Amerikaanse politie zoekt ook onder water naar schutter Maine
LEWISTON (ANP/RTR) - De klopjacht naar de persoon die woensdag achttien mensen doodschoot in een bowlingbaan en een bar in de Amerikaanse staat Maine is nog in volle gang. De politie heeft vrijdag ook duikers ingezet om in de rivier Androscoggin te zoeken naar aanwijzingen. Tienduizenden inwoners van de stad Lewiston moeten nog steeds binnen blijven en de politie denkt dat de zoekactie nog dagen kan duren.
Woensdagnacht werd bij een plek waar boten te water gelaten kunnen worden de auto gevonden van Robert Card, de 40-jarige man die verdacht wordt van de schietpartijen. Uit openbare gegevens blijkt dat hij minstens een vaartuig in bezit heeft. Het is onduidelijk wat dat precies is, maar het zou zijn gebouwd door een bedrijf dat jetski's maakt. Volgens de politiewoordvoerder worden daarom onder meer de oevers van de rivier uitgekamd op zoek naar aanwijzingen. Maar tegelijkertijd is het niet zeker dat hij via het water verder is gevlucht. De politie zoekt ook in een bos bij de bowlingbaan in de buurt.
Donderdagavond laat werd het huis van Cards familie omringd door de politie, die riep dat hij naar buiten moest komen met zijn handen omhoog. Na ruim twee uur bleek dat er niemand thuis was. Er werd een briefje gevonden, maar de woordvoerder wilde niet zeggen wat er op stond.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/AFP) - Een stroomstoring heeft zaterdag heel Cuba getroffen, meldt het Cubaanse ministerie van Energie. Het is de tweede keer in minder dan een week tijd dat het hele land zonder stroom zit. Het eiland kampt met een ernstige energiecrisis door een Amerikaans olie-embargo.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gedreigd dat de VS Iraanse energiecentrales zullen aanvallen als Iran de Straat van Hormuz niet binnen 48 uur heropent. Iran heeft die strategisch gelegen doorvaarroute tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan vrijwel afgesloten na het begin van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. Dat leidt tot sterk gestegen mondiale gas- en olieprijzen.
3 uur geledenARAD (ANP/AFP) - Israëlische brandweerlieden meldden dat een "voltreffer" van een Iraanse raket op de Zuid-Israëlische stad Arad zaterdag grote schade heeft aangericht. Volgens medische hulpverleners raakten zeker 59 mensen gewond.
5 uur geledenBELGOROD (ANP/DPA) - In de Russische regio Belgorod zijn zeker vier vrouwen omgekomen door Oekraïense beschietingen. Dat heeft de regionale gouverneur gemeld. De doden vielen in het dorp Smorodino, enkele kilometers van de grens met Oekraïne. Ze waren in een pand dat werd getroffen. Een andere vrouw werd zwaargewond onder het puin vandaan gehaald.
8 uur geledenPRAAG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Honderdduizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in de Tsjechische hoofdstad Praag om te demonstreren tegen de rechts-populistische regering van premier Andrej Babiš. Volgens de organisatie waren er tot 250.000 deelnemers bijeen.
9 uur geledenTAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.
14 uur geleden