Amerikaanse PGA Tour wil weer golfen in juni
NEW YORK (ANP/DPA) - Als het aan de Amerikaanse profbond PGA ligt wordt het golfseizoen half juni weer hervat, ongeacht hoe het staat met de coronacrisis. De PGA Tour zou op 11 juni starten met de Charles Schwab Challenge in Texas. Dat toernooi zou, net als de drie daaropvolgende wedstrijden, zonder publiek moeten worden afgewerkt. Oorspronkelijk stond het met 7,5 miljoen dollar gedoteerde toernooi van 21 tot en met 24 mei op de golfkalender.
Eerder waren drie Amerikaanse majors naar een later tijdstip verplaatst. Het PGA Championship in San Francisco wordt nu van 6 tot en met 9 augustus afgewerkt. Het US Open in New York staat gepland voor 17 tot en met 20 september en de Masters zouden van 12 tot en met 15 november in Augusta moeten plaatsvinden. De vierde major, het Britse Open, gaat dit jaar vanwege de coronacrisis niet door.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
1 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
2 uur geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
10 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
12 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
13 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.
13 uur geledenVUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.
17 uur geleden