met de leiders van de dertig lidstaten.
Biden, premier Mark Rutte en hun collega's treffen elkaar die dag op het hoofdkwartier van het bondgenootschap in Brussel, kondigde NAVO-chef Jens Stoltenberg aan. Het is voor het eerst sinds het uitbreken van de coronapandemie dat ze fysiek bijeenkomen.
Biden heeft steeds onderstreept dat hij, anders dan zijn voorganger Donald Trump, de NAVO heel belangrijk vindt en in ere wil houden. Stoltenberg spreekt van "een unieke gelegenheid om de NAVO te versterken".
Het weekend daarvoor is Biden mogelijk bij een top van de G7 in Cornwall. Misschien maakt hij ook van de gelegenheid gebruik de EU-instellingen te bezoeken. Er ligt een uitnodiging van de EU-leiders. Biden belde vorige maand al even in tijdens een van hun onlinevergaderingen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Meer dan 10.000 mensen zijn in Madrid spontaan de straat opgegaan in protest tegen de alsmaar duurder wordende huizenmarkt. De demonstratie kwam op gang nadat Maricarmen Abascal woensdag uit haar appartement werd gezet. De 87-jarige vrouw had daar 71 jaar in gewoond. Dit meldt de Spaanse krant El País.
58 minuten geledenMEKELLE (ANP/AFP) - De Ethiopische krijgsmacht zegt 272 strijders van het Volksbevrijdingsfront van Tigray (TPLF) te hebben gedood. Eerder op donderdag gaven de opstandelingen aan in een "regelrechte oorlog" te zijn verwikkeld met de Ethiopische regering. Er werden zware artillerieaanvallen gemeld.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben beperkende maatregelen opgelegd aan de Russische mediapersoonlijkheid Xenia Fedorova. Ze is volgens de EU betrokken bij aanhoudende hybride activiteiten van Rusland en manipulatie van informatie. Daarmee ondermijnt ze de democratie en stabiliteit in de EU, stellen de lidstaten.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Het Colosseum in Rome blijft ook vrijdag nog dicht voor bezoekers. De populairste toeristische attractie van Italië werd woensdag gesloten nadat een medewerker om het leven was gekomen tijdens werkzaamheden. Volgens het Italiaanse ministerie van Cultuur is er meer tijd nodig voor onderzoek en gesprekken met het personeel.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Politico-verslaggever is de toegang tot het Witte Huis geweigerd en zijn perskaart is in beslag genomen. Dit gebeurde nadat de rechter had besloten dat de regering-Trump de toegang moet herstellen voor nieuwsorganisaties die vorige week geen toegang meer kregen tot het Witte Huis. Dit meldt nieuwsmedium Politico. Ook MS Now en CNN melden dat sommigen van hun journalisten donderdag desondanks geen toegang kregen tot het Witte Huis.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een officiële uitnodiging gestuurd om Rusland te komen bezoeken. Dat meldt de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken tegen het staatspersbureau TASS.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De ontploffing voor een synagoge in Luik en een brand in een auto in de Joodse wijk in Antwerpen afgelopen maart waren een reactie op de Iraanse oproep om Joodse doelwitten aan te vallen. Dat zegt Gert Vercauteren, de directeur van de Belgische veiligheidsdienst OCAD, de overheidsinstantie die terrorismedreigingen analyseert.
5 uur geleden