Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse posterijen staken bezorging pakketten uit China

Amerikaanse posterijen staken bezorging pakketten uit China

WASHINGTON (ANP/RTR) - De United States Postal Service bezorgt tijdelijk geen pakketten meer uit China en Hongkong. Dat hebben de Amerikaanse posterijen besloten omdat president Donald Trump deze week een handelsregeling heeft beëindigd die door retailers zoals Temu en Shein werd gebruikt om goedkope pakketten belastingvrij naar de VS te versturen.

De regering-Trump heeft een extra importtarief van 10 procent op Chinese goederen ingevoerd dat dinsdag van kracht werd. Ook stopte de Amerikaanse overheid de speciale vrijstelling waardoor Amerikaanse consumenten geen invoerrechten hoeven te betalen voor zendingen onder de 800 dollar.

Een analist bij de firma Morningstar denkt dat de posterijen enige tijd nodig hebben om uit te zoeken hoe de nieuwe heffing moet worden uitgevoerd. Wanneer de bezorging wordt hervat is onduidelijk. "Mensen die wachten op bestellingen van Amazon, Shein en Temu hebben geen idee wanneer ze die zullen ontvangen", zei Ram Ben Tzion, oprichter van Ultra Information Solution, het bedrijf achter het digitale zendingscontroleplatform Publican.

Eerder verschenen verhalen in de media dat Chinese leveranciers de belastingvrije regeling gebruikten om chemische grondstoffen voor fentanyl te exporteren door ze te vermommen als gadgets en andere goedkope goederen. Met de importheffingen wil Trump juist meer druk zetten op China om de productie en verspreiding van de zeer verslavende pijnstiller fentanyl te stoppen.

Meer uit Financieel

Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

1 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

2 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

3 uur geleden
Grootste Chinese mijnongeval sinds 2009 jaagt kolenprijs op

DALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.

3 uur geleden
Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

21 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

23 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

1 dag geleden