Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse piloot gebruikt schietstoel, F-35 straaljager zoek

Amerikaanse piloot gebruikt schietstoel, F-35 straaljager zoek

COLUMBIA (ANP) - Amerikaanse militairen zoeken naar een straaljager die is verdwenen boven de staat South Carolina, nadat een piloot zondag zijn schietstoel gebruikte, schrijft de Amerikaanse krant USA Today.

Het vliegtuig van het type F-35B Lightning II maakte deel uit van een trainingseskader en steeg op van een vliegbasis van het United States Marine Corps in de buurt van de plaats Beaufort. De piloot raakte niet gewond en werd naar een plaatselijk ziekenhuis gebracht.

Volgens het Nederlandse ministerie van Defensie heeft de Koninklijke Luchtmacht 33 toestellen van het A-type van deze straaljager. In totaal wil Nederland er uiteindelijk 52 hebben. De F-35 wordt vaak de Joint Strike Fighter (JSF) genoemd. De B-versie, waarvan er één in South Carolina vermist raakte, kan verticaal landen en starten.

Functionarissen van de Amerikaanse militaire basis zeiden op X, voorheen Twitter, dat noodhulpteams naar het vliegtuig op zoek waren. Er wordt gezocht in de buurt van twee meren, de laatste bekende locatie van het vliegtuig. Het vliegtuig vloog in de buurt van een ander toestel, maar er waren geen aanwijzingen dat die het ongeluk veroorzaakt had.

De toedracht van het ongeluk is nog onduidelijk. Aan mensen die mogelijk meer informatie hebben over de locatie van het vliegtuig is gevraagd om de militaire basis te bellen.

Meer uit Buitenland

Leiders Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië bellen Zelensky

BERLIJN (ANP) - Europese leiders hebben in een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky herhaald dat Europa Oekraïne voortdurend steunt op de weg naar een duurzame en rechtvaardige vrede.

8 minuten geleden
Kremlin: Rusland nog geen officieel vredesplan van VS ontvangen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog niets officieels ontvangen van de Verenigde Staten over een 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne. Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zei dat de twee landen nog niet in detail over de voorstellen praten, maar dat Moskou openstaat voor onderhandelingen.

37 minuten geleden
Costa en Von der Leyen: geen deal over Oekraïne zonder Oekraïne

JOHANNESBURG (ANP) - Onderhandelen over vrede in Oekraïne kan niet zonder betrokkenheid van Oekraïne, benadrukten voorzitter van de EU-leiders António Costa en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag op een persconferentie in Zuid-Afrika. "We zullen de situatie bespreken met zowel de Europese leiders als met de leiders hier in de marge van de G20", zei Von der Leyen. Ze gaat ook contact opnemen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

37 minuten geleden
Zelensky belt Europese bondgenoten over vredesplan

KYIV (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt vrijdag Europese bondgenoten over het nieuwe Amerikaanse vredesplan, melden verschillende bronnen. Het telefoongesprek wordt gevoerd met de Franse president Emmanuel Macron, de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Britse premier Keir Starmer.

1 uur geleden
Japan zet belangrijke stap naar herstart grootste kerncentrale

TOKIO (ANP/RTR/AFP) - Een Japanse gouverneur steunt het weer in gebruik nemen van de Kashiwazaki-Kariwa-kerncentrale. Zijn goedkeuring geldt als een belangrijke stap naar de herstart van 's werelds grootste kerncentrale, die na de grote kernramp in Fukushima uit voorzorg werd gesloten.

2 uur geleden
UNICEF: ondanks bestand Gaza worden dagelijks 2 kinderen gedood

GENÈVE (ANP/RTR) - Sinds het ingaan van de wapenstilstand in Gaza zijn volgens VN-kinderorganisatie UNICEF zeker 67 kinderen gedood bij conflictgerelateerde incidenten. "Dat is een gemiddelde van bijna twee kinderen die elke dag worden gedood sinds het staakt-het-vuren van kracht werd", aldus een woordvoerder. Ook zijn er tientallen kinderen gewond geraakt.

2 uur geleden
Oekraïne vraagt tijd en ruimte voor bestuderen vredesplan

KYIV (ANP) - Oekraïne bestudeert de nieuwe Amerikaanse vredesplannen "zorgvuldig" en vraagt die zorgvuldigheid ook terug, zegt een kopstuk van de regering in Kyiv. Hij spreekt tegen dat Kyiv zou hebben ingestemd met sommige voorstellen. Maar anders dan sommige Europese bondgenoten reageert Kyiv tot dusver niet regelrecht afwijzend op de plannen, die grote offers van Oekraïne zouden vragen.

3 uur geleden