Amerikaanse president Biden in juni naar Europa
BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden wordt in juni voor het eerst sinds zijn aantreden in Europa verwacht. De NAVO belegt 14 juni een top met de leiders van de dertig lidstaten.
Biden, premier Mark Rutte en hun collega's treffen elkaar die dag op het hoofdkwartier van het bondgenootschap in Brussel, kondigde NAVO-chef Jens Stoltenberg aan. Het is voor het eerst sinds het uitbreken van de coronapandemie dat ze fysiek bijeenkomen.
Biden heeft steeds onderstreept dat hij, anders dan zijn voorganger Donald Trump, de NAVO heel belangrijk vindt en in ere wil houden. Stoltenberg spreekt van "een unieke gelegenheid om de NAVO te versterken".
Het weekend daarvoor is Biden mogelijk bij een top van de G7 in Cornwall. Misschien maakt hij ook van de gelegenheid gebruik de EU-instellingen te bezoeken. Er ligt een uitnodiging van de EU-leiders. Biden belde vorige maand al even in tijdens een van hun onlinevergaderingen.
Meer uit Buitenland
BURSA (ANP/AFP) - Door een ernstig ongeluk in het westen van Turkije zijn zondag zeker elf mensen om het leven gekomen en raakten minstens 27 mensen gewond, melden de autoriteiten.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV ondergaat "in de komende dagen" een operatie, nadat artsen tijdens een recente medische controle een knobbeltje in zijn long hebben ontdekt. De paus maakte dat zelf bekend tijdens het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat zijn land bereid is aanvallen op raffinaderijen in Rusland te stoppen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump eist. Rusland moet dan wel stoppen met het bestoken van de Oekraïense energievoorziening, schrijft hij op X.
2 uur geledenDJIBOUTI (ANP) - Zeker 109 migranten zijn om het leven gekomen toen een boot met migranten kapseisde voor de kust van Djibouti. Meer dan 116 mensen worden vermist, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).
3 uur geledenCEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben het laatste grote kamp van migranten ontruimd in de exclave Ceuta. Dat gebeurde twee dagen voordat de Spaanse koning en koningin het Noord-Afrikaanse gebied bezoeken.
4 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben reizigers en luchtvaartmaatschappijen weer gemaand geen gebruik te maken van luchthavens in buurland Saudi-Arabië. De waarschuwing volgt op de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Westerse inlichtingendiensten hebben kopstukken van de Europese defensiesector gewaarschuwd voor het toenemende risico op liquidatiepogingen door Rusland. Dat schrijft zakenkrant Financial Times, die sprak met bronnen bij vijf Europese inlichtingendiensten.
5 uur geleden