Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse posterijen staken bezorging pakketten uit China

Amerikaanse posterijen staken bezorging pakketten uit China

WASHINGTON (ANP/RTR) - De United States Postal Service bezorgt tijdelijk geen pakketten meer uit China en Hongkong. Dat hebben de Amerikaanse posterijen besloten omdat president Donald Trump deze week een handelsregeling heeft beëindigd die door retailers zoals Temu en Shein werd gebruikt om goedkope pakketten belastingvrij naar de VS te versturen.

De regering-Trump heeft een extra importtarief van 10 procent op Chinese goederen ingevoerd dat dinsdag van kracht werd. Ook stopte de Amerikaanse overheid de speciale vrijstelling waardoor Amerikaanse consumenten geen invoerrechten hoeven te betalen voor zendingen onder de 800 dollar.

Een analist bij de firma Morningstar denkt dat de posterijen enige tijd nodig hebben om uit te zoeken hoe de nieuwe heffing moet worden uitgevoerd. Wanneer de bezorging wordt hervat is onduidelijk. "Mensen die wachten op bestellingen van Amazon, Shein en Temu hebben geen idee wanneer ze die zullen ontvangen", zei Ram Ben Tzion, oprichter van Ultra Information Solution, het bedrijf achter het digitale zendingscontroleplatform Publican.

Eerder verschenen verhalen in de media dat Chinese leveranciers de belastingvrije regeling gebruikten om chemische grondstoffen voor fentanyl te exporteren door ze te vermommen als gadgets en andere goedkope goederen. Met de importheffingen wil Trump juist meer druk zetten op China om de productie en verspreiding van de zeer verslavende pijnstiller fentanyl te stoppen.

Meer uit Financieel

Hypotheker: starters bereiken financiële grens op woningmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.

46 minuten geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

2 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

4 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

7 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

9 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

9 uur geleden