Amerikaanse piloot gebruikt schietstoel, F-35 straaljager zoek
COLUMBIA (ANP) - Amerikaanse militairen zoeken naar een straaljager die is verdwenen boven de staat South Carolina, nadat een piloot zondag zijn schietstoel gebruikte, schrijft de Amerikaanse krant USA Today.
Het vliegtuig van het type F-35B Lightning II maakte deel uit van een trainingseskader en steeg op van een vliegbasis van het United States Marine Corps in de buurt van de plaats Beaufort. De piloot raakte niet gewond en werd naar een plaatselijk ziekenhuis gebracht.
Volgens het Nederlandse ministerie van Defensie heeft de Koninklijke Luchtmacht 33 toestellen van het A-type van deze straaljager. In totaal wil Nederland er uiteindelijk 52 hebben. De F-35 wordt vaak de Joint Strike Fighter (JSF) genoemd. De B-versie, waarvan er één in South Carolina vermist raakte, kan verticaal landen en starten.
Functionarissen van de Amerikaanse militaire basis zeiden op X, voorheen Twitter, dat noodhulpteams naar het vliegtuig op zoek waren. Er wordt gezocht in de buurt van twee meren, de laatste bekende locatie van het vliegtuig. Het vliegtuig vloog in de buurt van een ander toestel, maar er waren geen aanwijzingen dat die het ongeluk veroorzaakt had.
De toedracht van het ongeluk is nog onduidelijk. Aan mensen die mogelijk meer informatie hebben over de locatie van het vliegtuig is gevraagd om de militaire basis te bellen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De getuigenis van Bill Clinton voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden vrijdag was "zeer productief". Dat stelt de Republikeinse voorzitter van het comité, James Comer. De commissie ondervroeg de oud-president over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
16 minuten geledenEL ALTO (ANP/RTR/AFP) - Een vliegtuig van de Boliviaanse luchtmacht is vrijdag tijdens de landing neergestort in de stad El Alto, nabij hoofdstad La Paz. Het vliegtuig vervoerde bankbiljetten naar het binnenland, waardoor na de crash chaotische taferelen ontstonden.
17 minuten geledenMANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.
8 uur geledenMALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".
10 uur geledenSTAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.
12 uur geledenMILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.
12 uur geleden