Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse posterijen staken bezorging pakketten uit China

Amerikaanse posterijen staken bezorging pakketten uit China

WASHINGTON (ANP/RTR) - De United States Postal Service bezorgt tijdelijk geen pakketten meer uit China en Hongkong. Dat hebben de Amerikaanse posterijen besloten omdat president Donald Trump deze week een handelsregeling heeft beëindigd die door retailers zoals Temu en Shein werd gebruikt om goedkope pakketten belastingvrij naar de VS te versturen.

De regering-Trump heeft een extra importtarief van 10 procent op Chinese goederen ingevoerd dat dinsdag van kracht werd. Ook stopte de Amerikaanse overheid de speciale vrijstelling waardoor Amerikaanse consumenten geen invoerrechten hoeven te betalen voor zendingen onder de 800 dollar.

Een analist bij de firma Morningstar denkt dat de posterijen enige tijd nodig hebben om uit te zoeken hoe de nieuwe heffing moet worden uitgevoerd. Wanneer de bezorging wordt hervat is onduidelijk. "Mensen die wachten op bestellingen van Amazon, Shein en Temu hebben geen idee wanneer ze die zullen ontvangen", zei Ram Ben Tzion, oprichter van Ultra Information Solution, het bedrijf achter het digitale zendingscontroleplatform Publican.

Eerder verschenen verhalen in de media dat Chinese leveranciers de belastingvrije regeling gebruikten om chemische grondstoffen voor fentanyl te exporteren door ze te vermommen als gadgets en andere goedkope goederen. Met de importheffingen wil Trump juist meer druk zetten op China om de productie en verspreiding van de zeer verslavende pijnstiller fentanyl te stoppen.

Meer uit Financieel

ECB-bestuurslid: fossiele afhankelijkheid maakt Europa kwetsbaar

FRANKFURT (ANP) - Europa's afhankelijkheid van fossiele brandstoffen vormt risico's voor de prijsstabiliteit. Daarvoor waarschuwt Frank Elderson, bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) in een blogpost. "Europa's energieafhankelijkheid is een van de kritieke kwetsbaarheden van onze economie geworden."

1 uur geleden
Topman Air India stapt op na rumoerige periode

GURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.

1 uur geleden
Bijna een op de vijf Franse tankstations heeft brandstoftekort

PARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.

1 uur geleden
IKEA in Duiven ook dinsdag hele dag gesloten

DUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.

2 uur geleden
UMG schiet omhoog op Amsterdamse beurs na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.

3 uur geleden
Rapport: bijstandsgerechtigden komen lastiger aan het werk

UTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.

3 uur geleden
ING verbreekt verkoopovereenkomst Russische activiteiten

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.

4 uur geleden