Amerikaanse PGA schorst zeventien dissidente golfers
PONTE VEDRA BEACH (ANP) - De Amerikaanse PGA heeft zeventien dissidente golfers geschorst. Zij nemen zonder toestemming deel aan het eerste toernooi van de concurrerende LIV Golf Invitational Series. De geschorste golfers mogen niet langer uitkomen op toernooien van de PGA Tour en zullen ook niet worden geselecteerd voor de Presidents Cup. De PGA bracht de disciplinaire maatregel naar buiten op het moment dat de eerste ronde van het openingstoernooi van LIV Golf in Londen was begonnen.
Grote namen zitten bij de geschorste spelers, onder wie Phil Mickelson, Dustin Johnson, Sergio Garcia, Ian Poulter, Martin Kaymer, Graeme McDowell, Louis Oosthuizen, Charl Schwartzel en Lee Westwood. Tien van de zeventien golfers, onder wie tweevoudig majorkampioen Johnson en Garcia, hadden hun lidmaatschap van de PGA Tour al opgezegd.
De LIV Invitational Series is omstreden omdat het wordt gefinancierd door investeerders uit Saudi-Arabië. De prijzenpot van het eerste toernooi is met 25 miljoen dollar (omgerekend 23,3 miljoen euro) ongeveer het dubbele van elk van de vier majors. De PGA zegt in een memo dat de spelers hun keuze hebben gemaakt uit "financiële overwegingen" en dat het overtreden van de lidmaatschapsregels van de PGA "van weinig respect getuigt voor de fans en de sponsors".
LIV Golf, dat met 48 spelers is begonnen aan het openingstoernooi in Londen, reageerde fel. "De maatregel van de PGA is rancuneus en zal de kloof tussen de Tour en haar leden verder vergroten. Het is verontrustend dat de Tour, een organisatie die mogelijkheden voor golfers om het spel te spelen wil stimuleren, nu golfers tegenwerkt om te spelen."
Meer uit Sport
LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
2 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
2 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.
2 uur geledenJEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.
4 uur geleden