Amerikaanse politie zoekt ook onder water naar schutter Maine
LEWISTON (ANP/RTR) - De klopjacht naar de persoon die woensdag achttien mensen doodschoot in een bowlingbaan en een bar in de Amerikaanse staat Maine is nog in volle gang. De politie heeft vrijdag ook duikers ingezet om in de rivier Androscoggin te zoeken naar aanwijzingen. Tienduizenden inwoners van de stad Lewiston moeten nog steeds binnen blijven en de politie denkt dat de zoekactie nog dagen kan duren.
Woensdagnacht werd bij een plek waar boten te water gelaten kunnen worden de auto gevonden van Robert Card, de 40-jarige man die verdacht wordt van de schietpartijen. Uit openbare gegevens blijkt dat hij minstens een vaartuig in bezit heeft. Het is onduidelijk wat dat precies is, maar het zou zijn gebouwd door een bedrijf dat jetski's maakt. Volgens de politiewoordvoerder worden daarom onder meer de oevers van de rivier uitgekamd op zoek naar aanwijzingen. Maar tegelijkertijd is het niet zeker dat hij via het water verder is gevlucht. De politie zoekt ook in een bos bij de bowlingbaan in de buurt.
Donderdagavond laat werd het huis van Cards familie omringd door de politie, die riep dat hij naar buiten moest komen met zijn handen omhoog. Na ruim twee uur bleek dat er niemand thuis was. Er werd een briefje gevonden, maar de woordvoerder wilde niet zeggen wat er op stond.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
9 minuten geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.
2 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."
9 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
10 uur geleden