Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse politie zoekt ook onder water naar schutter Maine

Amerikaanse politie zoekt ook onder water naar schutter Maine

LEWISTON (ANP/RTR) - De klopjacht naar de persoon die woensdag achttien mensen doodschoot in een bowlingbaan en een bar in de Amerikaanse staat Maine is nog in volle gang. De politie heeft vrijdag ook duikers ingezet om in de rivier Androscoggin te zoeken naar aanwijzingen. Tienduizenden inwoners van de stad Lewiston moeten nog steeds binnen blijven en de politie denkt dat de zoekactie nog dagen kan duren.

Woensdagnacht werd bij een plek waar boten te water gelaten kunnen worden de auto gevonden van Robert Card, de 40-jarige man die verdacht wordt van de schietpartijen. Uit openbare gegevens blijkt dat hij minstens een vaartuig in bezit heeft. Het is onduidelijk wat dat precies is, maar het zou zijn gebouwd door een bedrijf dat jetski's maakt. Volgens de politiewoordvoerder worden daarom onder meer de oevers van de rivier uitgekamd op zoek naar aanwijzingen. Maar tegelijkertijd is het niet zeker dat hij via het water verder is gevlucht. De politie zoekt ook in een bos bij de bowlingbaan in de buurt.

Donderdagavond laat werd het huis van Cards familie omringd door de politie, die riep dat hij naar buiten moest komen met zijn handen omhoog. Na ruim twee uur bleek dat er niemand thuis was. Er werd een briefje gevonden, maar de woordvoerder wilde niet zeggen wat er op stond.

Meer uit Buitenland

Thailand kondigt avondklok af in kustprovincie aan grens Cambodja

BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft een avondklok afgekondigd in de zuidoostelijke provincie Trat vanwege de aanhoudende beschietingen over en weer met Cambodja. De provincie strekt zich uit langs de Golf van Thailand en beslaat enkele tientallen kilometers smal landsdeel langs de grens met Cambodja. De avondklok geldt voor districten grenzend aan de Cambodjaanse stad Koh Kong. Voor de provincie Sa Kaew, die eveneens grenst aan Cambodja en waar herhaaldelijk wederzijdse beschietingen plaatsvonden, gold al een avondklok. Die blijft van kracht.

38 minuten geleden
Meerdere slachtoffers bij schietpartij Amerikaanse universiteit

PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.

7 uur geleden
Bild: groep beraamde aanslag op kerstmarkt Zuid-Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.

10 uur geleden
VN-chef vol afschuw over dodelijke aanslag op blauwhelmen Soedan

NEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.

10 uur geleden
IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

13 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

16 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

17 uur geleden