Amerikaanse parlementariërs bezoeken Taiwan
TAIPEI (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is zondag in Taiwan gearriveerd voor ontmoetingen met hoge Taiwanese functionarissen. Het tweedaagse bezoek komt kort na het spraakmakende bezoek van Nancy Pelosi, de voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden.
De reis is onderdeel van een breder bezoek aan de Indo-Pacifische regio. Dat staat in een verklaring van het Amerikaanse Instituut in Taiwan, de feitelijke ambassade van de Verenigde Staten. Met de Taiwanese autoriteiten wordt tot en met maandag gesproken over onder meer de onderlinge relatie, regionale veiligheid, handel en klimaatverandering.
De delegatie wordt geleid door de Democratische senator Ed Markey. Ook zijn drie leden van de Democratische Partij in het Huis van Afgevaardigden mee en één van de Republikeinse Partij,
Pelosi bracht begin augustus een kort bezoek aan Taiwan, ondanks waarschuwingen vanuit China om dat niet te doen. Beijing beschouwt Taiwan als een afvallige provincie en hekelt alle vormen van diplomatieke banden met de regering in Taipei. In een reactie op Pelosi's bezoek werden dagenlang grote militaire oefeningen gehouden rondom Taiwan.
Meer uit Buitenland
CARABALLEDA (ANP) - In Venezuela is opnieuw een kind levend onder het puin vandaan gehaald nadat het land woensdag werd getroffen door twee zware aardbevingen, meldt interim-president Delcy Rodriguez. Ze deelde beelden van de reddingsactie op sociale media.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van zaterdag op zondag aanvallen uitgevoerd op Amerikaanse militaire doelen in Koeweit en Bahrein. De Iraanse Revolutionaire Garde meldt dat de acties een vergelding waren voor Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft aangekondigd geld vrij te maken voor het opzetten van een nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland. Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft bevestigd de intentie te hebben om samen te werken met de Britten om nieuwe zogenoemde amfibische transportschepen te verwerven.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verklaard na de volgende verkiezingen een brede nationale coalitie te willen vormen. Hij geeft nu leiding aan de meest rechtse regering die Israël ooit gehad heeft, maar daar lijkt hij zich van te willen distantiëren.
13 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - In Venezuela heeft een nieuwe aardbeving plaatsgevonden, ongeveer in hetzelfde gebied als waar de twee verwoestende aardbevingen van donderdag waren. De nieuwste beving had een kracht van 5.6, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC).
14 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd. Daarmee lijkt hij toe te geven aan de belangrijkste eis van de demonstranten die al ruim anderhalf jaar protesteren tegen zijn regering.
15 uur geledenLA GUAIRA (ANP/RTR) - Het dodental in Venezuela na de twee verwoestende aardbevingen van donderdag is opgelopen tot 1430, maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez bekend. Er zijn volgens hem 3200 mensen gewond geraakt en 3100 mensen dakloos geworden.
15 uur geleden